30/5 — 5/6/2024
64. MEZINÁRODNÍ FESTIVAL FILMŮ
PRO DĚTI A MLÁDEŽ
MY ZFF
Stáhni si apku

Stovky dětí zažily festivalový Pohádkový den ve Škoda Muzeu

28. března 2024

Úsměvy na tvářích a rozzářené dětské oči – takového přivítání se každoročně dostane našim klapkám ve Škoda Muzeu v Mladé Boleslavi. A ani letos tomu nebylo jinak.

Těsně před velikonočními prázdninami si 480 dětí z mladoboleslavských mateřských a základních škol a dětského domova užívalo Pohádkový den se Škoda Auto, a. s. a Zlín Film Festivalem. Současně děti také oficiálně otevřely výstavu letošního 27. Salonu filmových klapek, která mezi historickými „Škodovkami“ bude k vidění až do 7. dubna.

Náš produkční tým na návštěvu do města našeho hlavního partnera Škody Auto nepřijel ani tentokrát s prázdnou. Přivezl s sebou malou ochutnávku festivalového programu v podobě maskota Fíka a taky oblíbeného moderátora a kouzelníka Jirky Hadaše. Společně s dětmi čarovali, tancovali a malovali na papírové klapky a jak bylo patrné z reakcí jejich i paní učitelek, všem se to moc líbilo.

Věříme, že i 125 dřevěných klapek přinese radost nejen dalším malým návštěvníkům, ale také jejich rodičům a dalším návštěvníkům muzea. 

Z Mladé Boleslavi se následně klapky přesunou na Moravu, do olomoucké Galerie Art Rubikon.
Kam dál