30/5 — 5/6/2024
64. MEZINÁRODNÍ FESTIVAL FILMŮ
PRO DĚTI A MLÁDEŽ
MY ZFF
Stáhni si apku

Řekli o nás

2023

Domien Huyghe

Domien Huyghe

BEL/režisér (Mořská záře)

Zlín není jen o promítání filmů, ale také o propojení filmařů a diváků. Zlín se hodně soustředí na besedy po filmech, rozhovory a představuje tak návštěvníkům lidi, kteří stojí za vznikem filmů. Po mé první návštěvě před několika lety mohu stále říci, že Zlín je jedním z nejlepších festivalů pro mladé publikum.

Tomáš Danay

Tomáš Danay

SVK/animátor, režisér

Môj pobyt v Zlíne som si dokonale užil. Príjemná atmosféra kľudného mesta, stovky skvelých filmov, nadšene pobehujúce detí a filmoví profesionáli z celého sveta. Čo by viac človek mohol od filmového festivalu chcieť? Úloha porotcu však nie je vždy jednoduchá a nesie so sebou mnoho zodpovednosti. Aj vďaka skvelému tímu organizátorov sa nám, porotcom však podarilo si festival užiť a ja sa už teším na ďalší rok, kedy sa prídem do Zlína pozrieť znova. S menšou zodpovednosťou, ale o to väčším nadšením.

Simon Crowe

Simon Crowe

GBR/filmový producent a sales manager

Zlín byl skvělý zážitek: spousta filmů a super efektivní aplikace a organizace. Všichni byli přátelští a lepší pohostinnost jsem si nemohl představit. Děkuji!

Hugo Thomas

Hugo Thomas

FRA/režisér (Junioři)

Bylo úžasné být svědkem toho, jak celé město žije svým festivalem několik dní. Všichni čekali na jeho zahájení a chtěli se zúčastnit. Zlín je místo stvořené pro děti, a tudíž pro mě velmi výjimečné. Zlín miluji!

Alena a Martin Vandasovi

Alena a Martin Vandasovi

CZE/producenti MAUR film

Chtěli bychom vám touto cestou ze srdce ještě jednou poděkovat za pozvání do Zlína a být tak znovu součástí skvělého festivalu. Děláte úžasnou práci, děláte ji všichni trpělivě, poctivě, upřímně a je to vidět. Festival je čím dál tím víc skvělou profi filmovou akcí, a ještě k tomu pro děti, což je krása! Držíme palce s přípravou dalšího ročníku a naše filmy vám budou vždy k dispozici.

Nanna Kristín Magnúsdóttir

Nanna Kristín Magnúsdóttir

ICE/režisérka (Muzikál ze základky)

Děkuji za skvělý festival! Měla jsem se u vás báječně. Musím říct, že festivaloví zaměstnanci a dobrovolníci jsou jedni z nejlepších, se kterými jsem se střetla. Snad se do Zlína a na festival ještě někdy podívám.

Andrej Hadjivasilev

Andrej Hadjivasilev

BUL/režisér (Případ Tesla)

Snem každého filmového režiséra je představit svůj dětský film na Zlín Film Festivalu. Moje setkání s publikem ve Zlíně bylo velmi přátelské. Reakce a dojmy dětí na můj film Případ Tesla byly velmi pozitivní, jejich dotazy byly zvědavé a vtipné. Seznámil jsem se ve Zlíně s mnoha novými lidmi a potkal své staré známé. Velmi se těším na další festivalový ročník!

Marion Heimlund

Marion Heimlund

NOR/programová ředitelka Mezinárodního festivalu pro děti v Kristiansandu

Děkuji za pozvání na zlínský filmový festival. Být při tom jako součást poroty ECFA byl zážitek na celý život. Bylo opravdu zajímavé poznat Zlín Film Festival a doufám, že se v budoucnosti uvidíme znovu.

Anika Mätzke

Anika Mätzke

GER/režisérka (Jonja)

Být součástí Zlín Film Festivalu je úžasné. Z pozice režisérky to byla moje první mezinárodní festivalová zkušenost a byla jsem ohromena, jak pohostinní a laskaví místní lidé jsou. Nejpůsobivější pro mě byla atmosféra po celém Zlíně. Je skvělé, jak se celé město zapojuje do filmové oslavy.

Nils Andersson

Nils Andersson

SWE/filmový distributor Smorgasbord Picture House

Děkuji za pozvání. Ve Zlíně jsem se měl skvěle. I když jsem byl na festivalu poprvé, měl jsem pocit, jako bych tu už dříve byl. Bylo to jako návrat domů! Obdivuji skvělou práci s filmovým programem. Naše společnost je distributorem dvou snímků ze Zlína: Dancing Queen a Králové světa. Sláva! Určitě se do Zlína znovu vrátím, o tom není pochyb.

Dan Pánek

Dan Pánek

CZE/režisér (Děti Nagana)

Vřelá, přátelská, až se mi chce říct rodinná atmosféra, kterou jsem zažil na 63. ročníku přesně splňuje to, co jsem řadu let slýchal od svých kolegů. Jsem nesmírně rád, že jsem pohostinnost festivalu a jeho organizátorů okusil na vlastní kůži. Nikdy nezapomenu na přijetí našeho filmu. Děkuji, že takové místo pro filmy, obzvlášť pak pro ty dětské, existuje. Už se nemohu dočkat příštího ročníku.

Vassilis C. Karamitsanis

Vassilis C. Karamitsanis

GRE/prezident Animasyros Film Festivalu

Moje zkušenost na Zlín Film Festival 2023 byla vynikající! Skvělé filmy a festivalová atmosféra s působivou organizační a produkční hodnotou od nejusměvavějšího festivalového týmu.

Elena Madrid

Elena Madrid

SUI/režisérka (Úžasná Rita)

Přátelský Zlín Film Festival je pro filmaře skvělým místem pro networking. Pohostinnost je na výborné úrovni. Pro návštěvníky je připravena řada zajímavých akcí. V kinech se promítají skvělé filmy pro děti a mládež. Málokde jsem se tak pobavila. Konkurence v soutěži animovaných filmů byla velmi silná. Přesto jsem si projekci svého filmu Úžasná Rita velmi užila. Díky moc za tento výjimečný zážitek.

Lina Walde

Lina Walde

GER/režisérka (Špatný stín)

Zlín Film Festival byl úžasným zážitkem zejména z hlediska napojení na další filmaře a festivalové dramaturgy a sdílení zkušeností v dětské tvorbě.

 

2022

Kateřina Hager

Kateřina Hager

CZE/Režisérka (Děti online)

Děkujeme celému festivalovému týmu! Já i můj manžel Tariq jsme si to ve Zlíně ohromně užili a pro mě byla velká radost i čest být součástí festivalové poroty. Už teď se mi stýská po skvělé atmosféře festivalu i prvotřídní péči, kterou jste nás celý týden zahrnovali.

Martin Smatana

Martin Smatana

SVK/Režisér (Pouštět draka)

Zlín jsem si neskutečně užil a musím říct, že z těch téměř 100 festivalů, co jsem navštívil, byl tohle asi největší zážitek. Skutečně po všech stránkách. Děkuji za pohostinnost, organizaci a skvělé filmy. Budu se těšit znovu na viděnou! Odvedli jste skvělou práci!

Barbora Cihelková

Barbora Cihelková

CZE/Novinářka

Celý festival byl pro mě neskutečná jízda. Díky na jedničku fungujícímu guest servisu jsem se nemusela o nic starat, mohla se soustředit na filmy a vychutnat si jedinečnou, pozitivní atmosféru festivalu. Děláte svou práci výborně a já mám na co vzpomínat.

Alena Vandasová

Alena Vandasová

CZE/Producentka, MAUR film (Zuza v zahradách)

Milí zlínští, i já bych vám chtěla upřímně moc poděkovat za vaše milé a laskavé pozvání a přijetí do Zlína. Byli jsme nadšeni celým festivalem, vaší profesionalitou, péčí, zaujetím pro film a atmosférou. Včerejší ocenění bylo pak skvělé zakončení. Co víc si přát!

Teresa Lima

Teresa Lima

POR/ Ředitelka filmového festivalu PLAY v Lisabonu

Nikdy by mě nenapadlo, že to bude tak úžasné. Jsem poctěna, že jsem mohla být součástí letošního ročníku. Gratuluji vám všem k práci, kterou děláte, k vaší citlivosti a k tomu, jak skvělí jste.

Kenneth Kainz

Kenneth Kainz

DNK/Režisér (Dcera čarodějky)

Děkuji za krásný pobyt a skvělý zážitek. Celý tým, hosté a diváci vytvořili. Chválím vzrušující a pestrý program.

 

2021

Veronika Divišová

Veronika Divišová

CZE/Herečka (Božena, Město)

Ráda bych poděkovala zlínskému festivalu za pozvání a označení jako Young Star. Nesmírně si toho vážím. Bohužel, jsem kvůli pracovním povinnostem mohla ve Zlíně strávit jen dva dny, ale i tak to byl nezapomenutelný zážitek. S jakou profesionalitou vše fungovalo, obrovské nasazení organizátorů, milé prostředí, nádherný program včetně koncertu filmových skladeb Ondřeje Soukupa, to vše bylo prostě skvělé. Velké díky patří také paní Míle Řádové, která mi dopřávala velký komfort a já jí za to moc děkuji. Do Zlína se budu ráda vracet!

Bill Gerber

Bill Gerber

USA/producent (Zrodila se hvězda, Gran Torino)

Zlín Film Festival byl pro mě neuvěřitelným zážitkem. Lidé tam jsou velcí filmoví nadšenci a starají se o to, aby se o něj zajímali i mladí lidé. Je velmi potěšující vidět, jaký důraz právě na toto kladou místní organizátoři. Celý festival je velmi profesionální a filmový program je skvělý.

Géza M. Tóth

Géza M. Tóth

HUN/režisér, univerzitní profesor

Skvělý festival, profesionální organizace, srdečná pohostinnost. Tohle vše je Zlín. A ještě něco. Město, kde z každé budovy, každého náměstí, ulice a parku vyzařuje umírněný, moudrý a snaživý konstruktivní duch reprezentovaný obyvateli Moravy a zejména zakladately Baťovy továrny.

Johanne Helgeland

Johanne Helgeland

NOR/režisérka (Hranice odvahy)

Být součástí Zlín Film Festivalu je inspirující a srdečný zážitek. Střetla jsem se se skvělými lidmi z celého světa, viděla mnoho zajímavých filmů a navštívila Baťovo království (někdo by měl o něm natočit film) a zjistila jsem, že nechci promeškat žádnou akci, kterou pro nás festival připravil. Vše bylo velmi promyšlené a výborně zorganizované. Cítila jsem se vítaná hned od příjezdu.

Nicola Jones

Nicola Jones

GER/ředitelka mediálního festivalu pro děti Goldener Spatz

Být součástí poroty ECFA na 61. Zlín Film Festivalu byl opravdu nádherný zážitek a naprosto jsem si tuto skvělou akci užila. Byla to má první návštěva a hned jsem si tento festival a město oblíbila. Ocenila jsem výběr filmů a veškerou pohostinnost celého týmu. Je mojí filozofií, že věci se mohou stát skvělými, pouze pokud je uděláte srdcem. Viděla jsem, že festivalový tým se věnuje své práci s vášní pro dětský film, jeho komunitu a samozřejmě místní diváky. Návštěva města během festivalu ve mně zanechala dojem, že obyvatelé Zlína jsou na svou filmovou tradici velmi hrdí. Nadšení pro filmy je mezi mladými tak nakažlivé. Strávit ve Zlíně týden bylo pro mě po dlouhém pobytu doma kvůli pandemii téměř jako probuzení.

Claudia Rudolph-Hartmann

Alena Vandasová

GER/Senior Manager International Festivals & Acquisitions

Být porotcem na Zlín Film Festivalu byl skvělý zážitek, protože festival je skvělé místo pro setkávání s lidmi a užívání si filmového programu se všemi doprovodnými akcemi. Cítila jsem se velmi vítána a díky skvělému týmu bylo o mě mimořádně dobře postaráno. Pohostinnost pro tento festival velmi důležitá. Je působivé sledovat, jak moc je celé město zapojeno a užívá si festivalové dny. Poznala jsem mnoho milých lidí z celého světa, prožila si živé a zajímavé diskuse, užila si fantastický týden ve společnosti skvělých kolegů porotců. Tak dobře zvolený program, tolik různých a důležitých filmů, které jsem objevila. Díky mockrát za tento úžasný zážitek!

Vladimír Kratina

Vladimír Kratina

CZE/herec

Mám s filmovým Zlínem vazbu abych tak řekl dlouhodobou. V produkci Gottwaldovských ateliérů jsem pracoval na několika filmech a vždycky to bylo natáčení radostné, prodchnuté profesní poctivostí a veselou myslí báječných lidí ve štábu i když ne vždy to byla, díky době, veledíla. V nové éře Zlína jsem festival navštívil už po několikáté a vždy přijíždím rád. Pověstný červený koberec je na nablýskaných světových festivalech možná červenější, ale atmosféra setkávání a tvůrčí energie tepe Zlínem jako tamta my dávných vypravěčů kolem ohňů, všude cítím lidství v čisté podobě. Navíc se v tomto kraji vznáší, mně velmi milý, závan valašské dubové palice a zlatého srdce.

Jan Hrušínský

Jan Hrušínský

CZE/herec

„Zlínský filmový festival mám rád z mnoha důvodů. Nic nepředstírá a na nic si nehraje – a přitom je nejstarším a svým zaměřením na děti a mladé lidi i nejvýznamnějším filmovým festivalem na světě. Ve Zlíně cítíte na každém kroku lásku k filmu a všem řemeslům i profesím s filmem spojených. Vnímáte tady úctu k historii i tradici a přítomnost si tu podává ruku s budoucností, protože než jeden ročník skončí, už je připravován další. Organizace ZFF je dokonale profesionální, a přitom na vás ze všech stran dýchá přátelská atmosféra, která hostům i divákům umožňuje, aby si tenhle svátek filmu v Baťově městě dokonale užili. Zlín Film Festival znamená především setkání s milými lidmi, pro které vždycky stojí za to do Zlína přijet.“

Loreta Gandolfi

Loreta Gandolfi

GBR/Filmová kurátorka na Univerzitě v Cambridgi, členka Evropská filmové akademie

Má první návštěva Zlín Film Festivalu zdaleka překročila mé očekávání. Vždy jsem festival znala, četla články o jeho úsilí, každoročně si procházela podnětný program, vše z pohodlí mé pracovny v Oxfordu. Avšak mé osobní setkání s festivalem mi přineslo tolik nečekaných emocionálních prožitků. Tento festival není „jen“ o skvělém filmovém programu. Na týden se Zlín mění na filmové město nebo možná i filmovou lokaci. Každé místo, každý kout je využit pro návštěvníky, kteří chtějí být součástí této akce. Nespočet městských parků, zahrad, náměstí přispívali k festivalové atmosféře, která proměnila Zlín Film Festival v živoucí pohádku. Film bourá veškeré hranice – jazykové, kulturní, hierarchie. Zanedlouho jsem se se mezi cizinci cítila jako doma. Stejně jako oni jsem si s radostí užívala každý den plný různorodých aktivit, které pro nás neuvěřitelně pracovitý festivalový tým připravil.

Klára Issová

Klára Issová

CZE/herečka

Když jsem byla před pár lety ve Zlíně v porotě, celý festival mi učaroval. Měla jsem možnost vidět filmy pro děti a mládež z celého světa, a tak zjistit, že to nejsou jen pohádky ale celé spektrum žánrů, které moc v Čechách neznáme. Silné a důležité filmy, které řeší i ty problémovější věci v životě dětí. Filmy, skrze které se děti i dospělí mohou učit a inspirovat k většímu pochopení. To všechno mě nadchlo. Celé město navíc během festivalu ožije a doslova pumpuje krásnou atmosférou. Letošní rok byl pro mě výjimečný, protože mi festival udělil hvězdu na chodníku slávy, což mě velmi těší a je pro mě i motivací do dalších let. Děkuji za pozornost, které se mi letos dostalo, že jsem se opět mohla potkat s lidmi, kteří tvoří filmy po celém světě a být tak znovu inspirována, že ty dobré a hluboké věci mají velký význam a že stojí za to je tvořit. Děkuji všem za vaši práci a radost, kterou tímto festivalem děláte.

 

2019

VOLODYMYR DIAGILEV

VOLODYMYR DIAGILEV

UKR / Výkonný ředitel Mezinárodního festivalu médií pro děti Dytiatko, člen Mezinárodní poroty ECFA

„Objevil jsem, že slavná značka Baťa pochází ze Zlína. Neuvěřitelné! Objevil jsem čtyři letadla a mnoho modelů aut Škoda. Prohlédl jsem si kamión českého biatlonového týmu a rovněž Filmové ateliéry. Strávil jsem ve Zlíně několik fantastických dní. Po celou dobu našeho pobytu jsem já i děti v dětské a mládežnické porotě cítili vaši neúnavnou péči. Děkujeme mnohokrát!“

EGLĖ ČEPAITĖ

EGLĖ ČEPAITĖy

FRA / Festival Scope (platforma pro sledování filmů)

„Mým největším objevem a poznáním byl samotný Zlín. Jak jsem se procházela po městě, festivalové dění bylo vidět i cítit na každém kroku. Bylo skvělé poznat město, které se přemění v jeden velký festival plný radosti. Děkuji za tuto zkušenost!“

RAŠKO MILJKOVIĆ

RAŠKO MILJKOVIĆ

SRB / Režisér (Lovci čarodějnic), člen Mezinárodní odborné poroty pro hraný film pro děti a mládež

„Bylo to skvělé! Vždy se rád vracím do Zlína a užívám si filmy a příjemnou pohodu! Objevil jsem krásné lidi z celého světa. S nimi jsem si povídal o filmech, o kultuře. Rozhodně se chci vrátit se svým novým filmem.“

SARAH AHERN

SARAH AHERN

IRL / Dramaturgyně a manažerka Mezinárodního filmového festivalu Virgin Media Dublin, členka Mezinárodní poroty studentských filmů Zlínský pes

„Byla to moje první návštěva v České republice a nedokázala jsem si představit lepší způsob, jak se seznámit s českými lidmi a jejich kulturou, než díky zkušenostem v porotě pro studentský film na Zlín Film Festivalu. Hodně jsem se dozvěděla o historii Zlína se všemi jeho podnikateli, cestovateli, filmaři a jedinečnou architekturou. Také jsem díky účasti v porotě objevila mnoho filmů z celého světa a byla jsem ohromena jejich vysokou úrovní. Hlavní program byl plný nádherných mezinárodních titulů pro všechny věkové kategorie a představuje důležitou platformu pro děti a mládež. Objevila jsem i nové přátelé filmaře nejen v porotách a bylo o mě mimořádně dobře postaráno fantastickým festivalovým týmem. Doufám, že se jednou vrátím!“

CHRISTOPH BREHME

CHRISTOPH BREHME

ITA / Režisér animace Kuřátko na cestách (Mezinárodní soutěž animovaných filmů pro děti)

„Neuvěřitelné být součástí vašeho festivalu. Všechno bylo tak dobře organizované, všichni lidé přátelští a bylo zapojeno celé město. Stále zůstávám ve své bublině vzpomínek. Děkuji vám na stotisíc krát. I za to, že jste mi dodali spoustu inspirace a energie.“

ZARA BALFOUR

ZARA BALFOUR

GBR / Režisérka filmu Děti Himálaje (Soutěž evropských dokumentárních filmů pro děti a mládež)

„Svůj pobyt ve Zlíně jsem si nesmírně užila. Máte tak nádherný festival. Byla jsem velmi ohromena kvalitou, rozsahem a rozmanitostí festivalu. Připadá mi, že jste propojili filmový festival, hudební festival a letní slavnost, abyste vytvořili něco jedinečného s nádhernou atmosférou. Velmi jsem také ocenila, jak se o mě ve Zlíně staral váš tým. Bylo to velmi starostlivé a promyšlené. Často se člověk cítí trochu sám na festivalech kvůli tomu, že nikoho nezná, ale ve Zlíně jsem se od chvíle, kdy jsem přijela až do svého odjezdu, cítila jako součást vašeho týmu. Doufám, že se v budoucnu vrátím.“

ANTHONY WONG

ANTHONY WONG

USA / Animátor a story sketch artist (Ratatouille, Příběh hraček 3,…), prezident Společné mezinárodní poroty děti a dospělých pro animovaný film

„Co jsem objevil ve Zlíně? Spolupráci s nadšenými kolegy porotci, rozhovory s mladými talenty na Baťově univerzitě, střetnutí s báječnými lidmi… seznam může být nekonečný. Zmíním možná ještě jednu věc – pivo! Získal jsem motivaci dokončit svůj nový krátký animovaný film a vrátit se do Zlína jako soutěžící.“

ROWENA MARTINEZ ULAYAN-TUZCUOGLU

ROWENA MARTINEZ ULAYAN-TUZCUOGLU

TUR / Ředitelka festivalu Universal Kids Film Festival, prezidentka Mezinárodní poroty ECFA

DISCOVERING ZLINNERS AND MYSELF Clouds passing by and drizzles of rain in May, Serenades of chirping birds perched upon branches Of verdant green trees dancing in mid-air whisked By wind, stole my heart away, slowly, sweetly. I dare not breath, the moment is immortal Sunset beyond mountains render crimson hues, Tints of grey on rooftops, chimneys, and courtyards Days begin on alabaster nights in Zlin The moon is silver etched among million stars, Laugh, dance, sing till you drop and all that mirth brings Elixir of eternal youth through my heart Mindless of carnal dictates, drink, no one sleeps. I discovered Zlin Find me And so much love in between.

ELEANOR WORTHINGTON-COX

ELEANOR WORTHINGTON-COX

GBR / Herečka (Gwen, Tajemství Enfieldu, Britannia), Young Star 59. ZFF

„I když jsem ve Zlíně strávila jen pár dní, našla jsem si čas na prohlídku a dokonce jsem vyšla na vrchol vaší nejvyšší budovy, kde jsem obdivovala výhled. Bylo to fascinující dozvědět se o historii vašeho města. Spoustu jsem se toho naučila o Tomáši Baťovi při fotografování vedle jeho sochy. Bylo mi ctí zúčastnit se vašeho festivalu a děkuji Míle Řádové za to, že jsem se cítila tak vítaná. Krásným překvapením bylo pro mne každoroční sázení festivalového stromu. Doufám, že se vrátím do Zlína se svými dětmi, aby mohly vidět strom, který jsem zasadila, a poznaly stejně jako já vaše krásné město.“

XIAOJUAN ZHOU

XIAOJUAN ZHOU

CAN / Producentka, distributorka, prezidentka Mezinárodní odborné poroty pro hraný film pro děti a mládež

„Co jsem objevila a poznala ve Zlíně? Město Zlín a jeho bohatou historii. Procházky po okolí, setkání s cizími lidmi na ulicích a parcích, ochutnávka jídla a vůně vašeho vzduchu mě činila součástí vašeho každodenního života! Návštěva nemohla být kompletní bez návštěvy Baťova muzea, kde jsem četla mnoho jeho inspirujících sloganů. Obdivuji jeho lásku k tomuto městu a jeho avantgardní filosofii v mnoha oblastech včetně výstavby kina. Tvaroval vaše město a jeho duch žije dál. Český film Přestože jsem jako studentka Rocka Demerse věděla hodně o českém filmu a jeho slavné historii, setkání s lidmi jako je režisér Petr Oukropec a další čeští filmaři mi pomohlo získat lepší obrázek současného stavu českého filmového průmyslu a navrhnout potenciální spolupráci, ať už v mezinárodní distribuci, koprodukci či spojení obou. Už máme v hlavách nějaké myšlenky, které budeme dát rozvíjet v následující době. Dětský film Domnívala jsem se, že filmy v soutěži mi jako distributorce budou známé. Mýlila jsem se. Většinu jsem vůbec neznala. Dívat se na ně s dětmi byla pro mě výborná zkušenost. Otázka Jak natočit film pro děti a o dětech je věčná. Jsem moc ráda, že jsme s dětskou porotou a diváky shodli na ceně pro film Rocca mění svět a zároveň mám radost z toho, že jsme jako nejlepší filmy vybrali filmy Nezapomenutelné léto s Tess a Malé velké lži. Upřímně má zkušenost velmi překonala má očekávání. Za to vám všem mockrát děkuji. Dny mého zlínského pobytu utekly tak rychle. Byla jsem zde šťastná. Naše porota strávila velmi konstruktivní a báječný čas. Mohli jsme vyjádřit svoje názory, shodnout se a zůstat přáteli. To bylo naším cílem, kdy jsme přijížděli do Zlína, i když jsme z něj odjížděli.

MAKIKO NANKE

MAKIKO NANKE

CZE/Herečka (Božena, Město)JAP / Režisérka animace Dobrou noc! (Mezinárodní soutěž krátkých animovaných filmů pro děti)

„Bylo krásné vidět tolik dětí na projekci mého filmu. Za dobu svého pobytu ve Zlíně jsem viděla mnoho filmů a musím říct, že všechny byly vybrány velmi pečlivě. Tolik příběhů, jazyků a kultur. Nikdy jsem nenavštívila tak krásný festival pro děti a mládež. Dle mého je fantastické, že děti chodí do kina a učí se, jak velký je svět kolem nás. Děkuji vám, děti! Děkuji, Zlíne! Určitě se jednou vrátím.“

FRANK THOMAS GRAPL

FRANK THOMAS GRAPL

NEZ / Whakaari Rotorua - Māori Cultural International z Rotorua Nový Zéland

„S velkou radostí vždy propaguji Českou republiku na Novém Zélandě. Zároveň jsem velmi šťasten, že Zlín Film Festival propaguje novozélandské filmy a kulturu původních obyvatel. Jsem na to velmi pyšný.“

ČEJEN ČERNIĆ

ČEJEN ČERNIĆ

CRO / Režisérka filmu Záhada Zeleného kopce (Objevuj & poznávej: Balkánský film)

„Pro mě bylo největším objevem samotný festival. Jsem tu poprvé a vracím se domů plná nových dojmů. Ať je Objevuj & poznávej součástí našeho každodenního života.“

JIŘÍ KONEČNÝ

JIŘÍ KONEČNÝ

CZE / Producent filmu Všechno bude (Česká filmová a televizní tvorba)

„Pane Konečný, jak byste se cítil, kdyby byl váš film Všechno bude dnes večer vyprodaný? – Konečný: „Ono už je vyprodáno, což je úžasné. Na každém festivalu jsou diváci poklad. A ten zlínský festival má. Pro nás filmaře je moment, kdy stojíte před vyprodaným sálem, neocenitelný.“

ĽUBICA ORECHOVSKÁ

ĽUBICA ORECHOVSKÁ

SVK / Producentka a manažerka distribuce, prezidentka Mezinárodní odborné poroty pro hrané evropské debuty.

„Nové filmy. Videla som z bohatého festivalového programu len zlomok, ale i ten potešil dušu a utvrdil ma v presvedčení, že skutočné a krásne príbehy o deťoch a dospievaní, rodine a medziľudských vzťahoch sú stále v strede záujmu talentovaných filmárov na celom svete. A že ma dojímajú s pribúdajúcim vekom stále viac a viac. Mimo kino som opäť v Zlíne nakukla do nových priestorov v meste, tentokrát do múzea a galérie Baťovho inštitútu, neďalekých Vizovíc a legendárnej destilérky Rudolfa Jelínka a veľa sa celý týždeň stretávala a rozprávala so starými i celkom novými účastníkmi festivalu silnej značky ZlínFilmFest!“

Safdar Ahman

Safdar Ahman

IND / Režisér filmu Chippa (Mezinárodní soutěž hraných filmů pro děti) CÉLINE LOOP BEL / Filmová producentka RAJAT AGRAWAL IND / Filmový producent

„Ve Zlíně jsme si to báječně užili. Zejména naši projekci filmu Chippa a reakce publika. Gratulujeme k tak skvěle zorganizovanému, příjemnému festivalu plnému krásných filmů. Jsme vděčni, že jste vybrali náš film do soutěže. Děkujeme za to, jak se o nás váš tým staral. Zůstanou nám nezapomenutelné vzpomínky a rádi se vrátíme zpět.“

RIMA DAS

RIMA DAS

IND / Režisérka (Hudba mého dětství, Bulbul umí zpívat), členka Mezinárodní odborné poroty pro hraný film pro děti a mládež

„Zamilovala jsem se do festivalové atmosféry. Zbožňuji, jak celé město ožilo slavnostmi filmu a s jakým nadšením rodiče umožňují svým dětem vidět ty nejlepší filmy. Pro mě to byl nezapomenutelný festivalový zážitek se všemi různými činnostmi, nakupováním, hrami a samozřejmě filmy. Dívat se na skvělé filmy a diskutovat o nich s mými kolegy v porotě bylo třešinkou na dortu.“

STEVEN WOUTERLOOD

STEVEN WOUTERLOOD

NLD / Režisér filmu Nezapomenutelného léto s Tess (Mezinárodní soutěž celovečerních filmů pro děti), držitel Zlatého střevíčku za nejlepší film pro děti

„Jsem velkým přítelem Zlín Film Festivalu od doby, kdy jsem před 3 lety byl na festivalu poprvé. Skvěle jsem si to tu užil a cítil jsem se jako bych byl součástí rodiny. Tehdy jsem si slíbil, že se sem vrátím se svým prvním celovečerním filmem. A ten čas nadešel. Jsem zde se svým filmem Nezapomenutelné léto s Tess a je to báječný pocit.“

MILENA TSCHARNTKE

MILENA TSCHARNTKE

GER / Herečka (Dítě džungle, Vše zapomenuto, vše odpuštěno), Young Star 59. ZFF

„Má zkušenost se Zlín Film Festivalem byla velmi příjemná. Škoda, že jsem neměla více času chodit do kina, protože výběr filmů byl skvělý. Snad příště. Užila jsem si i projekci svého filmu Vše zapomenuto, vše odpuštěno a následovně i besedu s diváky. Kvůli závažnému tématu filmu byla pro mě velmi důležitá.“

JORDANNE JONES

JORDANNE JONES

IRL / Herečka (Metal Heart, Tady jsem žila, Rebellion), Young Star 59. ZFF

„Během svého pobytu ve Zlíně jsem objevila lásku a nadšení pro film a velikánský smysl pro komunitu. Byla jsem zpět po čtyřech letech a vítala mě nádherná atmosféra a výjimečná energie, ať ze strany našich průvodců či novinářů, návštěvníků a dalších hostů. Objevila jsem skvělé filmaře a byla jsem nadšená z filmu Rozbitá zrcadla režisérů Amriho Matalona a Aviada Givona.“

KATJA BENRATH

KATJA BENRATH

GER / Režisérka filmu Rocca mění svět (Mezinárodní soutěž hraných filmů pro děti)

Cena dětské poroty - za nejlepší celovečerní film pro děti, Zlaté jablko – Cena města Zlína divácky nejúspěšnějšímu celovečernímu filmu, Zvláštní uznání Mezinárodní odborné poroty pro hraný film pro děti a mládež a Ekumenické poroty „Festivalová premiéra mého filmu Rocca mění svět byla fantastická. Kino bylo plné, diváci byli skvělí, smáli se v těch pravých okamžicích. A překladatel odvedl perfektní kus práce. Dokonce i zpíval v češtině. Všechno bylo zkrátka úžasné. Jsem tak pyšná!“

SERGEI KIBUS

SERGEI KIBUS

EST / Režisér animace Kocour Teofrastus (Mezinárodní soutěž krátkých animací pro děti)

„Zlín Film Festival Zlín byl pro mě nezapomenutelným zážitkem. Měl jsem šanci se setkat s jedněmi z nejpřátelštějších lidí na světě. Objevil jsem přírodní krásy České republiky. Kopce, hory a lesy jsou čisté a zelené. Jako bych se ocitnul v pohádce. A samotný festival - výběr filmů a mnoho akcí pro děti - byl pro mě šancí znovu objevit své vlastní dětství. To vše vyzařovalo pocit nostalgie, domova a bezpečí. Mnohokrát jsem se znovu cítil jako malý chlapec. Byla to pro mě čest být součástí filmového festivalu v České republice, protože od dětství jsem miloval české animované filmy a některé mě inspirovaly k tomu, abych začal svou vlastní kariéru v animaci. Díky, Zlíne! Bylo to úžasné!“

OLYA GOLUBEVA

OLYA GOLUBEVA

RUS / Režisérka, animátorka, členka Společné mezinárodní poroty dětí a dospělých pro animovaný film

„Ráda bych poděkovala celému týmu Zlín Film Festivalu za vřelé a nezapomenutelné přivítání! Byla to pro mě čest být součástí tak krásné události. Vysoce oceňuji důvěru, jakou mi festival svěřil a nominoval do pozice mezinárodního porotce pro animovaný film. Dal mi i možnost se seznámit a pracovat s největšími filmovými profesionály. Celková atmosféra byla velmi přátelská a pohodová. Festival je tvořen lidmi, kteří jsou pyšní na své krásné město a kteří milují svou práci. Zbožňuji fakt, že festival je velkou oslavou, která nabízí spoustu zábavy a vzrušujících programů nejen pro filmové odborníky a hosty, ale i pro obyvatele Zlína. S radostí jsem se dozvěděla něco o dějinách města a talentovaném podnikateli Tomáši Baťovi, viděla jsem jeho dům a svezla se v jeho výtahu. Navštívila jsem workshop Anthonyho Wonga v ateliéru animace na Baťově univerzitě. Velmi příjemným objevem byly Filmové ateliéry a Filmové laboratoře, kde se restaurují staré filmy. Nikdy bych si nepomyslela, že mi Česká republika tak přiroste k srdci. Děkuji vám mnohokrát za přijetí do tak fantastické rodiny. Věřím tomu, že budu její součástí i v budoucnosti.“

FLOOR VAN DER MEULEN

FLOOR VAN DER MEULEN

NLD / Režisérka filmu Poslední na světě (Objevuj & poznávej: Příroda)

„Na tomto festivalu se mi líbí silný pocit z ženské síly! Téměř celý tým je složen z žen, což můžete pocítit na každém kroku, v každém směru. Hlavně díky tomu vše tak funguje. Jedná se o velmi silný pocit a velmi ho oceňuji.“

KRISTINE SIMSONE

KRISTINE SIMSONE

LAT / Novinářka, organizátorka Mezinárodního filmového festivalu v Rize, členka Mezinárodní poroty ECFA

„Za svůj hlavní objev považuji rozsah a různorodost festivalu. Velké překvapení! Měla jsem i možnost projít se po městě a obdivovat unikátní modernistickou architekturu, obzvláště industriální část města. Velmi mě mrzelo, že jsem nemohla nakouknout do Velkého kina. Snad budu mít po jeho rekonstrukci ještě příležitost.“

GUIDO COVENTS

GUIDO COVENTS

BEL / Historik, člen SIGNIS, belgické asociace profesionálních filmových novinářů, prezident Belgického afrického filmového festivalu, prezident Ekumenické poroty

„Objevil jsem Zlín, město zeleně, dosah festivalu na něj, především o víkendech v parcích. Byl jsem velmi dojat ve chvíli, kdy jsem objevil existenci památníku padlým obyvatelům Zlína ve druhé světové válce. Je to první památník v Evropě, který byl věnován místním hrdinům v boji za svobodu. A samozřejmě jsem objevil boty od Bati. Ty, co jsem si koupil, jsou skvělé.“

 

2018

OLYA GOLUBEVA

OLYA GOLUBEVA

Irsko / Animátorka, režisérka

Festival byl super fantastickou událostí! Vím, že se snažíte o dokonalost a já vám musím říct, že to bylo milionkrát lepší než dokonalé. Zamilovala jsem do festivalu, do města Zlína, do lidí i do nádherného počasí. Cítila jsem se jako doma. Děkuji vám za příležitost potkat se tu se skvělými a talentovanými lidmi. Děkuji každému, kdo pomáhal zorganizovat tento nesmírně úžasný festival. Jste velmi talentovaný tým krásných lidí.

HÜSEYIN TABAK

HÜSEYIN TABAK

Německo / Filmový režisér

Pro mě to byla jedna z nejlepších festivalových zkušeností. Silné filmy, vřelá pohostinnost. Miluji Zlín a v mém srdci bude mít své výjimečné místo.

JITENDRA MISHRA

JITENDRA MISHRA

Indie / Ředitel festivalu v Novém Díllí, producent

Rád bych poblahopřál k dalšímu skvělému ročníku Zlín Film Festivalu. Oceňuji vaši oddanost, se kterou organizujete tuto skvělou show. Je mi ctí být součástí festivalu, který spojuje fantastický program, velkolepost, zábavu a jednotnost. Filmový program měl vysokou kvalitu a důležitý obsah. To poukazuje na hlubokou znalost dětské filmové látky. Má účast v porotě a tudíž zhlédnutí tolika kvalitních filmů mě obohatila a rozšířila mé obzory. Celý festival byl pro mě reflexí vašeho osobního zaujetí, profesionálního přístupu a naprosté obětavosti.

MANUK DEPOYAN

MANUK DEPOYAN

Arménie / Filmový režisér

Ve Zlíně jsem byl šťastný. Bylo mi ctí zasednout v porotě. Vše bylo na vysoké úrovni. Našel jsem si zde nové přátelé. Děkuji celému týmu za vřelé přijetí a slibuji, že do Zlína pošlu svůj nový film.

MARIUSZ PALEJ

MARIUSZ PALEJ

Polsko / Filmový režisér

Na svůj pobyt ve Zlíně nikdy nezapomenu. Skvělí lidé, nová fantastický přátelství a mnoho uměleckých inspirací. Atmosféra na vašem festivalu je báječná a bude se mi po ní velmi stýskat. Snad budu mít se svým novým filmem důvod vrátit se na festival.

PETER MACHEN

PETER MACHEN

Velká Británie / Herec, scénárista

Skvělé, fantastické, velká čest! Doufám, že si tuto zkušenost budu moc brzy zopakovat. Všichni byli tak přátelští a festivalová organizace byla vynikající. Velmi oceňuji i mnoho různých aktivit, které filmový program doprovázejí.

KATJA DOR-HELMER

KATJA DOR-HELMER

Rakousko / Producentka

Bylo mi ctí a potěšením účastnit se vašeho festivalu. Užívala jsem si skvělé pohostinnosti a krásné atmosféry. Viděla jsem spoustu různorodých filmů, o kterých jsem mohla hovořit s porotci z celého světa. Chci se do Zlína určitě jednou vrátit.

dříve...

TOBIAS WIEMANN

TOBIAS WIEMANN

Německo/Režisér

Návštěva Zlín Film Festivalu byl úžasným zážitkem. Nikdy předtím jsem neviděl tak nadšené publikum. Našim posláním je o děti pečovat a naslouchat jim. Zlínský festival obojí dělá perfektně a díky své pohostinnosti, profesionalitě a přátelské atmosféře je mým oblíbeným festivalem.

MARJO KOVANEN

MARJO KOVANEN

Finsko

Byla to naprosto skvělá příležitost strávit nádherný týden v krásném městě Zlín. Byla jsem obklopená výjimečnou historií, filmovou tradicí a současnou filmovou kulturou. Bylo úžasné navštívit tak velký festival, který se venuje dětskému filmu a který je organizován s takovým nadšením a kvalitou.

ELLA LEMHAGEN

ELLA LEMHAGEN

Švédsko/Režisérka

Bylo pro mě ctí být pozvána na tak respektovaný festival jakým je Zlín Film Festival. Velmi jsem si to ve Zlíně užila, jak na projekcích, tak na dalších akcích. Potkala jsem spoustu kolegů a nových přátel z celého světa. Děkuji mnohokrát a doufám, že se do Zlína ještě vrátím.

PRITHVI KONANUR

PRITHVI KONANUR

Indie/Režisér

Na festivalu jsem cítil výjimečnou energii. Skutečnost, že se koná ve městě s fascinující historií spojenou se značkou Baťa, ho činí ještě úžasnější. Jsem šťastný, když vidím děti, které se baví a oslavují filmy. Přeji festivalu do budoucna jen to nejlepší.

SLÁVEK HORÁK

SLÁVEK HORÁK

Česká republika/režisér

Báječně jsem si to užil a bylo to naprosto skvělé, se vším všudy. Celý ten čas byla jedna nádherná dovolená. Vůbec jsem netušil, že je festival takhle velký a takhle výborně zorganizovaný! A má takhle skvělé filmy! Kdykoliv rád přijedu znovu.

ARNO ASCHAUER

ARNO ASCHAUER

Rakousko/Režisér

Jen zde jsem cítil tu Sílu filmového vyprávění, ve vší kráse a své dramatičnosti. Jsem za tuto zkušenost zlínskému festival a jeho organizátorům velmi vděčný.

PETROS CHARALAMBOUS

PETROS CHARALAMBOUS

Kypr/Režisér

Jak krásný je tento festival organizovaný krásnými, pohostinnými, vášnivými, příjemnými a profesionálními lidmi! Užíval jsem si každou chvíli od filmových projekcí po prohlídku města. Jsem šťastný, že jsem se mohl se svým filmem zúčastnit největšího a nejstaršího festivalu pro děti na světě. Ten totiž přibližuje filmové umění mladému člověku a vychovává budoucí milovníky filmu. Děkuji za všechno!

TIM CLAGUE

TIM CLAGUE

Velká Británie/Režisér

Děkuji mnohokrát za vřelé uvitání. Byl jsem ve Zlíně poprvé, ale bylo to jako bych se potkal se starými přáteli. V mé zemi se netočí mnoho filmů pro děti, a proto nemáme možnost najít pro svou tvorbu podporu a inspiraci. Ve Zlíně jsem našel novou rodinu, což bylo vzrušující a velmi užitečné pro náš nový film.

NATALIA MALYKHINA

NATALIA MALYKHINA

Rusko/Animátorka a režisérka

Děkuji za pohostinnost. Vše bylo krásné – program, počasí a organizace. Jen mě mrzí, že jsem nemohla vidět ještě více filmů. Doprovodný program pro hosty byl taky velmi zajímavý. Zamilovala jsem se do bot Baťa. Doufám, že si jich při další návštěvě koupím více.

JO-ANNE BLOUIN

JO-ANNE BLOUIN

Kanada/Ředitelka festivalu v Montrealu

Zlínský festival je fantastický! Je jedním z nejlepších, jaký jsem kdy navštívila. Nabízí unikátní možnost objevovat nejen široké množství filmů pro děti a mládež, ale také práci začínajících filmařů.

MICHAEL HARBAUER

MICHAEL HARBAUER

Německo/Ředitel festivalu Schlingel

Srdečný filmový festival. Mnohokrát děkuji za pohostinnost i ve jménu naší dětské poroty! Jsem rád za navázání přátelství mezi Zlín Film Festivalem a Schlingel festivalem v Německu.

HUGH O´CONOR

HUGH O´CONOR

Irsko/Herec

Byla to velká pocta být součástí Zlínského filmového festivalu. Přijetí bylo neuvěřitelně přátelské a výběr filmů pro děti i dospělé byl skvělý.

STANA KATIC

STANA KATIC

Kanada/Herečka

Filmový festival ve Zlíně byl skvělou zkušeností. Líbilo se mi město a nadchl mě Baťův mrakodrap. Celá budova na mě udělala velký dojem. Jako členka poroty jsem musela vidět hodně filmů. Projekce soutěžních filmů byly velmi emocionální a filmy mi braly dech. A nejlepší na takovém festivalu je to, že se můžete setkávat s jinými filmaři. Na Zlínský filmový festival mám celou řadu překrásných vzpomínek. Bylo to skvělé.

JAN HŘEBEJK

JAN HŘEBEJK

Česká republika/Režisér

Festival má výhodu, že se tradičně koná začátkem léta, kdy je ve Zlíně nádherné počasí. Takže kromě filmového programu poskytuje i řadu mimofilmových atrakcí. Proto je tak oblíben svými hosty. Bylo by třeba ještě více zdůraznit, že si tu na své přijdou i dospělí filmoví fanoušci, letos (2011) tu byly třeba skvělé cykly klasické italské nebo maďarské kinematografie.

JIŘÍ MENZEL

JIŘÍ MENZEL

Česká republika/Režisér

Je málo tak příjemných a tak říkajíc rodinných festivalů, jako ten zlínský. Není sice malý, ale při tom se tam člověk cítí jako ve vlastní rodině.

GUNNAR KARLSSON

GUNNAR KARLSSON

Island/Ilustrátor, režisér

Věděl jsem již dříve, že nejlepší pivo na světě je ve Zlíně, ale bylo pro mne velkým překvapením, že se ve Zlíně nachází i největší a nejlepší filmový festival pro děti. Byla to pro mě nejen čest, ale jako pro režiséra i inspirace zažít skvělou pohostinnost a atmosféru tohoto děti milujícího města.

MICHEL GALABRU

MICHEL GALABRU

Francie/Herec

To kino nacpané dětmi byl úžasný zážitek. Tento festival má doslova okouzlující atmosféru.

VANDA HYBNEROVÁ

VANDA HYBNEROVÁ

Česká republika/Herečka

Na festivalu jsem byla poprvé a v doprovodu dětí, svých dcer, bratrů a sester. Všichni jsme si to báječně užili a zvlášť podtrhuji závěrečný galavečer. Jeho bezprostřednost a autentičnost byla nebývalá! Též děkujeme za to, že jste nás nenechali ujít sto metrů od hotelu ke kinu a vozili nás, díky tomu jsem si mohla ve Zlíně pořídit u pana Bati boty na vysokém podpatku. Těšíme se na příště, zaplať bůh, filmy se stále točí.

ALAIN GSPONER

ALAIN GSPONER

Švýcarsko/Režisér

Velmi jsem si pobyt ve Zlíně užil. Byl jsem na mnoha festivalech, ale Zlín Film Festival je opravdu výjimečný. Celé město žilo festivalem – každé náměstí, každý park, na každém rohu se slavil tento filmový svátek. Úroveň filmů v mládežnické sekci byla mimořádná. Každý film mohl vyhrát. Všechny byly silné a bylo velmi těžké vybrat jediného vítěze.

DANIEL HUTTLESTONE

DANIEL HUTTLESTONE

Velká Británie/Herec

Mnohokrát děkuji za vaši podporu. Velmi jsem si Zlín užil a rád se budu na festival vracet.

KIRSTEN CARTHEW

KIRSTEN CARTHEW

Kanada/Režisérka

Festival zcela předčil všechny očekávání. Program byl fantastický a potkali jsme spoustu talentovaných filmařů z celého světa. Zlínský festival má svůj kredit zkušeností. Vše je skvěle organizované. Já i Devery jsme byly v České republice a byla pro nás velká čest reprezentovat film a rovněž taky Severozápadní teritoria v Kanadě. Všichni, od vedení, přes dramaturgy, řidiče až po dobrovolníky jsou úžasní.

DANIEL BERGMAN

DANIEL BERGMAN

Švédsko/Režisér

Pohostinnost, laskavost a skvělá péče o mě a mou dceru. Děkujeme zlínskému festivalu za pozvání na jeho 57. ročník.

EFIM GRABOY

EFIM GRABOY

Izrael/Režisér

Kdykoliv myslím na dny ve Zlíně, jsem šťastný člověk. Ten večer byl můj poslední ve Zlíně. Po týdnu plných emocí jsem si v jukeboxu na hotelu Moskva vybral svou oblíbenou píseň a začal samotný tančit. V tu chvíli jsem byl nevýslovně šťastný. Za tento moment vám nesmírně děkuji. Chtěl bych vyjádřit velkou vděčnost Zlín Film Festivalu a lidem, kteří jej připravují.

DAGMAR PETRICK

DAGMAR PETRICK

Německo

Návštěva 57. ročníku Zlín Film Festivalu byla kouzelným zážitkem, který nás zcela obohatil. Děkujeme za tyto vzácné dny plné skvělých filmů, vysoce profesionální organizaci, srdečné přivítání, vzrušující atmosféru v celém městě. Festival přivedl celý svět do Zlína a ten svět to tu miluje. Děkuji mnohokrát a hodně štěstí do budoucnosti.

PETER MACHEN

PETER MACHEN

Velká Británie/Scénárista, herec

Má návštěva ve Zlíně byla fantastická. Od zlínského festivalu by se mnozí mohli učit. Bylo skvělé vidět celé město žít festivalem a pozitivní atmosféru všude kolem. Cítil jsem, že se opravdu jednalo o oslavu filmu, příběhu a filmové odbornosti. Kvalitu filmů byla velmi vysoká a mnohdy se jednalo o velmi náročnou tématiku. Fakt, že jsme vyhráli Zlatý střevíček za náš filmový debut Jsem Charlie, bylo úžasné překvapení. Dává nám to energii, přesvědčení a sílu do dalších filmů. Jste velkou inspirací. Podporujete a bojujete za mládež. Dáváte jim hlas a příležitosti.

MITSUO TAHIRA

MITSUO TAHIRA

Japonsko/Ředitel International Film Children´s Film Festival KINEKO

Pro mě jste naprosto výjimeční. Pokaždé se cítím jako uprostřed rodinného kruhu. Slečna Keiko Toda se ráda podělila s japonskými médii o svém skvělém zlínském prožitku. Vždy budete mít mou podporu z dalekého východu, z Japonska.

TAWFEEK BARHOM

TAWFEEK BARHOM

Izrael/Herec

Velmi vám děkuji za přenádherné dny, které jsem ve Zlíně strávil. Byla to zde pro mě skvělá terapie. Především jsem si užíval lidi a toho krásného ducha. Doufám, že se ještě uvidíme.

FRODO KUIPERS

FRODO KUIPERS

Nizozemsko/Režisér

Zlín Film Festival pro mě byla skvělá zkušenost! Fantastická atmosféra, dobrá organizace a možnost potkat spoustu zajímavých lidí. Děkuji moc, Zlíne!

MARTIN MCCANN

MARTIN MCCANN

Irsko/Herec

Od chvíle, kdy jsem přijel na Zlínský filmový festival, jsem byl ohromen tou festivalovou energií a tím, jak jsem byl přijat. Měl jsem štěstí, že jsem prožil a získal zkušenost z oslavy irského filmu na festivalu, která to ještě více ozvláštnila. Lidé byli přátelští a příjemní, cítil jsem skutečnou vřelost a ocenění toho, že jsem se zúčastnil tohoto vzrůstajícího festivalu.

MARIA DOYLE KENNEDY

MARIA DOYLE KENNEDY

Irsko/Herečka

Děkuji, Zlíne. Prožili jsme překrásný čas na vašem festivalu. Byli jsme přijati s vřelostí a zacházeli s námi jako s královskou rodinou. Měli jsme možnost setkat se s několika zajímavými, tvůrčími lidmi! Ale nejvděčnější jsem za inteligentní a promyšlený obsah festivalového programu. Odjela jsem s velkým seznamem filmů, na které se musím podívat. Děkuji.

IVAN BARNEV

IVAN BARNEV

Bulharsko/Herec

Můj pobyt ve Zlíně byl skvělý. Bylo to poprvé, co jsem byl na festivalu pro děti a mládež a byl jsem skutečně šťastný, že jsem mohl získat zkušenosti v takové atmosféře. A za to, že jsem byl pozván dělat něco, co mám nejraději - dívat se na filmy!!! Abych řekl pravdu, před mojí návštěvou jsem nic o Zlínském festivalu nevěděl, ale byl jsem překvapen zjištěním, že se jedná o jeden z nejvýznamnějších filmových festivalů v Evropě s velkým množstvím různorodých filmů z celého světa.

SCOTT D. ROSENBAUM

SCOTT D. ROSENBAUM

USA/Režisér

Když jsem přiletěl do Prahy, měl jsem za sebou dlouhý let, ale vše vynahradila cesta českou krajinou do Zlína společně s legendárním režisérem Vojtěchem Jasným. Musím přiznat, že jsem si nebyl jistý, jak bude můj americký nezávislý film přijat v zemi s tak bohatou filmovou historií. Byl jsem poctěn a můj film Báječná léta rock´n´rollu byl promítán jako zahajovací film ve Velkém kině. Považuji to za jeden z nejradostnějších zážitků mé kariéry. Publikum skvěle reagovalo a jejich ocenění filmu bylo něco, na co nikdy nezapomenu. Organizace festivalu byla skvělá, všichni byli velmi srdeční a já sem jim vděčný za možnost účastnit se tak bohatého 50. výročí této zlínské události. Těším se na další spolupráci a doufám, že i mé další filmy mi umožní cestu zpět do Zlína, kde jsem se cítil tak dobře a kde jsem se seznámil s tolika skvělými lidmi.

JOEL HALEY OSMENT

JOEL HALEY OSMENT

USA/Herec

Co děláte pro mladé publikum, je ohromné.

KRZYSZTOF ZANUSSI

MANUK DEPOYAN

Arménie / Filmový režisér

Ve Zlíně jsem byl šťastný. Bylo mi ctí zasednout v porotě. Vše bylo na vysoké úrovni. Našel jsem si zde nové přátelé. Děkuji celému týmu za vřelé přijetí a slibuji, že do Zlína pošlu svůj nový film.

ARNOŠT GOLDFLAM

ARNOŠT GOLDFLAM

Česká republika/Herec

Vážení a milí, my i naše děti jsme nadšení "kinaři" a opravdu upřímně děkujeme za možnost být ve Zlíně na festivalu a vidět tolik filmů! Náš syn Otík, nevynechá žádnou příležitost, diskutuje s námi o kvalitách shlédnutých filmů, vyhledává ve Zlíně i archivní filmy a pomalu se stává znalcem a "tajným" porotcem v rámci naší rodiny. A tak se těšíme a bude-li příležitost - zase a opravdu rádi přijedeme!

LINDE FRÖHLICH

LINDE FRÖHLICH

LINDE FRÖHLICH Německo/ Umělecká ředitelka Nordic Film Days v Lübecku

Zlín je výjimečné město plné historie, tradice a architektury, a já jsem zde strávila krásné „letní“ dny. Ze všeho nejvíc na skvělé lidi, které jsem zde potkala. Byli tak přátelští a oddaní své práci. Díky jejich úsilí jsme se cítili skvěle a festival byl úspěšný a velmi dobře zorganizovaný. Měl příjemnou atmosféru a především vysoce kvalitní program, který bude mou inspirací při dalším ročníku našeho festivalu v Lübecku.

ROK GOVEDNIK

ROK GOVEDNIK

Slovinsko/Ředitel Vzdělávacího institutu Vizo a filmového festivalu Eye on Film Festival

Když jsem v roce 2015 přijel na zlínský festival poprvé, nadchnul mě na první pohled. Skvěle zorganizovaný, naplněný bohatým programem pro děti a filmové profesionály. Různorodost festivalového programu je každý rok tou nejlepší inspirací pro přípravu mého vlastního festivalu pro děti a mládež ve Slovinsku.

ALICE SCHMID

ALICE SCHMID

Švýcarsko/Režisérka

Pro každého režiséra je snem být pozván na nejstarší dětský filmový festival na světě. Na festival s tak krásnou cenou jako je Zlatý střevíček.

MIRA FORSELL

MIRA FORSELL

Švédsko/herečka

Ve Zlíně byla velká legrace. Jsem velmi pyšná a ráda, že můj film Vzhůru do vesmíru byl součástí Zlín Film Festivalu. Byla jsem zde s maminkou a měly jsme se moc hezky. Velmi dobře se o nás starali. Užívala jsem si různé programy pro děti, například ty v parku nebo nádhernou ZOO. Doufám, že se brzy znovu uvidíme.

NATALIE MINNEVIK

NATALIE MINNEVIK

Švédsko/Herečka

Cítila jsem se jako host v tomto krásném městě velmi vítána. Kamkoliv jsem šla – festivalová centra nebo město – setkávala jsem se s krásou a laskavostí. Vzpomínky na Zlín Film Festival zůstanou v mém srdci. Budu si pamatovat otevřenou a inspirující atmosféru, úžasný gala večer a všechny mé nové přátelé, které jsem zde potkala.

JURAJ NVOTA

JURAJ NVOTA

Slovensko/Režisér

Som Vám vďačný za pozvanie a ďakujem za infúziu mladých inšpiratívnych filmov a za veľa nových priateľstiev. Váš festival má skvelú atmosféru a to čo robíte pre jeho účastníkov nemá vo svete obdobu. Prajem Vám a festivalu veľa lásky a dorozumenia.

ANN VIKSTROM

ANN VIKSTROM

Kanada/Programová ředitelka Chicago International Children´s Film Festival

Děkuji za vynikající práci, kterou jste odvedli tak, abychom se cítili ve svých pozicích porotců skvěle. Vzpomínky na můj pobyt mě budou provázet hodně dlouho. Byla to čest a velká pocta.

FREDERIK NØRGAARD

FREDERIK NØRGAARD

Dánsko /Herec, scénárista a režisér

Děkuji za kouzelný týden. Byl to skvělý zážitek vidět vaši vášeň pro film doslova na každém rohu, v každém členu festivalového týmu, hostu či divákovi, který utíkal před krásným počasím do kina. Zlín Film Festival je přesně tou oslavou filmového umění, kvůli které tyto festivaly existují a která je důležitá nejen pro místní publikum, ale i pro film jako umění. Určitě se vrátím.

MEHRAM AMROHI

MEHRAM AMROHI

Indie/Režisér

Všem tvůrcům dětských filmů ve světě, jeďte na tento krásný, perfektní a elegantní filmový festival Zlín Film Festival! Nebudete zklamáni. Děkuji celému festivalovému týmu za skvělou pohostinnost.

JACCO GROEN

JACCO GROEN

Nizozemsko/Režisér

Jsem opravdu rád za festival, jako je ten ve Zlíně. Dle mého názoru jde o jedinečnou, dobře zorganizovanou akci s přátelskou atmosférou. Děkuji za možnost být součástí toho všeho.

MARTIN DUFFY

MARTIN DUFFY

Irsko/Scénárista, režisér

Prožil jsem na Zlínském filmovém festivalu úžasný čas. Když jsem byl na festivalu, opět jsem uviděl vřelé a ochotné úsměvy, které postrádám. Úloha být v porotě byla zajímavá. Radost být mezi tak vřelými a skvělými lidmi - to bude to, co si nejvíce zapamatuji ze svého pobytu.

PATRICK MCCABE

PATRICK MCCABE

Irsko/Spisovatel

Zlínský festival je jedinečný, plný vitality, vzrušení a entusiasmu. Je to možná nejlepší festival svého druhu a s jeho koncentrací mládeže a dětí zajišťuje, že magie filmu je v moderním světě ve skutečně bezpečných rukou. Bravo, Zlíňe!!

YOUKI YAMAMOTO

YOUKI YAMAMOTO

Japonsko/Hudební skladatelJaponsko/Hudební skladatel

Nejen děti, filmoví kritici či filmoví profesionálové, nýbrž celé město a jeho okolí podporují tento festival. Svou vřelostí se řadí na přední místo mezi festivaly, které jsem navštívil. Nesmírně děkuji festivalu za možnost účastnit se takovéto výjimečné akce a doufám, že se do Zlína brzy vrátím

JODIE WHITTAKER

JODIE WHITTAKER

Velká Británie/Herečka

Na festivalu jsem prožila krásné chvíle a přivítání bylo neuvěřitelné. Bylo úžasné sledovat všechny ty děti užívat si filmy z celého světa. Přeji festivalu jen to nejlepší v následujících letech.

SIR CHRISTOPHER LEE

SIR CHRISTOPHER LEE

Velká Británie/Herec

Návštěva zlínského filmového festivalu byla nejúžasnější zkušenost. Byla to velmi zajímavá událost, výborně organizovaná. Profesionalita spolu s pohostinností a zainteresovaností všech tvoří z festivalu unikátní záležitost. Nepřekvapuje mě, že trvá už tolik let! Přeji vám úspěch v dalších ročnících. S přáním všeho nejlepšího.

ANDREJ CHALIMON

ANDREJ CHALIMON

Rusko/Herec

Fesivalové centrum je podle mezinárodních standardů vpravdě prvotřídní. Ještě jsem neviděl jiný festival jako tento… Kdybych byl do Zlína pozván, vůbec bych neváhal. A když jsem byl, okamžitě jsem souhlasil. Nebylo se o čem rozhodovat.

ROCK DEMERS

ROCK DEMERS

Kanada/Producent, distributor

Ve Zlíně jsem byl už 15krát, možná 20krát. Poprvé to bylo v roce 1963. Ale pokaždé je to jako poprvé. Laskavost každého z týmu, profesionalita, kvalita a šíře filmového programu jsou úžasné. K tomu setkání s přáteli a profesionály z celého světa. Ať žije Zlín Film Festival!

JÁNOS BÁN

JÁNOS BÁN

Maďarsko/Herec

Ve Zlíně je nesmírně příjemná atmosféra. Mám příjemné vzpomínky i na svůj pobyt ve Zlíně před deseti lety. Nehledě na to, že jsem neměl příliš času se po městě podívat, letos jsem to napravil. Kromě toho jsem zúčastnil řady rozhovorů a různých společenských akcí, filmových projekcí. Každý film mne ale dokázal něčím zaujmout. Jsem moc rád, že jsem opět do Zlína přijel a potkal mnoho přátel.

ROMAN VOJTEK

ROMAN VOJTEK

Česká republika/Herec

Zlínský festival pro mě představuje nádhernou atmosféru, dokonalou organizaci, úsměv na tváři mé dcery, spousty úžasných setkání, neskutečně bohatý filmový a doprovodný program. A to vše v mém rodném kraji. Tak co si můžu víc přát. Děkuji za to.