30/5 — 5/6/2024
64. MEZINÁRODNÍ FESTIVAL FILMŮ
PRO DĚTI A MLÁDEŽ
MY ZFF
Stáhni si apku

Letos představíme hned čtyři Young Stars

30. dubna 2024

Jsou mladí, čeká je velká herecká kariéra, řadu rolí už mají za sebou. To mají společné čtyři herci, kteří letos do Zlína dorazí jako festivalové Young Stars. S Darijou Pavlovičovou, Annou Fialovou, Filipem Březinou a Adamem Mišíkem se návštěvníci festivalu mohou setkat například v kině, při sázení festivalového stromu, na červeném koberci nebo jen tak v ulicích festivalového Zlína.

Speciální projekt Young Stars vznikl před sedmi lety s cílem představit na festivalu mladé herce, kteří mohou oslovit mladou generaci, inspirovat je a být pro ně motivací,

vysvětlila umělecká ředitelka Zlín Film Festivalu Markéta Pášmová.

Anna Fialová (28), vnučka herce Karla Fialy, na filmovém plátně debutovala snímkem Román pro ženy, a bývá označována jako jeden z největších talentů českého herectví.

Diváky ohromila jako Iveta Bartošová v minisérii Iveta, významnou roli sehrála i v minisérii Guru a nově i v sérii To se vysvětlí, soudruzi. Ztvárnila i roli rebelské princezny Josefíny ve fantasy pohádce Jak si nevzít princeznu,

vyjmenovala umělecká ředitelka Zlín Film Festivalu Markéta Pášmová. 

Devětadvacetiletý herec Filip Březina má za sebou také velmi úspěšný rok. Diváci si ho užili v roli hlavního hrdiny v poslední štědrovečerní pohádce Klíč svatého Petra a Česko dojal i titulní rolí v seriálu Smysl pro tumor. Ve Zlíně točil scény pro film Zátopek. Na návrat do tohoto města se proto velmi těší.

Já mám Zlín moc rád, moje bývalá přítelkyně bydlela kousek od Zlína, takže jsem tady dřív často jezdil. Je to krásné a estetické město,

dodává Březina, který si jako herecká hvězda zatím nepřipadá a ve své kariéře nechává vše přirozeně plynout.

Řadu velkých seriálových titulů a k tomu 4 filmy má na svém kontě herečka Darija Pavlovičová, která se poprvé postavila před kameru ve 14 letech.

Kdyby mi někdo tehdy řekl, co mě všechno potká, tak bych tomu nevěřila. Nikdy jsem si věci moc neplánovala, spíše jsem si jenom něco přála a čekala, jestli to ke mně přijde nebo ne. Měla jsem štěstí na to, dělat to, co mě baví a naplňuje,

řekla mladá dvaadvacetiletá herečka, která se zviditelnila rolemi v pohádkách Perinbaba a dva světy, O léčivé vodě, v seriálu Kukačky či Zločiny Velké Prahy.

Z koncertních pódií si před kameru čím dál častěji odskakuje Adam Mišík, který se v loňském roce objevil mimo jiné ve výrazné roli drogového dealera ve filmu Banger oceněného 2 Českými lvy.

Tato role pro mě byla velká výzva. Musel jsem se vybičovat z výstupu ze své komfortní zóny,

vzpomíná šestadvacetiletý herec a zpěvák, který hraje aktuálně i v seriálu Jedna rodina či Metoda Markovič.

Do Zlína i na všechny tamní lidi se moc těším. Zlín je moc krásné město, které má krásný koncept,

dodal Adam Mišík.

Všechny letošní festivalové Young Stars budou mít možnost návštěvníci potkat během festivalu na mnoha místech ve Zlíně. Zúčastní se autogramiád ve Zlatém jablku, projdou se po červeném koberci před Kongresovým centrem Zlín nebo budou hosty Vladimíra Kroce ve Festival Café na náměstí Míru. Společně také zasadí strom v Univerzitní aleji v pátek 31. května v 9:00 hodin.
Kam dál