1 — 7/6/2023
63. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
 • Ona je tak zatraceně fajn
  Ona je tak zatraceně fajn
  Země: Švédsko
  Rok: 2022
  Režie: Christoffer Sandler
 • Shabu
  Shabu
  Země: Nizozemsko, Belgie
  Rok: 2021
  Režie: Shamira Raphaëla
 • Comedy Queen
  Comedy Queen
  Země: Švédsko
  Rok: 2022
  Režie: Sanna Lenken
 • Holky sobě
  Holky sobě
  Země: Finsko
  Rok: 2022
  Režie: Alli Haapasalo
 • Život bez Sáry Amatové
  Život bez Sáry Amatové
  Země: Španělsko
  Rok: 219
  Režie: Laura Jou
 • Přes palubu
  Přes palubu
  Země: CZE
  Rok: 2019
  Režie: Barbora Velecká, Filip Pošivač
 • Špatně namalovaná slepice
  Špatně namalovaná slepice
  Země: CZE
  Rok: 1963
  Režie: Jiří Brdečka
 • Lakomá Barka
  Lakomá Barka
  Země: CZE
  Rok: 1986
  Režie: Vlasta Pospíšilová
 • Potkali se u Kolína
  Potkali se u Kolína
  Země: CZE
  Rok: 1965
  Režie: Břetislav Pojar, Miroslav Štěpánek
 • Maxipes Fík – Zrození Maxipsa Fíka
  Maxipes Fík – Zrození Maxipsa Fíka
  Země: CZE
  Rok: 1976
  Režie: Václav Bedřich

Nenechte si ujít

Dnes

Festivalové tipy na sobotu 3. června

Víkend přeje oslavám! Sté výročí vysílání si dnes ve Zlíně připomene Český rozhlas. Třináctou komnatu odhalí v pikantní talk show moderátorka Tereza Pergnerová a dozvíme se, které z dětí se zrakovým postižením zvítězily v soutěži Radost tvořit. Pokud máte chuť si pořádně zatrsat, vyrazte na koncert Lucie Vondráčkové a Lake Malawi.

Dnes

Tereza Pergnerová ve Zlíně. Mluvila nejen o svých životních vrcholech a pádech

Původně studovala hudební konzervatoř, největší slávu ji ale přinesl hudební pořad Eso, proslavila ji legendární hláška, reality show Vyvolení. Prošla si hodně složitým a krutým obdobím, dnes říká, že je spokojená a šťastná. Jak to dokázala? Co jí pomohlo k novému startu? I o tom v dnešní festivalové  talk show Život je takovej... mluvila Tereza Pergnerová. S moderátorem Filipem Tellerem diskutovali na téma "Vrcholy a pády jako součást našeho života".

Dnes

Český rozhlas slavil. A pozval před mikrofon několik hvězd

Sté výročí od zahájení vysílání, to je už pádný důvod k oslavě. Český rozhlas je nedílnou součástí Zlín Film Festivalu a letos si připravil pro návštěvníky speciální program. Koncert Lucie Vondráčkové, kapely Lake Malawi i celou řadu živých vstupů.

Dnes

Hvězdy září! Červený koberec znovu ožil festivalovými hosty

Kdo přišel, nelitoval. Na nádvoří Kongresového centra ve Zlíně se dnes sešla celá řada celebrit, počínaje herečkou Evou Leimbergerovou konče moderátorem Romanem Vojtkem.

Dnes

Studio Kamarád přivezlo do Zlína Tryskomyš i Šamšulu

Kdo by je neznal. Slavní Jů, Hele, Muf, Tryskomyš, Hary Šoumen nebo Šamšula. V neděli ráno baví několik generací více než třicet let. Chcete se s nimi potkat „naživo“? Zamiřte během festivalu do zlínského Univerzitního centra.

Dnes

Filmové pikošky. Hodina dějepichu ze Zlíně

Pikošky, které se odehrály před kamerou, za kamerou, na plátně i pod ním. Prostě aférky kolem světa filmu probrali dnes na festivalu moderátoři oblíbeného podcastu časopisu Reflex HODINA DĚJEPICHU. 

Dnes

Slzy dojetí, ale hlavně velká radost. Výtvarná soutěž zrakově postižených dětí zná své vítěze

„Lidé a čas“. Tak znělo téma letošního ročníku Mezinárodní výtvarné soutěže dětí a mládeže se zrakovým postižením s názvem RADOST TVOŘIT. Tato soutěž je již 25 let pevnou součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu. A dnes byly v rámci festivalu slavnostně vyhlášeny její výsledky. Děti se zrakovým handicapem navštívily i některá filmová představení, která byla opatřena audiokomentářem. 

 

Dnes

Studio Disney slaví 100 let, dnes mu Zlín Film Festival věnuje speciální zónu

Prarodiče, rodiče i děti. Značka Disney, která v letošním roce oslaví 100 let, ovlivňuje už celé generace. A v dnešní době Disney dominuje nejenom kinosálům, ale prakticky všem aspektům života. A své místo má letos i na Zlín Film Festivalu. 

Dnes

Kouzelné výstavy v Kudlovské stodole. Stihnete je ještě dnes

Nahlédnout za oponu příprav zahajovacího festivalového filmu Tonda, Slávka a kouzelné světlo i večerníčku Lucie Slunkové mohou návštěvníci 63. Zlín Film Festivalu ještě dnes do 18 hodin. Vydejte se na „zlínský kopec“ do Kudlovské stodoly, stojí to za to.

BLOGert

BLOGert

Gert Hermans

Je šéfredaktorem dvou předních zpravodajských platforem pro dětský filmový průmysl: online časopisu ECFA Journal a ECFA Update. Podílel se na různých průzkumech a publikacích o dětském filmu a médiích a působil ve festivalových porotách a panelech v Belgii i v zahraničí. Gert Hermans pracuje pro společnost Jekino, která má v dětském filmu dlouholetou tradici.

20. 9. 2021

Rozhovor s porotou ECFA - „Podceňovaný a předražený“

Letošní festivalové poroty vám představujeme v sérii rozhovorů, které vznikly ve formátu více méně spontánních otázek. Stává se to třeba u jeptišek v klášteře, u členek dívčích kapel či spolubydlících z internátní školy - když spolu trávíte nějaký čas, dostaví se určitá symbióza. A je to patrné i tady. 

19. 9. 2021

Rozhovor s mezinárodní odbornou porotou pro dětskou kategorii: „Tenisky jsou lepší než vysoké podpatky“

Myslím, že mezinárodní odborná porota pro dětský film si dobře notuje nejen během festivalu, ale klidně by spolu mohli i zestárnout. Dokážu si bez problémů představit režisérku Johanne Helgeland (film HRANICE ODVAHY), režiséra Víta Karase a odbornici na prodej a distribuci Claudii-Rudolph Hartman, tedy dvě elegantní dámy a jednoho gentlemana, jak společně provozují malý krámek s knihami. Zákazníkům by podávali čaj v malých šálcích s květinovým potiskem.

18. 9. 2021

Rozhovor s mezinárodní odbornou porotou pro krátký animovaný film - „Mimořádně velký počet jezevců“

Letošní festivalové poroty vám představujeme v sérii rozhovorů ve formátu spíše spontánních otázek. Pokud by odpovědi mohly být kresbami, bylo by to ovšem pravděpodobně celé jednodušší, ale ono to musejí být slova. Celý tento rozhovor se tak stal snahou o vnesení řádu do chaosu. Představujeme tedy Barboru Příkaskou (Česká republika), Gézu M. Toth (Maďarsko) a Elizu Plocieniak-Alvarez (Polsko/Německo) - členky a člena „poroty pro animovaný film“.

12. 9. 2021

NEDĚLE 12. září: Magneťák na elektrickém skútru

Můj den začíná tímto krásným výjevem: k hotelu Moskva přichází malá dívka s kouzelnou hůlkou v ruce. Přistoupí k posuvným dveřím, mávne kouzelnou hůlkou a dveře se otevřou. Znovu vychází ze dveří, mávne ještě jednou, dveře se otevřou .... ta malá je na sebe tak pyšná. Umí přece kouzlit!

11. 9. 2021

SOBOTA 11.ZÁŘÍ: Otrava arašídů

Pro všechny hosty ubytované v hotelu Moskva mám otázku. Zajímalo by nás, jestli také máte ve svém pokoji zvláštní dekoraci z bílých oblázků? Ne všichni ji totiž mají (například já jsem byl tohoto privilegia zbaven) a důvěra hostů vůči oblázkům značně pokulhává! Proč tam jsou? To je oč tu běží, alespoň v konverzacích hostů a teorie o jejich účelu neberou konce. Ba právě naopak. Je to snad kvůli Feng Shui? Zakrývají oblázky nějaký monitorovací systém a tajně nahrávají všechno, co se děje v hotelovém pokoji? Moje zvědavost mi nedá spát, ale je těžké někomu zaklepat na dveře a říct: „Mohl bych se podívat na tu oblázkovou dekoraci u vás v pokoji?” Takový začátek konverzace asi není úplně nejlepším projevem důvěryhodnosti.

10. 9. 2021

PÁTEK 10. září: Vše, co potřebujete vědět o házení kravského lejna

Nikdy ve svých zápiscích nezmiňuji covid – bylo by to „nošení dříví do lesa“. Ale při rozhovorech na festivalu je to stokrát zmiňované téma. Možná si říkáte, o čem si budeme povídat, až tohle všechno skončí. Každý den přidá do diskuse nové prvky. Na německých festivalech je například nemožné žádat hosty o očkovací certifikát - patří to totiž do lékařského tajemství. Ve Zlíně je to jinak: “Říkáme jim, toto jsou naše pravidla a pokud je nemůžete akceptovat, pak nejezděte.” Všichni hosté, kteří se prokázali "bezinfekčností", nosí náramek. Kdysi dávno jste si při rozhovorech všímal, jestli ta druhá osoba nosí snubní prsten nebo ne. V dnešní době si kontrolujeme, jestli máme na ruce náramek. A když už mluvíme o snubních prstenech ... všimli jste si, že jeden z nejúžasnějších členů festivalového týmu teď asi týden nebo dva nosí také jeden snubák? Gratulace, princezno Lucie!

9. 9. 2021

ČTVRTEK 9. ZÁŘÍ: Pokoj s číslem úspěšného modelu letadla

Cestou z vídeňského letiště do Zlína sedím v autě s dalším hostem festivalu na jeho první cestě do České republiky a snažím se mu shrnout tuto zemi do jedné věty: "Každá vesnice má hrad (nebo kostel), v rádiu pořád hrají pop metal a na silnicích jsou neustálé uzavírky. O tři minuty později překračujeme hranici ... a projíždíme vesnicí ve stínu rozsáhlého hradu a z rádia se ozývá pop metal. A hádejte, co se děje na silnici?!

1. 1. 2021

ROK 2021

18. 9. 2020

Proč je SMEČKA důležitým filmem pro české publikum? Zeptali jsme se teenagerů i producentů

Město Zlín je sice symbolem jedné z nejsilnějších filmových tradic v zemi, ale v roli nezaměnitelné lokace v českém hraném filmu SMEČKA se objevuje poprvé. Zajímalo nás, co přesně tento film znamená pro místní mládež. Jaký je názor skutečné cílové skupiny a nakolik je tento film odrazem života dnešních českých teenagerů? Festival je ideální příležitostí k setkání se čtrnáctiletými žáky sportovní akademie a producenty filmu Juliettou Sichel a Janem Froňkem (ze společnosti 8Heads Productions).

Rozhovory

31. 5. 2023

Tereza Ramba: Ještě bych si ráda zahrála zlobivé princezny

Hvězdu na Chodníku slávy ve Zlíně letos odhalí také jedna z nejobsazovanějších hereček současnosti. Tereza Ramba. Po dvouleté pauze má nyní pořádně napilno. V rozhovoru, který poskytla organizátorům 63. Zlín Film Festu prozradí, v jakých rolích ji v nejbližší době uvidíme a kterou z tradičních pohádek má sama nejradši.

30. 5. 2023

Jan Cina: Rád bych si ještě zkusil roli opravdového prince

Hrát čerta má podle herce Jana Ciny snad jediné úskalí. Rohy. Nesmí vám upadnout.  Dětem je pak těžké vysvětlit, že jste si je do civilu zrovna odložili, jinak, že je fakt máte. Nasadí je tento talent  i ve Zlíně? Nechte se překvapit. Další hvězdu na chodníku slávy odhalí organizátoři 63. Zlín Film Festivalu právě jemu.

29. 5. 2023

Vendula Pizingerová: Když se řekne zlínský festival, vybavím si město plné dětí a krásné počasí

Charitativním partnerem festivalu je už od roku 2006 Nadace Kapka naděje, která také položila na zlínský Chodník slávy první hvězdu spojenou s významnými osobnostmi dětské kinematografie.

Patronkou chodníku slávy je od jeho počátku zakladatelka a prezidentka Kapky naděje Vendula Pizingerová, která letos na Chodníku slávy přivítá herečku Terezu Ramba a herce Jana Cinu.

28. 5. 2023

Antonie Formanová: Jsem nejspíš typ pro historická témata

Miloš Forman byl její dědeček. Sama k herectví přičichla ve třetí třídě a když si poprvé stoupla před kameru, byl z toho hned Český lev. Antonie Formanová, velká naděje české kinematografie a jedna z milých návštěv 63. ročníku Zlín Film Festivalu v rozhovoru o tom, čím podle sebe režiséry nejvíce láká.

27. 5. 2023

Vojtěch Vodochodský: Role Petra Sepéšiho byl můj kariérní zlom

Případ Roubal, seriál Zlatá labuť, Král Šumavy. Úspěšný mladý herec Vojtěch Vodochodský jde z role do role. Život mu však nejvíc změnila Iveta. Čím pro něj byla role Petra Sepéšiho tak náročná? O tom více v rozhovoru pro 63. ročník Zlín Film Festival, který si nová hvězda českého filmu nenechá ujít.

26. 5. 2023

Autor sochy Zlatého střevíčku Radim Hanke: Předlohou byla moje žena

Hlavní cenu festivalu sošku Zlatého střevíčku si každoročně odváží filmoví tvůrci do všech koutů světa, stejně tak jsou jí oceňováni významné osobnosti české filmové obce. Vytvořit podobu hlavní ceny festivalu dostal před 18 lety za úkol zlínský sochař Radim Hanke.

25. 5. 2023

Pavel Nový: Na prince měli licenci jiní herci

Pavel Nový patří k legendám českého filmu. Je známý z desítek filmových a televizních rolí. Už v 11 letech si ho v příbramské škole vybral režisér Václav Vorlíček do filmu Kuřata na cestách. Poté jeho herecká kariéra nabrala na obrátkách. Kromě jiného hrál ve filmech S tebou mě baví svět, Balada pro banditu, Fešák Hubert, Pěsti ve tmě, Snowboarďáci nebo Obsluhoval jsem anglického krále. Za hlavní roli ve filmu Bába z ledu dostal Českého lva. Letos si tato herecká legenda přijede do Zlína převzít Zlatý střevíček, ocenění za mimořádný přínos českému filmu, který mu udělí organizátoři 63. ročníku Zlín Film Festivalu.

24. 5. 2023

Zlata Adamovská: Při rolích královen si užívám majestát, kostýmy i paruky

Eliška v seriálu Sanitka, barová zpěvačka Eva Adamová v legendárních Případech pro pátera Knoxe, královna v pohádce Peklo s princeznou nebo čerstvá energická vdova ve filmu Ženy v běhu. To je Zlata Adamovská, oblíbená česká herečka, která si letos přijede do Zlína osobně převzít Cenu za mimořádný přínos českému filmu. Zlatý střevíček jí organizátoři festivalu udělí na závěrečném galavečeru 7. června 2023. Stane se tak spolu s Pavlem Novým již osmadvacátým držitelem tohoto čestného ocenění.

31. 5. 2022

Johannes Schmid o filmu PŘÍHODY MALÉHO FRANTIŠKA: „Sám na toulkách po okolí ...“

Devítiletý František je nejmenší ve třídě. Navíc ve vypjatých situacích jej často zradí jeho vlastní hlas a vyjde z něj jen pisklavý zvuk. Zažívá mnohá dobrodružství, která často vyžadují kreativní řešení každodenních problémů dospívání. Pro Františka i jeho dva nejlepší přátele – sebevědomou tvrdohlavou Gabi a zuřivě loajálního Eberharda - to je ovšem hračka.

Tipy na filmový program

Ne 04.06.2023 | 09:00

Díky za nahlédnutí do tvého světa (2022)

Brainz VR Cinema

Takashi přišel v dětství o zrak. Jeho zájem o svět, který nevidí, se tak vytrácí. Ale jen do...

Ne 04.06.2023 | 09:00

Vlněná pohádka (1964)

Hezky česky

Poetická pohádka o vlněném panáčkovi a jeho příteli beránkovi.

Ne 04.06.2023 | 09:00

Špatně namalovaná slepice (1963)

Hezky česky

Groteskní příběh dvou chlapců – hodného žáčka, ale zároveň podlézavého šplhouna a roztržitého,...

Ne 04.06.2023 | 09:00

Sorellin příběh (2021)

Brainz VR Cinema

Osud desetileté Sorelly v roce 1941 na její poslední cestě na pláž Baltského moře, kde bylo zavražděno...

Ne 04.06.2023 | 09:00

Cobykdyby díl 1 (2022)

Brainz VR Cinema

Po ztrátě své nejlepší kamarádky-koštěte se mladá čarodějnice učí, jak osedlat svůj strach...

Ne 04.06.2023 | 09:00

Kámen, nůžky, papír (2022)

Brainz VR Cinema

Svobodná matka Lina našla se svou dcerou Priyou férový způsob, jak se vždy dohodnout. A to díky...

Ne 04.06.2023 | 09:00

Probouzeč (2017)

Hezky česky

Hlavní hrdina chodí probouzet obyvatele severské vesnice za každého počasí. Jeho život plyne...

Ne 04.06.2023 | 09:00

Podkova pro štěstí (1946)

Hezky česky

Pan Prokouk najde podkovu – symbol štěstí. Doma ale pro ni nemá vhodné umístění. Nakonec ji...

Ne 04.06.2023 | 09:00

O Matyldě s náhradní hlavou (1985)

Hezky česky

V jednom městě žila holčička Matylda, která si ráda hrála, ale nerada se učila – když musela,...

Tipy na doprovodný program

Ne 04.06.2023 | 08:01

Střípky z kudlovských animací 4/6

Výstavy

8.00-21.00, OZC Zlaté jablko To, že se v kudlovských ateliérech natočilo – a ještě se točí!

Ne 04.06.2023 | 08:01

Jiří Menzel 85 4/6

Výstavy

8.00-21.00, OZC Zlaté jablko Výstava fotografií je vzpomínkou na režiséra, scenáristu, herce...

Ne 04.06.2023 | 09:00

VR LAND herna 4/6

Zábava

9.00-19.00, zlínský zámek Jak vypadají světy ve virtuální realitě? Výlet pod hladinu moře,...

Ne 04.06.2023 | 09:00

Studio Kamarád 4/6

Výstavy

9.00-18.00, Univerzitní centrum U13, 1. patro Kdo by neznal postavy - Jů, Hele, Muf, Tryskomyš, Hary...

Ne 04.06.2023 | 09:00

AV MEDIA EVENTS 4/6

Zábava

9.00-19.00, zlínský zámek Společnost AV Media ve spolupráci s firmou INITI připravila zábavnou...

Ne 04.06.2023 | 09:00

Radost tvořit 4/6

Výstavy

9.00-18.00, Kongresové centrum Zlín, foyer Mezinárodní výtvarná soutěž dětí a mládeže se...

Ne 04.06.2023 | 09:00

Kino za školou 2023 / Mezinárodní konference o filmové a audiovizuální výchově

Zlín Industry Days

9.00-16.00, Kongresové centrum, Malý sál Osmý ročník mezinárodní konference Kino za školou...

Ne 04.06.2023 | 09:00

VR v umění: vytvoření zážitku ve světě fantazie a filmového triku 4/6

Zábava

9.00-19.00, zlínský zámek Představení a vysvětlení základních triků v prostoru a jejich převedení...

Ne 04.06.2023 | 09:00

ZOETROPIA 4/6

Zábava

9.00-19.00, zlínský zámek Zoetropia je interaktivní workshop, který děti hravou formou seznámí...

Vybrané fotogalerie

Dnes

Úsměvy, potlesky i otázky diváků. Promítání filmů doprovázejí i filmové delegace

Festivalové filmy do Zlína často doprovázejí delegace herců a filmařů z celého světa. A nenecháváme si je pro sebe. Při projekcích, které festivalové hvězdy uvádějí, máte možnost zeptat se na všechno, co vás zajímá. 

Dnes jsme ve festivalových kinosálech přivítali delegace k českému filmu Děti Nagana, italský snímek Beze strachu a také v rámci pásma animovaných filmů pro děti. 

Dnes

Tereza Pergnerová ve Zlíně. Mluvila nejen o svých životních vrcholech a pádech

Původně studovala hudební konzervatoř, největší slávu ji ale přinesl hudební pořad Eso, proslavila ji legendární hláška, reality show Vyvolení. Prošla si hodně složitým a krutým obdobím, dnes říká, že je spokojená a šťastná. Jak to dokázala? Co jí pomohlo k novému startu? I o tom v dnešní festivalové  talk show Život je takovej... mluvila Tereza Pergnerová. S moderátorem Filipem Tellerem diskutovali na téma "Vrcholy a pády jako součást našeho života".

Dnes

Workshopy, diskuse i setkání filmových profesionálů. Takový byl druhý den programu Zlín Industry Days

Na programu druhého dne Zlín Industry Days byla například prezentace šesti současných knih pro děti a mládež, jež by mohly být inspirací k filmovému zpracování. Filmoví odborníci se sešli na neformálním obědu s produkční společností IS Produkce. Odpolední blok pak patřil debatě o současné evropské produkci pro dospívající a také prezentaci možností natáčení ve zlínském regionu a ohlédnutí do slavné historie města prostřednictvím moderních technologií.

Dnes

Český rozhlas slavil. A pozval před mikrofon několik hvězd

Sté výročí od zahájení vysílání, to je už pádný důvod k oslavě. Český rozhlas je nedílnou součástí Zlín Film Festivalu a letos si připravil pro návštěvníky speciální program. Koncert Lucie Vondráčkové, kapely Lake Malawi i celou řadu živých vstupů.

Dnes

Hvězdy září! Červený koberec znovu ožil festivalovými hosty

Kdo přišel, nelitoval. Na nádvoří Kongresového centra ve Zlíně se dnes sešla celá řada celebrit, počínaje herečkou Evou Leimbergerovou konče moderátorem Romanem Vojtkem.

Dnes

Studio Kamarád přivezlo do Zlína Tryskomyš i Šamšulu

Kdo by je neznal. Slavní Jů, Hele, Muf, Tryskomyš, Hary Šoumen nebo Šamšula. V neděli ráno baví několik generací více než třicet let. Chcete se s nimi potkat „naživo“? Zamiřte během festivalu do zlínského Univerzitního centra.

Dnes

Kde se vzalo tolik umělců? ZUŠKA? ZUŠKA!

Jsou mladí, talentovaní a mají co ukázat. Školáci základních uměleckých škol Zlínského kraje si pro návštěvníky 63. Zlín Film Festivalu připravili v parku pásmo vystoupení. A potěšili nejednoho kolemjdoucího. Děcka, fandíme vám!

Dnes

Filmové pikošky. Hodina dějepichu ze Zlíně

Pikošky, které se odehrály před kamerou, za kamerou, na plátně i pod ním. Prostě aférky kolem světa filmu probrali dnes na festivalu moderátoři oblíbeného podcastu časopisu Reflex HODINA DĚJEPICHU. 

Dnes

1000 jeřábů pro UNICEF

V Japonsku mají tradici. Když je někdo nemocný, složí mu 1000 origami jeřábů, aby mu popřáli zdraví. Co když je ale nemocná společnost? Dokáže pomoci 1000 jeřábů? Prohlédněte si fotky z unikátní charatitivní prodejní akce na podporu programů UNICEF na pomoc dětem.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.