4/9 — 10/9/2020
60. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
 • The Crossing
  The Crossing
  Mezinárodní soutěž filmů pro děti

  Země: NOR
  Rok: 2020
  Délka: 95 min
  Věk: 10
  Režisér: Johanne Helgeland
 • Rocks
  Rocks
  Mezinárodní soutěž filmů pro mládež
  Česká premiéra
  Země: GBR
  Rok: 2010
  Délka: 93 min
  Věk: 14
  Režie: Sarah Gavron
 • The Kindergarten Show
  The Kindergarten Show
  Mezinárodní soutěž krátkých animací pro děti
  Česká premiéra
  Země: FRA
  Rok: 2019
  Délka: 8 min
  Věk: 3
  Režie: Loïc Bruyère
 • Dědovy cesty
  Dědovy cesty
  Mezinárodní soutěž studentských filmů Zlínský pes
  Mezinárodní premiéra
  Země: CZE
  Rok: 2019
  Délka: 4 min
  Věk: 15
  Režie: Tereza Šimanovská
 • Letní hokej
  Letní hokej
  Soutěž evropských dokumentárních filmů pro děti a mládež

  Země: CZE
  Rok: 2019
  Délka: 75 min
  Věk: 10
  Režie: Tomáš Bojar, Rozálie Kohoutová
 • Železný obr
  Železný obr
  Sci-fi film pro mladé
  Země: USA
  Rok: 1999
  Délka: 86 min
  Věk: 8
  Režie: Brad Bird
 • Apollo 11
  Apollo 11
  Věda je věda
  Země: USA
  Rok: 2019
  Délka: 93 min
  Věk: 12
  Režie: Todd Douglas Miller
 • Vynálezci zítřka
  Vynálezci zítřka
  Věda je věda
  Země: USA/IND/IDN/MEX
  Rok: 2018
  Délka: 87 min
  Věk: 12
  Režie: Laura Nix
 • Video Games: The Movie
  Video Games: The Movie"
  Věda je věda
  Země: USA
  Rok: 2014
  Délka: 105 min
  Věk: 12
  Režie: Jeremy Snead
 • Jurský park
  Jurský park
  Kouzlo filmových triků
  Země: USA
  Rok: 1993
  Délka: 127 min
  Věk: 12
  Režie: Steven Spielberg

Nenechte si ujít

10. 8. 2020

Cenu za mimořádný přínos kinematografii pro děti získá letos na zlínském festivalu Eliška Balzerová

Zlatý střevíček udělí letos organizátoři Zlín Film Festivalu české divadelní a televizní herečce Elišce Balzerové. Cenu převezme ve čtvrtek 10. září na závěrečném ceremoniálu jubilejního 60. ročníku festivalu.

4. 8. 2020

Filmové klapky jsou k vidění v brněnské Galerii Vaňkovka

Od úterý 4. srpna si návštěvníci obchodního centra Galerie Vaňkovka mohou po více než roce opět prohlédnout výtvarná díla ztvárněná předními českými výtvarníky na klasické dřevěné filmové klapce. Ty zde budou vystaveny až do 17. srpna. Projekt je tradiční součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu.

31. 7. 2020

Festivalový půlmaraton MONET+ Zlín 2020 zpřísňuje hygienická opatření a snižuje kapacitu běžců

Z důvodu aktuálního vývoje situace se organizátoři Festivalového půlmaratonu MONET + Zlín rozhodli upravit celkovou kapacitu závodů pro letošní ročník. Dochází také k  přesunu startu Festivalového VIVA rodinného běhu a změně některých pravidel v organizaci závodu. Akce, kterou pořádá společnost FILMFEST, s. r. o. společně s Běhy Zlín, z.s., se uskuteční v již dříve avizovaném náhradním termínu 12. září 2020.

23. 7. 2020

Filmové klapky známých výtvarníků zdobí již popáté Galerii Bohéma

V úterý 21. července byla v Galerii Bohéma v Olomouci slavnostně zahájena výstava 23. ročníku Salonu filmových klapek. Během vernisáže vzpomněla majitelka galerie Bronislava Paučková i na nedávno zesnulého výtvarníka Jaroslava Mináře, který svoji letošní klapku už nestihl dokončit. Klapky jsou v galerii k vidění letos už popáté a zájemci si je mohou prohlédnout až do 30. července.

27. 6. 2020

Hledáme dobrovolníky do půlmaratonského týmu

Přestože jsme si z počátku nebyli jistí, jak vše dopadne, máme pro všechny příznivce dobrou zprávu: Festivalový půlmaraton Monet+ Zlín 2020 se poběží! A zůstane tak i letos největší zlínskou běžeckou akcí, která se uskuteční v sobotu 12. září 2020. A jako každý rok, díky velikosti celé akce a organizačním nárokům, budeme potřebovat k zajištění bezproblémového průběhu každou pomoc.

23. 6. 2020

Klapka tour 2020 dorazila do Mladé Boleslavi

Výtvarná díla na podkladu dřevěné filmové klapky vyrazily i letos na svou cestu po českých a moravských městech. Kvůli situaci kolem koronaviru však projekt Klapka tour 2020, který je součástí 60. Zlín Film Festivalu, doputoval do Mladé Boleslavi s několika týdenním zpožděním. Ve ŠKODA Muzeu jsou klapky k vidění od 23. června do 9. července.

18. 6. 2020

Všechno je jinak, Zlínský pes však běží dál!

Letos je opravdu všechno jiné, než to, na co jsme byli v zaběhlé rutině zlínského festivalu i životního cyklu zvyklí. Festival se přesunul na září a před organizačním týmem stojí velká výzva, jak se popasovat s omezeními, která jsou ještě stále před námi. I přesto se během kulatých, šedesátých narozenin festivalu, promítne symbolicky téměř stejný počet snímků v rámci studentské sekce Zlínský pes. Mezi sebou bude soutěžit celkem 62 filmů z celého světa.

17. 6. 2020

Zlín Film Festival odkrývá svoji historii

U příležitosti letošního jubilejního 60. Zlín Film Festivalu připravili organizátoři několik zajímavých projektů, které připomínají jeho pestrou minulost. Letošní ročník je kvůli pandemii koronaviru přesunutý a uskuteční se od 4. do 10. září 2020. 

14. 6. 2020

Animace. Co jiného? Na Zlín Film Festivalu. Kde jinde?

Argentina, Indonésie, Írán, Kanada, Japonsko, Tchaj-wan, Rusko, Spojené státy americké. Nejen z těchto dalekých destinací se budou na 60. Zlín Film Festivalu prezentovat krátké animace pro děti. Do Mezinárodní soutěže krátkých animací pro děti bylo vybráno více než 60 filmů z 25 zemí světa, které se v září utkají o několik cen. Jedna z nich je pojmenovaná po legendě animovaného filmu Hermíně Týrlové a připadne nejlepšímu snímku pro děti do 6 let.

Šedesátka

14. 8. 2020

48. příběh: Konstelace hvězd ve Zlíně - vol. 3

Pokračování příště… Tato filmová věta jakoby zazněla při uvítání Patricka Préjeana na 44. ročníku Zlín Film Festivalu v roce 2004. Tento francouzský herec se totiž proslavil zejména rolí dalšího ze saintropezských četníků, a navázal tak na návštěvu svých kolegů Jeana Lefebvreho a Michela Galabru z předchozího roku. Tento rok došlo i k výjimečnému setkání herců Herberta Loma a Pierra Briceho, kteří se potkali po více než 40 letech, poprvé od natáčení legendárního Pokladu na Stříbrném jezeře. Tento pánský spolek obohatila svou francouzskou elegancí Marlène Jobert.

12. 8. 2020

47. příběh: Festivalový plakát

Pojďte si prohlédnout galerii festivalových plakátů a dejte nám vědět, který se vám líbí nejvíce.

10. 8. 2020

46. příběh: Young Stars

Již několik let přiváží festival do Zlína mladé nadějné herce z celého světa. První Young Star byl Haley Joel Osment, bývalá dětská hvězda známá z filmů Šestý smysl, Pošli to dál či A.I. Umělá inteligence. Za vzpomínku určitě stojí i návštěva Dakoty Blue Richards ze Zlatého kompasu či AnnaSophie Robb z Karlíka a továrny na čokoládu. V roce 2015 přijel do Zlína britský herec George MacKay, který měl za sebou sice už spousty skvělých filmů, ale největší úspěch ho teprve čekal s oscarovým válečným dramatem Sama Mendese 1917.

8. 8. 2020

45. příběh: Balkón party na Moskvě

Jestli si představujete tradiční party, kde se hosté těsní na malém balkónu na hotelu Moskva, tak se mýlíte. Tento název byl známý novinářům, kteří měli každý den možnost setkat se s festivalovými hosty. Party se opravdu odehrávala na balkóně hotelu Moskva a novináři se tak mohli kochat nejen pohledem na filmové hvězdy, ale také na zlínské panorama.

7. 8. 2020

44. příběh: Vinnetou ve Zlíně

V roce 2004 došlo k neuvěřitelnému setkání herců ze slavné série o Vinnetouovi, protagonistů filmu Poklad na Stříbrném jezeře, Pierra Briceho a Herberta Loma. A to po více než 40 letech! Za slavným Vinnetouem přijela i početná skupina oddaných fanoušků z celé republiky.

5. 8. 2020

43. příběh: Zlínský pes

V roce 2004 se soutěže rozšířily o studentské filmy. Sekce dostala název Zlínský pes a navazovala tak na mimosoutěžní přehlídky studentských filmů v předešlých ročnících. První mezinárodní soutěže se zúčastnily filmy režisérů jako jsou Václav Kadrnka, Tomáš Hodan či Július Ševčík.

3. 8. 2020

42. příběh: Pan Prokouk jako maskot festivalu

Kdopak z vás si pamatuje rok 2004, kdy se po ulicích procházel Pan Prokouk jako maskot 44. ročníku zlínského festivalu? Ve festivalové historii to nebylo poprvé. Pan Prokouk totiž vždy patřil ke Zlínu a k filmovému studiu na Kudlově. 

1. 8. 2020

41. příběh: Režisér Bohemian Rhapsody Dexter Fletcher ve Zlíně

Viděli jste životopisný film o Eltonu Johnovi nebo kapele Queen? Nebo máte rádi příběh o anglickém skokanovi na lyžích? Tak vězte, že režisérem Rocketmana, Bohemian Rhapsody a Orla Eddieho je britský herec a režisér Dexter Fletcher, který se svým filmem Divoký Bill vyhrál cenu za nejlepší evropský debut v roce 2012. 

31. 7. 2020

40. příběh: Znělka

Znělka je spolu s vizuálem identifikačním znakem jednotlivých festivalových ročníků. Na několik z nich se můžete podívat na kanále YouTube v profilu ZlinFest. Jak jste si jistě všimli, poslední tři roky se v animovaných znělkách opakuje motiv opice z pera umělce Petra Nikla (a čeká nás i zbrusu nová pro rok 2020).

Tipy na filmový program

Tipy na doprovodný program

Vybrané fotogalerie

31. 5. 2020

Klapka tour 2020 k vidění ve Zlatém jablku

Kolekci 23. Salonu filmových klapek si můžete prohlédnout do 14. června ve zlínském Zlatém jablku.  Již tradičně svou klapkou přispěli výtvarnici jako je Kristian Kodet, Jaroslav Němeček, Jiří Slíva, Kateřina Miler, ale také Ivan Baborák, František Květoň a Miroslav Gӧttlich, kteří jsou do našeho projektu zapojeni od samotného začátku, bez jediné absence.

30. 5. 2020

Autokino Zlín Film Festivalu

Děkujeme vám, že jste naplnili autokino do posledního parkovacího místa. Podívejte se, jak to vypadá, když vyměníme kinosál za parkoviště.

21. 3. 2020

Letošní kolekce filmových klapek je již k vidění on-line

Na 130 filmových klapek od mnoha známých autorů je již připraveno na výstavu. I přesto, že je vernisáž odložena, můžete je vidět alespoň on-line na webových stránkách Salonu filmových klapek.

28. 2. 2020

Přípravy na "šedesátku" jsou již v plném proudu

Zlín Film Festival se již pilně chystá na jubilejní šedesátku. Tisková konference ve čtvrtek 27. února je toho dokladem. Podívejte se, koho jsme v Praze přivítali.

2. 6. 2019

Velký dík patří našim festivalovým dobrovolníkům

V průběhu 59. ročníku jich pomáhalo na 150 a při sobotním maratonu bychom se neobešli bez 130 obětavých kluků a holek v modrém tričku. Snídaně se zajímavými osobnostmi byly určitou formou, jak říci, že si jejich práce vážíme. DĚKUJEME vám a těšíme se na další ročník!

1. 6. 2019

Kdo se stal vítězem půlmaratonského závodu?

Běželi jste nebo fandili? Každopádně vám děkujeme za rekordní účast i návštěvnost! Podívejte se, kdo stál na stupních vítězů.

1. 6. 2019

Jak se běží festivalový půlmaraton MONET+ Zlín 2019 ...

Již po čtvrté se součástí doprovodného programu Zlín Film Festival stal půlmaratonský běh zlínskými ulicemi. Na tratě o různých délkách se vydalo na dva tisíce malých i velkých běžců.

1. 6. 2019

Závod dětských handbikerů Černí koně

Sdružení Černí koně vzniklo s cílem pomoc lidem s tělesným postižením ke svobodnému pohybu. Toho byl dnes důkazem i jejich závod, který představuje stálou součást půlmaratonských festivalových běhů.

1. 6. 2019

ING rodinný běh aneb běží celá rodina

Trať o délce 1400 metrů vedla do parku u Zlínského zámku a zpět. Před běžci jel na kole veselý klaun, který podporoval nejen ty nejmenší běžce. V cíli na ně totiž čekaly perníkové medaile.

Kudy kam?

Pro lepší orientaci ve Festivalovém Zlíně vám přinášíme přehlednou mapu s vyznačenými festivalovými lokacemi a dalšímy možnými body vašeho zájmu.