Rok: 2018
    Režie: Kato De Boeck
  • Chlapec a pelikán
    Chlapec a pelikán
    Cena poroty - za nejlepší dětský herecký výkon v kategorii celovečerního filmu pro děti
    Finn Little za roli Mika
    Země: AUS
    Rok: 2018
    Režie: Shawn Seet
  • Důkaz muže
    Důkaz muže
    Cena poroty - za nejlepší mládežnický herecký výkon v kategorii celovečerního filmu pro mládež

Filmový příměstský tábor míří příští týden do Mladé Boleslavi

Tým Zlín Film Festivalu má za sebou realizaci dvou turnusů příměstských táborů zaměřených na film a filmovou výchovu. Malí filmoví nadšenci tak mohli získat základy animace, práce s kamerou či se zvukem.

22. 7. 2019

ZLÍN FILM FESTIVAL ZAHÁJIL DALŠÍ ROČNÍK FILMOVÝCH PŘÍMĚSTSKÝCH TÁBORŮ

Již 8. rokem pořádá tým Zlín Film Festivalu tři turnusy filmového tábora. První z nich tento týden probíhá v Kabinetu filmové historie v areálu Filmových ateliéru ve Zlíně. Kromě základů filmařiny se mohou děti těšit i na návštěvu cestovatelů Tomáše Vaňourka a Lukáše Sochy z projektu Zikmund 100.

18. 7. 2019

Výhra pro hlasující v soutěži kapel byla předána

Notebook FUJITSU, který byl hlavní cenou pro hlasující v soutěži kapel v rámci 59. Zlín Film Festivalu, již má svoji novou majitelku.

18. 6. 2019

Režisérka Imogen Thomas o filmu S EMU O ZÁVOD: Ptáci emu jsou zvědaví, což byla naše výhoda

S emu o závod je příběh 9-ti leté domorodé dívky Gem, která žije v odlehlém městě v australské divočině a která se vyrovnává se smrtí své matky. Útěchu nachází ve společnosti divokého ptáka emu. Tento dojemný film se odehrává na pozadí nesnadného živobytí, které s sebou nese život v malé odlehlé komunitě. „Byla to pro nás pocta, být tam s nimi, sdílet život těchto lidí, jejich svět a jejich neuvěřitelnou zemi.  Myslím, že to byl dar pro nás všechny,“ říká režisérka Imogen Thomas. Možná i to je důvod, proč je pro zlínský festival poctou přivítat zde tento úžasný film. Můžete si být jistí, že vás zavede do míst, jaká jste ještě neviděli... Jako je Brewarrina.

3. 6. 2019

VÝSLEDKOVÁ LISTINA 59. ZLÍN FILM FESTIVALU 2019

Kompletní výsledková listina 59. Zlín Film Festivalu.

1. 6. 2019

Výsledky Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2019

Čtvrtý ročník Festivalového půlmaratonu MONET+ 2019 proběhl v sobotu 1. června ve Zlíně a udělal tak pomyslnou tečku za celým letošním festivalem. Na trať se vydal rekordní počet 1 651 běžců, vítězem se stal Pavlo Veretskyi s výsledným časem 1:10:24. Z žen byla nejrychlejší Valentyna Kiliarska s časem 01:34:22.

1. 6. 2019

Milena Tscharntke: Moje herecké začátky byly trochu náhoda

Trojici letošních Young Star doplňuje Milena Tscharntke, čerstvá držitelka německé ceny Zlatá kamera za objev roku. Diváci festivalu mohli tuto vycházející německou hvězdu vidět v dramatu Isy Way Out (Vše zapomenuto, vše odpuštěno).

1. 6. 2019

Manťáci o Indii: Žije se tam přítomností a nikdo nikam nespěchá

Do Zlína na festival dnes přijeli se svými cestovatelskými zážitky Manťáci.cz, neboli 3 dobrodruzi, kteří projeli Indii vozítkem s názvem tuk-tuk. Zúčastnili se totiž Rickshaw run – závodu, kde nikdo ani moc nezávodí, ale spíš zažívá jedno z největších dobrodružství svého života. Trasa závodu má 3 500 kilometrů napříč Indií a závodníci na její zdolání mají 14 dní.

1. 6. 2019

Nečekal bych, že mě bude Včelka Mája provázet 40 let

Zlatým střevíčkem za vynikající interpretaci písní v českých filmech byl na závěrečném ceremoniálu oceněn Karel Gott. Populární český zpěvák se tak stane již třiadvacátým držitelem tohoto čestného ocenění.

Tipy na filmový program

Tipy na doprovodný program

Vybrané fotogalerie

2. 6. 2019

Velký dík patří našim festivalovým dobrovolníkům

V průběhu 59. ročníku jich pomáhalo na 150 a při sobotním maratonu bychom se neobešli bez 130 obětavých kluků a holek v modrém tričku. Snídaně se zajímavými osobnostmi byly určitou formou, jak říci, že si jejich práce vážíme. DĚKUJEME vám a těšíme se na další ročník!

1. 6. 2019

Kdo se stal vítězem půlmaratonského závodu?

Běželi jste nebo fandili? Každopádně vám děkujeme za rekordní účast i návštěvnost! Podívejte se, kdo stál na stupních vítězů.

1. 6. 2019

Jak se běží festivalový půlmaraton MONET+ Zlín 2019 ...

Již po čtvrté se součástí doprovodného programu Zlín Film Festival stal půlmaratonský běh zlínskými ulicemi. Na tratě o různých délkách se vydalo na dva tisíce malých i velkých běžců.

1. 6. 2019

Závod dětských handbikerů Černí koně

Sdružení Černí koně vzniklo s cílem pomoc lidem s tělesným postižením ke svobodnému pohybu. Toho byl dnes důkazem i jejich závod, který představuje stálou součást půlmaratonských festivalových běhů.

1. 6. 2019

ING rodinný běh aneb běží celá rodina

Trať o délce 1400 metrů vedla do parku u Zlínského zámku a zpět. Před běžci jel na kole veselý klaun, který podporoval nejen ty nejmenší běžce. V cíli na ně totiž čekaly perníkové medaile.

1. 6. 2019

Přípravy před půlmaratonským výkonem

Kdo chtěl doběhnout co nejrychleji do cíle, musel se dopoledne pořádně posilnit.