26/5 — 1/6/2022
62. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
5. 5. 2022

Ocenění Zlatý střevíček bude letos patřit hned dvěma osobnostem - Pavlu Zedníčkovi a Karlu Heřmánkovi

Ocenění Zlatý střevíček za mimořádný přínos kinematografii pro děti a mládež udělíme letos hned dvěma výjimečným hereckým osobnostem. V rámci zahájení festivalu ve čtvrtek 26. května jej převezme herec, bavič a moderátor Pavel Zedníček, který vyrůstal ve Zlíně. Během závěrečného galavečera ve středu 1. června obdrží Zlatý střevíček také herec a ředitel Divadla Bez zábradlí Karel Heřmánek. 

Pavel Zedníček na dotaz, s jakými pocity přijal návrh na ocenění, vzkázal:

„Udělalo mi to velkou radost. Nejen proto, že ta cena je zlínská, ale i proto, že mám vystudovanou střední průmyslovou školu kožařskou, dá se tedy říct, že jsem od bot. A mám si převzít střevíček. A to dokonce zlatý.“ 

Druhý střevíček pomyslně obuje Karel Heřmánek. Ten ztvárnil několik výrazných rolí ve filmových pohádkách a filmech pro děti, např. Sedmero krkavců, O zapomnětlivém černokněžníkovi, Krakonoš a lyžníci, snad nejznámější je ale legendární postava Lucifera v pohádce S čerty nejsou žerty.

„Zlín mám rád hlavně díky úspěšnému hostování našeho Divadla Bez zábradlí. Je to krásné kulturní město s hlubokou tradicí. Po ocenění, které mne čeká, ho budu mít ještě raději,“

reagoval Karel Heřmánek na informaci o ocenění. V průběhu festivalu můžete navštívit také divadelní představení Art, které v Městském divadle Zlín odehraje právě Divadlo bez zábradlí. Bližší indformace najdete na našem webu a na stránkách zlínského divadla.

 

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.