30. 5. 2017

Dnes promítáme film DOMÁCÍ PÉČE v unikátním prostředí filmového ateliéru na Kudlově!

Dnes v 19:00 se v unikátním prostoru původního filmového ateliéru na Kudlově uskuteční projekce filmu Domácí péče spojená s  besedou s jeho tvůrci. Účast potvrdil režisér Slávek Horák!

Tento film je promítán jako součást cyklu "Slavní absolventi Filmové školy Zlín" - tímto slavným absolventem není nikdo jiný než oceňovaný režisér Slávek Horák. Rozhovor s ním naleznete i ve Zlínské festivalové revue.

O filmu:
Obětavá zdravotní sestra Vlasta (Alena Mihulová) při své práci na jihomoravském venkově ošetřuje spoustu rázovitých místních pacientů. Když se však dozví, že sama potřebuje pomoc, musí ji začít hledat mimo prostředí, které zná. Díky dceři jednoho z pacientů (Tatiana Vilhelmová) a její esoterické mentorce (Zuzana Krónerová) začíná objevovat svět alternativního léčení a díky němu snad i sebe samu... To vše k velké nelibosti manžela Ladi (Bolek Polívka), který na tyhle "hňupoviny" nevěří. Vlasta tak musí bojovat nejen se svojí nemocí, ale i s Laďovým zdravým moravským "rozumem". Komedie a drama se proplétají, když si Vlasta poprvé v životě začíná uvědomovat, že taky ona potřebuje péči...

Slávek Horák (1975)
Režisér a scenárista. Po gymnáziu absolvoval Filmovou školu Zlín, poté byl přijat na FAMU na katedry hraná režie a scenáristika a dramaturgie. Studium nedokončil kvůli pracovnímu vytížení při režírování reklamních spotů. Jako asistent režie spolupracoval s Janem Svěrákem na filmu Kolja. Jeho celovečerní debut Domácí péče (2015) reprezentoval Českou republiku na Oscarech a získal ocenění na řadě zahraničních festivalech a také ceny pro hlavní herečku Alenu Mihulovou včetně Českého lva a Křišťálového glóbu MFF KV. Časopis Variety vybral Slávka Horáka do prestižního “10 Directors To Watch” za rok 2015.