Informace o doprovodném programu


Zpět

Sekce: Umění a relax, Zábava pro děti, Divadlo

DIVADELNÍ ZÓNA PEGAS NONWOVENS - Neděle 29/5

Ne 29.05 | 10:00, Divadelní zóna

série divadelních představení, celodenní dílničky

Neděle 29/5

DENNÍ PŘEDSTAVENÍ aneb děti hrají dětem

O Smolíčkovi
hrané představení LDO ZUŠ Uherské Hradiště – soubor: Dohráli jsme
10.00, malé pódium

Dartaňan
hrané představení, LDO ZUŠ Uherské Hradiště – soubor: Peapaperiputky
10.40, velké pódium

Pantomima
pantomima, LDO ZUŠ Uherské Hradiště – Soubor La Grimace
11.35, malé pódium

Joši
loutkové představení, LDO ZUŠ Uherské Hradiště – soubor: Dohráli jsme
12.10, velké pódium

Operetky (Uhlíř, Svěrák): Tři bratři, Budulínek
hrané představení, muzikál, HO a LDO ZUŠ UH – p. Kunovice
13.00, velké pódium

Josef a jeho pestrobarevný plášť
taneční vystoupení, muzikál, Taneční divadlo Netopýr, ZUŠ Zlín – Malenovice
14.00, velké pódium

O Budulínkovi
loutkové představení, Říše loutek, Kroměříž
15.10, malé pódium

Dobrodružství strýčka Ludvíka
scénické čtení, „Listování“– Lukáš Hejlík a Alan Novotný
16.05, velké pódium

Představujeme ze ZUŠ: Marka Pavlicu, který je primášem CM a dětské herce v roli moderátorů – Šimon Ludvíček, Ester Kocábová atd.

VEČERNÍ PŘEDSTAVENÍ

Kabaret Astragal
Městské divadlo Zlín
20.00, velké pódium

MUZIKA/TANEC/DALŠÍ aneb děti umí

CM Husličky a písničky
primáš Marek Pavlica, ZUŠ Uherské Hradiště, jedna z nejžádanějších moravských dětských CM, shoda jmen primáše s moravským hudebníkem a skladatelem není náhodná
17.10, velké pódium

LE CABARET NOMADE

ŠARIVARY
francouzský jazz, šansony a world music
21.30, velké pódium

DÍLNY, WORKSHOPY, DALŠÍ

Pátek 27/5
13.00 – 17.00, Soutěž pro děti, pohádkový les

Sobota 28/5
15.00, Divadelní dílna – P. Nýdrle, základy činohry
15.30, Chůdařský workshop, Long Vehicle Cirkus

Neděle 29/5
15.30, Divadelní dílna – R. Mrázová, pantomima

Poetický stan – několikahodinové pásmo intimních divadelních představení, přednesů fr. poezie a komorních hudebních vystoupení;

V parku jako na obraze francouzského malíře – během dne zde budou profesionální i dětští malíři portrétů.

Středa 1/6
15.45, Divadelní dílna – M. Pavlištíková, loutková

Čtvrtek 2/6
16.00, Divadelní dílna – R. Mrázová, pantomima
16.00, Beseda s umělcem Petrem Niklem – altán

Pátek 3/6
16.00, Divadelní dílna – P. Nýdrle, činohra

Po celou dobu konání festivalu:

V parku narazíte na různé typy loutek, které vytvořili výtvarníci a žáci veřejných ZUŠ.

LE CABARET NOMADE – pod zaštitou Alliance française Brno
od 16.00, pétanque, pohoda, pivo, palačinky a francouzština

Výtvarné dílny – výroba loutek
Výrobu loutek pro děti připravily státní základní umělecké školy ze Zlínského kraje.

Divadelní dílna – P. Nýdrle (každý festivalový den v 17.00, info www.zuskazuska.cz) – Klub 204
27/5 Úvod do herectví – rozvíjení fantazie I.
28/5 Úvod do herectví – rozvíjení fantazie II.
29/5 Jevištní pohyb I.
30/5 Jevištní pohyb II.
31/5 Počátek herectví – rituály
1/6 Mluvní a dechová cvičení
2/6 Herecké etudy a improvizace
3/6 Práce s dramatickým textem, možnosti uchopení a pochopení role

Za nepříznivého počasí se program Divadelní zóny přesouvá do budovy Klubu 204 v parku Komenského.

Divadelní zónu připravilo 23 veřejných ZUŠ ze Zlínského kraje pod souhrnným názvem ZUŠKA?ZUŠKA! www.zuskazuska.cz