30/5 — 5/6/2024
64. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
27. 3. 2024

Malá ochutnávka ze širokého doprovodného programu

I když je Zlín Film Festival především o kvalitní filmové nabídce pro diváky každého věku, nezapomínáme ani na zábavu poté, co kino opustíte. Už pár měsíců proto intenzivně pracujeme na přípravě doprovodného programu, který bude opět šitý na míru různým skupinám našich návštěvníků.

Od čtvrtka 30. května do středy 5. června si tak každý den na různých místech Zlína můžete užít pravidelné besedy či náhodná setkání s filmovými hosty, nahlédnout pod pokličku vzniku filmu, zažít koncerty nebo divadelní představení, zajít si do letního kina, zatančit si ve zlínských ulicích nebo prostě jen tak nasávat atmosféru festivalového Zlína.

Pro nejmenší návštěvníky i letos připravujeme oblíbené venkovní aktivity, zajímavé workshopy různých animačních technik a kvízy v parku Komenského, který nově ožije v průběhu celého dne. Nebude tradičně chybět program ČT Déčka se spoustou známých osobností z televizních obrazovek. Děti jistě potěší i setkání s oblíbenými maskoty, kouzelníkem Jirkou Hadašem nebo Michalem Nesvatbou.

Věkové kategorii Teens opět nabídneme zázemí na Zlínském zámku, kde kromě projekcí filmů pro mladé a webových seriálů či besed s hosty, chystáme také přímo se studenty vystoupení jejich kapel a samozřejmě i večerní party s dj‘s. Čekat zde na ně budou mimo jiné také koncerty Adama Mišíka, Pam Rabbit nebo Prago Union, ... Koncerty na náměstí Míru letos odstartuje svou show Ben Cristovao.  Zcela jistě mladé diváky nezklame ani nabídkou filmů v letním kině, které bude promítat ve všech festivalových dnech. 

Dospělí návštěvníci nezůstanou ochuzeni o tradiční nedělní dražbu klapek, kromě filmů mohou navštívit i divadelní komedii s Danou Morávkovou a Honzou Čenským „Jen pravdu, drahý“ (již nyní v prodeji), setkání se zajímavými osobnostmi k aktuálním tématům. Moderované povídání hostů z filmové branže se opět bude odehrávat v otevřeném Festival café, kde letos budou probíhat i velké besedy k výročí Karla Kachyni a Věry Šimkové-Plívové a V multiplexu v Golden Apple Cinema i k výročí Františka Vláčila nebo Jana Gogoly. Opět se bude tančit v ulicích a večery můžete příjemně zakončit třeba s interprety jako je Anna K. nebo kapela O5 a Radeček, které do Zlína přiveze Český rozhlas.

A jak už bývá zvykem přineseme i řadu dalších příležitostí, kde se každý den potkat s festivalovými hosty a filmovými osobnostmi a delegacemi, ať už na Červeném koberci u Kongresového centra, při autogramiádách ve Zlatém jablku nebo třeba při živém natáčení našeho podcastu Filmová 174.

Festival bude opět náročný, proto není od věci zapracovat i na fyzické kondici. Zaběhněte si tedy některou z tratí Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín jako rodina, štafety či jednotlivci.

Snad vás malá ochutnávka z doprovodného programu, který vám postupně detailněji představíme už teď naladila na 64. Zlín Film Festival. Těšíme se na vás ve Zlíně!

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.