30/5 — 5/6/2024
64. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
16. 3. 2024

Naše kolegyně Jarka byla členkou poroty kanadského festivalu FIFEM

Jaroslava Hynštová, dramaturgyně našeho festivalu, získala jako součást poroty na 27. ročníku FIFEM - Festival International du Film pour enfants de Montreal obohacující zkušenosti. Jak sama dodala, byl to zážitek!

V soutěžích byly dva české filmy - O krávě Pavly Baštanové a Děti Nagana Dana Pánka. Velké poděkování patří Jo-Anne Blouin a jejímu týmu za úžasnou pohostinnost a dlouholeté přátelství. Jo-Anne Blouin je zakladatelkou a ředitelkou FIFEM a také naší drahou přítelkyní.

Na úvodní fotografii je producent Martin Beinhauer a režisér filmu Děti Nagana Dan Pánek. Tuto fotku jsme pořídili pár okamžiků před prvním promítáním tohoto filmu.

Krátce o festivalu FIFEM

Hlavním úkolem festivalu je uspořádat každý rok mezigenerační a mezinárodní filmový festival, vlastně rodinná verze největších kinematografických událostí na světě! Posláním FIFEM je školit milovníky filmů zítřka tím, že jim nabízí řadu nejlepších filmů pro mládež na světě. Festival žije v éře globalizace a svým programovým výběrem zaujímá pozici pro harmonickou budoucnost v kulturní rozmanitosti. Jeho dílčím cílem je doplnit školní osnovy prostřednictvím vzdělávacích aktivit, které mladým lidem poskytují prostředky k získání vizuálního porozumění kulturám, tradicím a zkušenostem, které jim mohou být cizí. Díky bohatému programu vzrušujících (až provokativních) filmů FIFEM využívá kinematografii jako nástroj ke stimulaci zvědavosti mladých lidí, podpoře kritického myšlení a dialogu.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.