30/5 — 5/6/2024
64. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
15. 3. 2024

Druhou zastávkou putovní výstavy filmových klapek je rodný dům Ferdinanda Porscheho

Filmové klapky jsou po své první zastávce v pražském Divadle Hybernia momentálně vystaveny nedaleko Liberce, ve Vratislavicích nad Nisou. Můžete se zde s nimi setkat po dva nadcházející víkendy, než se kolekce reprezentující 27. Salon filmových klapek vydá na svou další pouť po českých městech.

Rodný dům slavného konstruktéra a zakladatele světoznámé značky Porsche nabízí moderně pojatou expozici, která se zaměřuje na velkou osobnost Ferdinanda Porscheho v historických souvislostech. Nyní jeho zajímavé interiéry dokreslují i originální umělecky pojaté klapky, které zde budou k vidění od 15. do 17. a od 22. do 24. března, vždy v čase od 9:00 do 17:00. Více informací k provozu expozice naleznete zde.

Pokud si klapky nestihnete prohlédnout v Rodném domě Ferdinanda Porsheho, můžete se za nimi vydat třeba do ŠKODA Muzea v Mladé Boleslavi, následně do galerie Art Rubikon v Olomouci a do Galerie Vaňkovka v Brně. Poslední zastávkou bude zlínské obchodní a zábavní centrum Zlaté jablko, odkud se klapky přesunou do Kongresového centra, kde 2. června ve 13 hodin proběhne tradiční dražba.

Z výtěžku dražby klapek jsou podporovány filmové projekty studentů filmových škol a dalších mladých tvůrců. O finanční podporu se u Nadačního fondu FILMTALENT ZLÍN mohou i letos už nyní ucházet autorské snímky hrané, animované i ty pohybující se na hranici dokumentu. Prostřednictvím nadačního fondu potom výtěžek dražby putuje k začínajícím talentovaným filmařům.  

„Máme radost, že filmy, které vznikly s jeho přispěním slaví úspěchy nejen v České republice, ale i v zahraničí. V sobotu 9. března získal na Českém lvu Cenu Magnesia za nejlepší studentský film snímek Electra,“

uvedla Markéta Pášmová, umělecká ředitelka Zlín Film Festivalu a dodala, že za celou dobu existence projektu vzniklo 434 filmů a dalších projektů mladých tvůrců, které fond podpořil.

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.