30/5 — 5/6/2024
64. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
6. 9. 2023

2. Zlínského filmového víkendu se zúčastní i Miroslav Jakeš - první Čech, který dobyl severní pól

Tématem sobotního odpoledne bude sníh a led. Po promítání úspěšného a oceňovaného filmu Titina, psí polárnice budeme v mrazivém tématu pokračovat. Nemusíte se však bát, u nás určitě nezmrznete!

Perličkou v programu bude projekce filmu Titina, psí polárnice, který si z letošního festivalu odvezl hned dvě ocenění. Jeho promítání je naplánováno na sobotu v 14:30 hod. Poté se uskuteční beseda se speciálním hostem Miroslavem Jakešem – legendárním polárníkem a prvním Čechem, který dobyl severní pól.

V době od 16:30 do 18 hodin se v prostorách Filmového uzlu dozvíte o mnohých životních zkušenostech z polárních a horských výprav strojního inženýra, který ani v penzi nedokáže pověsit svůj koníček na hřebík. Jako jediný v České republice vede lyžařské skupiny na severní pól, kam také před třiceti lety došel jako první Čech na lyžích s mezinárodní skupinou. Od té doby tam byl již devatenáckrát, naposledy v roce 2017. V roce 2023, pokud to mezinárodní situací umožní, by chtěl dojít k pólu podvacáté. Má za sebou mnoho polárních a horských výprav. Za jednu z nejvýznamnějších považuje sólový přechod Grónska z východu na západkterý uskutečnil během září a října 1996 bez jakékoliv cizí pomoci, spojení a utajeně.

Přijďte se v sobotu zaposlouchat do jeho vyprávění a přeneste se na chvíli na severní pól s námi!

Celý program 2. filmového víkendu naleznete zde, vstupenky je možné zakoupit zde.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.