30/5 — 5/6/2024
64. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
7. 6. 2023

Zlata Adamovská převzala Zlatý střevíček s grácií královny a slzami v očích

Eliška v seriálu Sanitka, barová zpěvačka Eva Adamová v legendárních Případech pro pátera Knoxe, královna v pohádce Peklo s princeznou nebo čerstvá energická vdova ve filmu Ženy v běhu. To je Zlata Adamovská, oblíbená česká herečka, která si dnes na závěrečném festivalovém galavečeru převzala Zlatý střevíček za mimořádný přínos českému filmu.  

 

Sošku Zlatého střevíčku si převzala od ředitele festivalu Čestmíra Vančury.  Spolu s hercem a moderátorem Pavlem Novým, který si cenu odnesl během zahajovacího ceremoniálu festivalu, se stali dalšími držiteli tohoto čestného ocenění.

Standing ovation zaplněného sálu herečku dojal k slzám. "Já hraju, abych dělala radost vám. A teď jste udělali neskutečnou radost vy mě," řekla při přebírání zlaté sošky. "Myslela jsem, že tyto ceny se dostávají na konci kariéry, ale já vám slibuji, že ještě nekončím," ujistila přítomné v sále i diváky u televize. "Sošku dnes nepustím z ruky, " dodala z úsměvem. 

Pozvání do Zlína dostala mnohokrát, ale na Zlín Film Festivalu byla vůbec poprvé. Kvůli velkému časovému vytížení strávila se svým manželem Petrem Štěpánkem ve Zlíně dva dny. 

Během své herecké kariéry má na kontě desítky představení, hodiny strávené na place bychom asi nespočítali. Natáčet nebo dabovat dětský film je podle ní o to těžší, že děti veškeré triky rychle prokouknou. „Děti vám věří a vy je nesmíte ošidit.“ Sama prý vyrostla na večerníčku Potkali se u Kolína, který v jejích očích nikdy nezestárne.

Děti mají obrovskou fantazii a tu fantazii musí někdo živit,“ reagoval herec Petr Štěpánek. „My jsme zažili dětství o to bohatší, že jsme vyrůstali bez televize, večer se u nás zpívalo a vyprávěly pohádky,“ zavzpomínal Štěpánek.

Co nositelku jubilejního třicátého Zlatého střevíčku v nejbližší době čeká? „V létě budu točit pohádku, kde si zahraju hraběnku, která strčí dívce, jíž nevěří, že je princezna, pod peřinu hrášek. A protože zatím za sebou nemám žádné negativní role, těším se i na ty ježibaby,“ podokla s úsměvem Adamovská.

První Zlatý střevíček jsme udělili už v roce 1997. Herečka Zlata Adamovská dnes získala jubilejní třicátý.

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.