30/5 — 5/6/2024
64. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
7. 6. 2023

Mediální gramotnost pokulhává, připomněla konference Děti bez hranic

Na mediální gramotnost, mediální východu a umělou inteligenci se dnes zaměřila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která připravila pro veřejnost poslední blok konference Děti bez hranic. Akce se konala v rámci Zlín Film Festialu už posedmé. A znovu sklidila velký ohlas.

Na konferenci zazněla celá řada konkrétních výstupů. Výzkum mezi žáky základních a středních škol týkající se mediální gramotnosti a postoji k médiím tam prezentoval ředitel a zakladatel vzdělávacího programu JSNS Člověk v tísni Karel Strachota.

 

Co z něj vyplývá? "Mediální gramotnost žáků je velmi nízká a nedůvěra mladých lidí vůči médiím se zvyšuje. Ačkoliv tráví na sociálních sítích spoustu času, sami je považují za toxické prostředí. Fake news by mazali nebo alespoň označovali," zaznělo v zaplněném malém sále Kongresového centra ve Zlíně. Řeč byla o chování studentů na internetu nebo možnosti zavedení mediální výchovy ve školách.


Další zajímavosti o tématu najdete na webu https://www.jsns.cz/, který nabízí například i videolekce zaměřené na novodobé československé dějiny.

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.