30/5 — 5/6/2024
64. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
31. 5. 2023

Zlatý střevíček už zdobí Zlín. Festival pro děti může začít

Silueta dívky shlíží na Zlín. Prostranství před Kongresovým centrem nově zdobí Zlatý střevíček. Pětimetrová socha, jejímž autorem je zlínský umělec Radim Hanke, značí jediné: třiašedesátý ročník Zlín Film Festivalu může začít.

Na organizaci filmového festivalu ve Zlíně se podílejí desítky nadšenců. Několika statným chlapům se dnes podařilo vztyčit sochu Zlatého střevíčku, který je hlavním symbolem a současně hlavní cenou Zlín Film Festivalu. Letos si ji do Prahy odvezou herci Zlata Adamovská a Pavel Nový.

 

Pětimetrová podoba Zlatého střevíčku není z bronzu, jak by se na první pohled mohlo zdát. Sochař Radim Hanke ji vytvořil ze sklolaminátu s vnitřní ocelovou konstrukcí, která umožňuje lepší manipulaci se sochou. „Materiál imituje leštěný bronz a dnes už dokonce chytá i patinu jako bronz,“ zmiňuje v rozhovoru její autor.

 

63. ročník Zlín Film Festivalu začíná 1. června a potrvá týden. Kromě filmových projekcí nabídne celou řadu výstav, besed, koncertů a dalších akcí pro veřejnost. Kompletní program najdete zde. Filmové novinky vám budeme přinášet denně. Sledujte nás!

 

Poslední minuty před festivalem pohledem našeho fotografa: 

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.