30/5 — 5/6/2024
64. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
24. 5. 2023

Festivalové náměstí? Od koncertů přes běhání až po zábavu a poznání

Setkání se zajímavými hosty ve Festival Café nebo v OZC Zlaté jablko, Den se Škoda AUTO, oslavy 100 let Českého rozhlasu nebo půlmaraton – tyto a další akce doprovodného programu si můžete užít v průběhu festivalu na náměstí Míru. Čeká vás však mnohem víc.

Pokud vyrazíte na některou z projekcí do multikina Golden Apple Cinema, jistě při své návštěvě z kina rádi využijete i některé z doprovodných aktivit, které nabízí program právě na náměstí Míru.

 

Již tradičně zde některé festivalové dny budou patřit našim partnerům. Už ve čtvrtek 1. června v centru Zlína zaparkuje mobilní laboratoř EDU.LAB od ŠKODA AUTO. V pátek se tak můžete těšit v rámci Dnes se ŠKODA AUTO na výtvarné dílničky, fotokoutek, zdravotní klauny a taneční, sportovní a kouzelnická vystoupení a další zábavný program pro celou rodinu. Den zakončí koncert Romana Vojtka s kapelou Fantastic 80s, který začíná ve 20.30 hodin.

 

V sobotu se celý den budou slavit s Českým rozhlasem 100. narozeniny, ale nejen ty. Svoje 10. výročí zde připomene i Český rozhlas Junior. Večer potom náměstí roztančí Lucie Vondráčková a Lake Malawi. Po celý týden přiblíží vidícím nadační fond Světluška v Kavárně POTMĚ život nevidomých.

 

Neděle potom ovládne na náměstí 8. ročník Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín a RBP rodinný běh. Nebude opět chybět program na hlavním pódiu pro nejmenší v podobě KOUZELNÉHO KARNEVALU Jirky Hadaše a VITAR show s Michalem ze školky.

 

I během úterního odpoledne si zde na své přijdou mimo jiné rodiny s dětmi. V Continental Barum zóně se bude jezdit na koloběžkách, tvořit nebo závodit na simulátoru Formule Student. Na malé návštěvníky bude čekat i workshopZábavná chemie. Poslední festivalový večer bude od 20.00 patřit koncertu kapely GOLDEN DELICIOUS.

 

Celý týden se však můžete zastavit i na dalších místech našich partnerů. Nahlédnout pod pokličku nadlidských výkonů a stát se superhrdinou s téměř nadpřirozenými schopnostmi můžete s Fakultou technologickou UTB. Prostor plný inspirace a moderních technologií zase nabídne ABB, vyzkoušet si například můžete, jak se programuje LEGO© nebo MIDSTORMS© nebo se podívat na robota GoFa©

 

K setkání s hvězdami zase zve Festival Café, ve kterém Vladimír Kroc zpravidla každý den v 16 hodin zpovídá některé z festivalových hostů, nebo také přízemí hlavní galerie v OZC Zlaté jablko v 17 hodin.

 

Kompletní program nejen na náměstí Míru naleznete zde.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.