30/5 — 5/6/2024
64. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
13. 5. 2023

Být místem setkávání filmových profesionálů je pro nás velmi inspirativní

Ve Zlíně se během festivalu schází pravidelně také mnoho filmových odborníků, pro které je i v letošním roce připravený bohatý program.  Pod názvem Zlín Industry Days 2023 nabídneme zajímavé konference, prezentace, příležitosti pro neformální setkávání, výměnu názorů a zkušeností. Odborný program poběží od pátku do neděle a je zaměřený na rozvoj audiovizuálního obsahu pro děti a mládež.

Sérii akcí pro filmové profesionály tradičně zahájí v pátek 2. června FILMTALENT Pitching Fórum, tedy finální prezentace postupujících filmových projektů studentů a mladých začínajících tvůrců, kteří se ucházejí o finanční podporu z Nadačního fondu FILMTALENT ZLÍN. Před odbornou porotou se letos představí 9 nejzajímavějších projektů začínajících filmařů.

Sobotní den pak nabídne mimo jiné prezentaci šesti současných knih pro děti a mládež, jež by mohly být inspirací k filmovému zpracování. Knihy budou představovat jejich autoři a programem provází novinář, literární a filmový kritik Pavel Mandys, spoluzakladatel a spoluorganizátor výročních knižních cen Magnesia Litera.

Do slavné filmové historie města Zlína pak budou moci návštěvníci nahlédnout v rámci prezentačního bloku Zlín, město filmu, který zmapuje současné možnosti natáčení ve zlínském regionu včetně historického kontextu.

Pro filmové profesionály pak bude určena i sobotní speciální debata zaměřená na současnou evropskou produkci pro dospívající diváky, tzn. Young adult produkci.

„Účastníci diskuze z řad televizních a seriálových producentů budou hledat odpovědi na otázky, jaká témata trendují v Gen Z generaci či jakým způsobem v době TikToku a streamingových válek oslovit mladé diváky,“

pozvala umělecká ředitelka festivalu Markéta Pášmová a zároveň upozornila na další bod odborného programu, kterým je osmý ročník mezinárodní konference Kino za školou, která se zaměří na otázku potřeby učebnice filmové výchovy a různých autorských a metodických přístupů a využití. Součástí bude také prezentace průvodce Filmouka, kterou v současné době připravuje Asociace pro filmovou a audiovizuální výchovu a která je první svého druhu u nás.

Kompletní program naleznete zde.

PÁTEK, 2. ČERVNA  

FILMTALENT Pitching Fórum

10.00 - 15.00 / Kongresové centrum, Malý sál

FILMTALENT Talks

15.30 – 17.00 / Kongresové centrum, Malý sál

Otevření centra digitalizace UTB Fénix

17.00 – 19.00 / Fénix, Antonínova 4379, Zlín

 

SOBOTA 3. ČERVNA

Současná česká literatura pro děti a mládež jako zdroj filmového námětu

10.30 – 12.30 /Kongresové centrum, Malý sál

Zlín, město filmu

14.00 – 16.30/Kongresové centrum, Malý sál

Sex, TikTok & TV: Současné trendy v young adult produkci

17.00 – 18.30/Kongresové centrum, Malý sál

 

NEDĚLE 4. ČERVNA

Kino za školou 2023 /Mezinárodní konference o filmové a audiovizuální výchově

Téma: Film místo šprtání. “Jak má vypadat průvodce filmem pro školy?”

9.00 - 16.00 / Kongresové centrum, Malý sál

Festival Community: Open mic session

17.00 - 17. 45 / Kongresové centrum, Malý sál

Check the Czechs: Work in Progress

18.00 - 19.00 / Kongresové centrum, Malý sál

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.