30/5 — 5/6/2024
64. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
10. 5. 2023

Kdo letos nazuje festivalové "zlaté střevíčky"?

Samozřejmě pouze symbolicky, Zlatý střevíček je totiž ocenění od prezidenta festivalu za celoživotní přínos kinematografii pro děti a mládež. Jste zvědaví, kdo to bude? Zlatý střevíček letos poputuje dvěma výrazným hereckým osobnostem českého filmu...

První ocenění bude předáno na úvodním večerním slavnostním zahájení 1. června. Jeho hrdým majitelem se stane Pavel Nový, který mimo jiné propůjčil svůj hlas jedné  z animovaných postaviček úvodního zahajovacího filmu pro děti Tonda, Slávka a kouzelné světlo. Film režiséra Filipa Pošivače, vytvořený loutkovou animací, ve své světové premiéře oficiálně odstartuje letošní ročník festivalu.

 „Cítím se poctěn, tudíž potěšení je na mé straně,“ 

reagoval na zprávu o ocenění Pavel Nový a dodal, že s tvorbou pro děti rozhodně ještě neskončil: 

„Konec konců, měl bych toto léto točit další film pro děti, ve kterém budu ze začátku tajemnou postavou.“

Druhý Zlatý střevíček bude předán naopak při závěrečném galavečeru a poputuje do rukou Zlaty Adamovské. Herečka a představitelka filmových a televizních rolí, která si zahrála i v řadě filmů pro mládež i pohádkách jako je Princ a Večernice, Peklo s princeznou, O vánoční hvězdě, Korunní princ a dalších, na rozhodnutí organizátorů reagovala s lehkými rozpaky:

„Nejsem si jistá, jestli si takové ocenění zasloužím. Ale zároveň jsem byla samozřejmě potěšena, že to bude právě na tolik oblíbeném festivalu ve Zlíně.“

Oběma osobnostem českého filmu gratulujeme a těšíme se na setkání ve Zlíně.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.