30/5 — 5/6/2024
64. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
20. 12. 2022

Nové festivalové snímky do školních tříd

Až do konce března nabízí naše platforma Zlín Fest Screen nově zařazené festivalové snímky. Žáci ve školách tak tentokrát mohou se svými učiteli vidět filmy Stezka odvahy a Naima, dívka s rikšou. Co na jiných platformách nenajdete, jsou pracovní listy pro pedagogy i jejich studenty.

Německý dobrodružný snímek Stezka odvahy (režie Tobias Wiemann, 2022) uchvátí horskou přírodou a neohrožeností dvou dětských hrdinů za druhé světové války. Film Naima, dívka s rikšou (režie Amitabh Reza Chowdhury, 2021) zase dýchne na diváka pravou exotikou a vtáhne jej do života bangladéšské dívky, tolik odlišného od života teenagerů u nás.

Projekt Zlín Fest Screen, který provozujeme již druhým rokem, je určený výhradně školám a nabízí kolekci filmů, jejíž součástí jsou také speciální pracovní listy. Ty jsou určeny nejen učitelům, ale i žákům a slouží k hlubšímu seznámení se s filmem a k jeho využití ve výuce. Žáci tak mohou se svými učiteli ve třídách sledovat filmy, které jim přinesou nejen radost a zábavu, ale pomohou jim rozšiřovat povědomí o okolním světě.

Více informací zde.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.