26/5 — 1/6/2022
62. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
30. 5. 2022

Malé festivalové návštěvníky baví i vzdělávají studenti UTB

V učebnách, na workshopech, v ulicích města, u jednotivých festivalových akcích - tam všude během festivalu pomáhají studenti a pedagogové Univerzity Tomáše Bati, která se již tradičně ve velkém zapojila do Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež. 

 

Speciální program, Den s UTB, uspořádála univerzita v pondělí 30. 5. odpoledne na náměstí Míru, kde byli připraveny hry pro děti a oblíbené malování na obličej. 

Zítra, v úterý 31. 5. v 15:30 hodin před Velkým kinem, obdrží herci Barbora Seidlová a Jan Šťastný od rektora univerzity prof. Vladimíra Sedlaříka „hvězdný doktorát“. „Tuto populární akci pořádá univerzita řadu let. „Hvězdný doktorát“ od UTB obdrželo již 18 osobností, například Jiřina Bohdalová, Tereza Brodská, Vojtěch Kotek, Jiří Mádl, Anna Geislerová, Klára Issová a další,“uvádí kancléřka univerzity Andrea Kadlčíková.  Raritou je astronaut Andrew Feustel, který doktorát obdržel v roce 2011, do vesmíru totiž vzal oblíbenou hračku českých dětí – Krtečka. Univerzita, která si nedávno připomněla 20. výročí svého založení, shodou okolností letos udělí dvacátý hvězdný doktorát.

Do festivalového programu výrazně přispívají také jednotlivé fakulty univerzity.  „Studenti Fakulty multimediálních komunikací, kteří mají nejblíže k filmovému umění, pomáhají se zajištěním provozu Filmové laboratoře v budově Univerzitního centra a workshopů na téma Využití virtuální reality v umění. Workshop Zoetropia  zase hravou formou seznámuje děti s technologiemi používanými ve filmech a v herním průmyslu,“ doplňuje Jana Lutonská z oddělení marketingu a komunikace. Obojí probíhá po celý týden v Univerzitním centru v přízemí. V atriu ve 2. patře Univerzitního centra je po celou dobu festivalu k vidění výstava Technologické agentury ČR.

Fakulta technologická připravila program do dvou KOMA modulů na náměstí Míru nazvaný Cesta do pravěku s podtitulem Tajuplná dobrodružství se špetkou vědy. I tam probíhá program pro dětské návštěvníky po celý festivalový týden.

Studenti jazykových oborů Fakulty humanitních studií se během festivalu starají o tlumočení a guest servis zahraničním hostům, a posluchači zdravotnických oborů zajišťují zdravotnickou pomoc a také provoz stanů první pomoci na náměstí Míru, v Sadu svobody a parku Komenského.

Studenti Ústavu pedagogických věd a Ústavu školní pedagogiky připravili zábavně-edukační aktivity pro děti ze základních škol a rodiny s dětmi, které probíhají přímo na fakultě a v parku Komenského.

Zlínská univerzita je také hlavním partnerem sekce Zlín Industry Days určené pro filmové profesionály.

Kromě bohatého doprovodného programu se univerzita podílí také na zajištění veškerého cateringu po celou dobu festivalu. „Připravovali jsme zahajovací večer a občerstvení pro 600 osob, dále také zahradní slavnost v Baťově vile pro 250 účastníků, podávat se bude například hovězí svíčková s krevetami, grilovaný tuňák a další speciality. Zajišťujeme  celotýdenní servis pro prezidenta festivalu a jeho hosty včetně občerstvení během tiskových konferencí,“ uvedl ředitel KMZ Michal Navrátil.

 

 

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.