26/5 — 1/6/2022
62. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
26. 5. 2022

Začínáme! Sedm dní věnovaných filmu a další zábavě je tady. Zlatý střevíček dnes převezme Pavel Zedníček

Dnes začínáme a máme pro vás připraveno 276 snímků ze 49 zemí světa i bohatý doprovodný program – výstavy, koncerty, besedy, virtuální realitu, filmové workshopy nebo sportovní vyžití. V rámci slavnostního zahájení pro dětské publikum promítneme ve světové premiéře animovaný slovensko-česko-belgický 3D film Cesta do Tvojzemí. Dospělí diváci při večerním zahájení zhlédnou německý snímek Stezka odvahy. První den festivalu završí slavnostní ohňostroj s hudebním doprovodem.

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ UDÁLOSTI PRVNÍHO DNE:

Slavnostní zahájení 62. ZFF pro děti, Kongresové centrum, velký sál, 10.00 hodin – Úvodní ceremoniál festivalu pro dětské diváky spojený se světovou premiérou nového celovečerního animovaného 3D filmu Cesta do Tvojzemí režiséra Petra Budínského, který vznikl ve slovensko-česko-belgické koprodukci. Film se účastní Mezinárodní soutěže celovečerních filmů pro děti.

Slavnostní zahájení 62. ZFF pro dospělé, Kongresové centrum, velký sál, 19.00 hodin – Úvodní ceremoniál festivalu pro dospělé a projekce německého snímku Stezka odvahy. Zlatý střevíček, ocenění za mimořádný přínos kinematografii pro děti a mládež, převezme herec Pavel Zedníček. Bude předána také Filmová cena TA ČR „Za popularizaci vědy mezi mládeží“.

Zahajovací ohňostroj, Kongresové centrum, 22.00 hodin – Působivá barevná fire-show s podmanivou hudbou k zahájení 62. ZFF.

 

Z FILMOVÉHO PROGRAMU DOPORUČUJEME:

Princezna rebelka (režie: Julien Fournet, Francie, 2021, 89 min., věková skupina 6+), Golden Apple Cinema, sál 1, 10.30 hodin – Mladý sirotek Pil žije ve středověkém městě Misty Rock. Jednoho dne krutý regent Tristain prokleje následníka trůnu Rolanda a promění jej ve stvoření, které je napůl kuřetem a napůl kočkou. Pil se pustí do jeho záchrany… Více zde

Gándhí a spol. (režie: Manish Saini, Indie, 2021, 101 min., věková skupina 10+), Golden Apple Cinema 3, 13.30 hodin – Mintoo a Mitra jsou jedenáctiletí chlapci, které spojují hned dvě věci: tendence dělat neplechu a přátelství s Bharatem Bhaimem, který je věrným ztělesněním odkazu Gándhího. 

Halloweenské zmizení (režie: Philip Th. Pedersen, Dánsko, 2021, 87 min., věková skupina 8+), Golden Apple Cinema 2, 15.30 hodin – Asger a Esther si toho nemají moc co říct, ale kvůli svým rodičům musí slavit Halloween společně. Když se však po Asgerově sestře Petře slehne zem, je před nimi společný úkol – zachránit ji. Více zde.

Útěk domů (režie: Jessica Hester, Derek Schweickart, USA, 2022, 103 min., věková skupina 15+), Golden Apple Cinema, sál 3, 18.30 hodin – „Utéct z domova je snadné, ale zůstat a čelit skutečnosti, to chce odvahu,“ dozvídá se hlavní hrdinka, šestnáctiletá Abby. Film o první lásce, rodičovství, přátelství, sounáležitosti, kořenech a lásce k tomu, co máte v tuto chvíli, v tento moment. Více zde.

 

CO SE HRAJE V LETNÍM KINĚ:

Poslední závod (Česká republika, 2022, 102 min.), Letňák VIVA, 22.10 hodin – Bohumil Hanč byl nejslavnější český lyžař své doby, vyhrával závody doma i v zahraničí. Jeho poslední závod se ovšem změnil v závod o holý život. Příběh o hrdinství, odvaze, vůli a přátelství. Více zde.

 

ZAJÍMAVÉ DOPROVODNÉ AKCE:

Škola umění Zlín, vernisáž – zámek Svobody, Galerie Václava Chada, 17.00 hodin – Díla a výrazné osobností Školy umění ve Zlíně z přelomu 40. let 20. století. Olejomalby, práce na papíře, plastiky i archivní materiály a dokumenty z prostředí Školy umění či osobní archiválie studentů či pedagogů. Výstava potrvá do 1. června.

Marta Töpferová a Latin trio, Alternativa – kulturní institut, 18.00 hodin – Latinskoamerické & autorské písně.

 

KDE SE POTKAT S HVĚZDAMI:

Festival Café, náměstí Míru, 16.00 hodin – Ojedinělé posezení ve festivalové kavárně se zajímavými hosty a tématy. Hosty Vladimíra Kroce jsou herečky Veronika Freimanová, Jana Švandová a Kristýna Janáčková.

Autogramiáda, OZC Zlaté jablko, 17.00 hodin – Moderovaná autogramiáda festivalových tváří: Pavel Zedníček, Veronika Freimanová, Jana Švandová a Kristýna Janáčková.

Červený koberec, nádvoří Kongresového centra, 18.30 hodin – Po červeném koberci před slavnostním zahájením festivalu projdou Pavel Zedníček, Eliška Balzerová, Jan Nedbal, Veronika Freimanová, Jana Švandová, Lukáš Hejlík, Kristýna Janáčková a Lenka Krobotová.

 

TIPY NA AKCE VE FESTIVALOVÝCH ZÓNÁCH:

Zámek Svobody – Teens zóna:

- Virtuální realita AV MEDIA EVENTS, zámek, 1. patro, 14.00-19.00 hodin – Přijďte si vyzkoušet vystupování v opravdovém studiu nebo natáčet před green screenem, práci s profesionální kamerou, špičkovým osvětlením nebo ozvučením.

- Parkour zóna, park, 9.00-20.00 hodin – Volně přístupná sportovně-relaxační zóna pro mládež. K dispozici budou parkourové překážky, slackline a další herní prvky.

- DJs STAN VILLA, Andrew Rabbit, Shefa, nádvoří, 20.00-2.00 hodin – EDM / HOUSE

 

Náměstí Míru:

- ŠKODA Auto EDU.LAB – mobilní laboratoř, 14.00-19.00 hodin – 3D tisk, termovize, umělá inteligence, virtuální realita, YuMi® robot v akci a ukázka nabíjecí stanice pro elektromobily.

- Cesta do pravěku s Fakultou technologickou UTB, 14.00-19.00 hodin – Tajuplná dobrodružství se špetkou vědy má pod taktovkou Fakulta technologická UTB ve Zlíně!

- Hudební škola Yamaha, 14.00-19.00 hodin – Ukázkové interaktivní lekce instrumentálních oborů, ukázkové interaktivní lekce, hudební výtvarné dílny, hudební kvízy a soutěže, hudební workshopy, aj.

Park Komenského:

- Dům České televize, 10.00-19.00 hodin – zajímavý program z déčkového světa.

- Cesta kolem světa aneb poznávání a respektování jiných kultur, 14.00-18.00 hodin – Interaktivní workshop Fakulty humanitních studií UTB. Přijďte si užít trochu jinou zábavu, při které poznáte celý svět. Součástí programu bude i malování na obličej.

- Stavění města budoucnosti z LEGO kostek, altán, 14.00-19.00 hodin – Můžete si vyzkoušet spolupráci s nejnovější verzí kolaborativního robota YuMi® nebo stavět vaši vizi města budoucnosti pomocí LEGO® kostek.

- ZUŠKA? ZUŠKA!, 14.00-16.00 hodin – Soubor zobcových fléten ZUŠ Zlín-Malenovice, divadlo „Třídní schůzky“ ZUŠ Zlín, kapela Fancy Faces ZUŠ Bystřice pod Hostýnem.

- Fancy Faces, 20.00-22.00 hodin – koncert

 

Univerzitní centrum U13 – Virtuální realita:

- Využití virtuální reality v umění: vytvoření zážitku ve světě fantazie a inspirace Karla Zemana, 13.00-17.00 hodin – Představení a vysvětlení základních triků v prostoru a jejich převedení do virtuální reality.

- Zoetropia, 13.00-17.00 hodin – Interaktivní workshop seznámí s technologiemi využívanými v hollywoodských filmech nebo v herním průmyslu.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.