28/5 — 1/6 & 9 — 15/9/2021
61. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
28. 4. 2021

Odtajnili jsme filmový program jarní části festivalu

Přesně měsíc zbývá do spuštění online části Zlín Film Festivalu a při této příležitosti zveřejňujeme filmový program, který bude letos poprvé dostupný na našem webu v termínu od 28. května do 1. června.

Filmovým fanouškům nabídneme v rámci něj mimo jiného nejlepší oceněné snímky loňského jubilejního ročníku, animovaná pásma i ochutnávku letošních studentských filmů.

V online formě přineseme pestrý filmový a doprovodný program pro celou rodinu, malé i velké diváky, ale i pro školáky a filmové profesionály.

„V rámci filmového programu jarní část festivalu dopřeje divákům nejen festivalové snímky, ale také pořady ČT:D s literární tematikou, projekce nejlepších oceněných animovaných snímků natočených dětmi a mládeží z celé ČR i ze Slovenska v rámci soutěže ANIMÁG 2021 a představí i vítězné projekty letošního ročníku filmové ceny TAČR,“

uvedla k filmovému programu umělecká ředitelka Markéta Pášmová a dodala, že pomyslnou třešničkou na dortu budou i rozhovory s hvězdnými hosty festivalu jako jsou George MacKay, Stana Katic, Demián Bichir a další.

Filmovou část online programu Zlín Film Festivalu tvoří 15 celovečerních snímků, které byly v roce 2020 oceněny nebo dramaturgy zaujal. Připravená je navíc také ochutnávka letošní studentské tvorby včetně odborných lektorských úvodů.

„V online Zlínském psovi tak nabídneme v premiéře filmy, které budou zahrnuty do celé letošní soutěže. Pevně věříme, že těchto 8 kandidátů pak uvidíme na velkém plátně ve zlínských kinech také během zářijové živé části festivalu,“

doplnila Markéta Pášmová a nastínila i obsah sekce animovaných filmů:

„Nejmenší diváci se mohou těšit na dvě pásma krátkých animovaných filmů, z nichž jedno – s českými filmy – uvidí také děti na zahraničních spřátelených festivalech v Indii, Japonsku, Jižní Koreji, Mexiku, Turecku, na Kubě a Ukrajině, a to v rámci projektu pod názvem „České animace letí do světa“. Ohlédnutím za posledním 60. ročníkem ZFF bude hodinové pásmo Hvězdička a jiné animáčky, jehož součástí budou mimo jiné i oceněné snímky Ptáček a velryba irské režisérky Carol Freeman a Ježibaba chůvou Evgenie Golubevy z Ruska.“  

Kompletní filmový program naleznete zde. Část z online programu bude ke zhlédnutí zcela zdarma, vybrané tituly a pořady budou zpoplatněny symbolickou částkou 61 Kč.

Tiskovou zprávu ke zveřejnění programu si můžete přečíst zde.