28/5 — 1/6 & 9 — 15/9/2021
61. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
26. 2. 2021

Vizuálu pro rok 2021 dominuje digi-ikona propojující „pana Kameru“ a „paní Knihu“

Organizátoři Zlín Film Festivalu dnes na Filmových ateliérech ve Zlíně představili nové logo projektu, vizuál letošního festivalu i plánovanou podobu 61. ročníku. V návaznosti na hlavní téma „Literatura ve filmu" je ústředním motivem vizuálu opět digi-ikona, propojující tentokrát „pana Kameru" a „paní Knihu", jejichž spojení dává vzniknout novému filmu. Festival by se měl uskutečnit ve dvou částech – na jaře od 28. května do 1. června a na podzim od 9. do 15. září 2021.

Autorem vizuálu 61. ročníku, stejně jako nového logotypu celého projektu, je opět designér Zdeněk Macháček ze zlínského Studia 6.15. Základem vizuálu se tentokrát stalo propojení kreseb knihy-scénáře a filmové kamery, a vznikla tak stejně jako v loňském roce hravá, barevná digi-ikona.

Jejich spojením, velkou grafickou svatbou paní Knihy a pana Kamery, jsme založili novou rodinu, která vám ráda ukáže svá dítka – filmy,“ vysvětlil Zdeněk Macháček a dodal: „Dovolujeme si věřit a velmi si přejeme, aby barevná, pozitivní, filmová rodinka přinesla festivalovým návštěvníkům, vlastně všem lidem, něco krásy a radosti v této velmi složité době.“

Úvodní tiskovou konferenci můžete sledovat na tomto odkazu.