23. 11. 2019

Poslední sbohem Vojtěchu Jasnému

V sobotu 23. listopadu se ve Velkém sále Městského divadla ve Zlíně uskutečnilo poslední rozloučení s režisérem, scénáristou a pedagogem Vojtěchem Jasným. 

Poklonit se památce světově uznávaného filmaře se přišlo na tři stovky smutečních hostů, zástupci filmové veřejnosti, osobnosti veřejného života i fanoušci Vojtěcha Jasného. Nechyběl mezi nimi například fotograf Jindřich Štreit, který řekl, že na Vojtěcha Jasného bude vzpomínat jako na úžasného člověka s velkým citem. A s pochopením pro radosti i slabosti života. Dorazili ale také režisér Dan Svátek, filmový historik Pavel Taussig nebo filmový nadšenec a přítel Vítězslav Tichý a řada dalších. Většina z nich využila příležitosti napsat svůj osobní vzkaz Vojtěchu Jasnému do kondolenční knihy.

Na poslední cestu kelčského rodáka a autora šesti desítek filmů, mezi nimi i legendárního snímku Všichni dobří rodáci, vyprovodila rodina, jeho příznivci a obdivovatelé potleskem vestoje.

Poslední rozloučení uspořádal po dohodě s rodinou zesnulého Zlínský kraj a Zlín Film Festival ve spolupráci s Městským divadlem Zlín.