2. 8. 2019

Filmový příměstský tábor míří příští týden do Mladé Boleslavi

Tým Zlín Film Festivalu má za sebou realizaci dvou turnusů příměstských táborů zaměřených na film a filmovou výchovu. Malí filmoví nadšenci tak mohli získat základy animace, práce s kamerou či se zvukem.

Mimo to v průběhu tábora natáčeli specializované reportáže a tzv. televizní studia, kde se na chvíli mohli převtělit do známých televizních moderátorů a vyzkoušet si práci před klíčovacím pozadím nebo čtecím zařízením. Díky partnerské společnosti MSI Czech mohli děti ve Zlíně pracovat se špičkovou technikou a poodhalit tajemství pohybu v animovaném filmu při tzv. stop motion animaci. Výsledkem celotýdenní společné práce byl 30 minutový film, na kterém se podíleli všichni účastníci tábora v rolích kameramanů, herců, klapek, reportérů, zvukařů nebo moderátorů.

Zlín Film Festival tak hravou a interaktivní formou vzdělává děti v oblasti filmu a vychovává si své diváky, ale také třeba budoucí filmařskou generaci. Stejnou příležitost budou mít již od pondělka také děti zaměstnanců ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi.