3. 6. 2019

VÝSLEDKOVÁ LISTINA 59. ZLÍN FILM FESTIVALU 2019

Kompletní výsledková listina 59. Zlín Film Festivalu.

Ceny udělované statutárními porotami:

Mezinárodní odborná porota pro hraný film:

Zlatý střevíček - za nejlepší celovečerní film pro děti

Nezapomenutelné léto s Tess (My Extraordinary Summer with Tess, NLD, GER, 2019), režie: Steven Wouterlood

 

Cena poroty - za nejlepší dětský herecký výkon v kategorii celovečerního filmu pro děti

Finn Little za roli Mika ve filmu Chlapec a pelikán (Storm Boy, AUS, 2018), režie: Shawn Seet

 

Zlatý střevíček - za nejlepší celovečerní film pro mládež

Malé velké lži (Giant Little Ones, CAN, 2018), režie: Keith Behrman

 

 

Cena poroty - za nejlepší mládežnický herecký výkon v kategorii celovečerního filmu pro mládež

Blake Cooper za roli Bobbyho ve filmu Důkaz muže (Measure of a Man, USA, 2018), režie: Jim Loach

 

Zvláštní cena poroty

Rocca mění svět (Rocca Changes the World, GER, 2019), režie: Katja Benrath

  

Společná mezinárodní porota dětí a dospělých pro animovaný film:

Zlatý střevíček - za nejlepší krátký animovaný film

Pod mrakem (Cloudy, CZE, 2018), režie: Filip Diviak, Zuzana Čupová

 

Cena Hermíny Týrlové - cena pro mladého tvůrce do 35 let

Kocour Teofrastus (Teofrastus, EST, 2019), režie: Sergei Kibus

 

Zvláštní cena poroty:

Dobré srdce (A Good Heart, RUS, 2018), režie: Evgeniya Zhirkova

 

Mezinárodní dětská porota pro hraný film pro děti:

Cena dětské poroty - za nejlepší celovečerní film pro děti

Rocca mění svět (Rocca Changes the World ,GER, 2019), režie: Katja Benrath

 

Mezinárodní mládežnická porota pro hraný film pro mládež:

Cena mládežnické poroty - za nejlepší celovečerní film pro mládež

Psychobitch (NOR, 2018), režie: Martin Lund

 

Mezinárodní odborná porota pro hrané evropské debuty:

Cena Evropa – za nejlepší evropský debut

Země nezaslíbená (The Unpromised Land, SWE, 2019), režie: Victor Lindgren

 

Cena Karla Zemana - zvláštní cena poroty za vizuální ztvárnění filmu 

Cleo cestuje v čase (Cleo – If I Could Turn Back Time, GER, 2019), režie: Erik Schmitt

 

Mezinárodní odborná porota pro soutěž studentských filmů Zlínský pes:                                   

Cena za nejlepší film Zlínského psa, jehož režisér bude odměněn cenou 1000 EUR.

Provence (BEL, 2018), režie: Kato De Boeck

 

Speciální žánrové ceny:

Nejlepší animace

Muteum (EST, 2017), režie: Äggie Pak Yee Lee

 

Zvlaštní uznání

Inanimate (GBR, 2018), režie: Lucia Bulgheroni

                                                                                                                

Nejlepší dokument

Spolu sami (Apart, CZE, 2018), režie: Diana Cam Van Nguuyen

 

Zvláštní uznání

Ma'MaQueen (NLD, 2017), režie: Esmée van Loon

 

Nejlepší hraný film

Poslední výzva (Last Call, HUN, 2018), režie: Hajni Kis

 

Zvláštní uznání

Čerešně (Cherries, CZE, SVK, 2019), režie: Katarína Gramatová

 

 

Ceny udělované nestatutárními porotami:

Mezinárodní porota ECFA:
Cena ECFA za nejlepší evropský dokumentární film pro děti a mládež

Jak velká je galaxie? (How Big Is the Galaxy?, RUS, EST, 2018), režie: Ksenia Elyan

 

Mezinárodní ekumenická porota:

Cena ekumenické poroty

Psychobitch (NOR, 2018), režie: Martin Lund

 

Zvláštní cena poroty

Rocca mění svět (Rocca Changes the World, GER, 2019), režie: Katja Benrath

 

Divácké ceny:

Zlaté jablko – Cena města Zlína divácky nejúspěšnějšímu celovečernímu filmu

Rocca mění svět (Rocca Changes the World, GER, 2019), režie: Katja Benrath

 

Cena diváků ČT :D – nejúspěšnějšímu krátkému animovanému filmu

Zvěřinec – Lenochod (Animanimals – Sloth, GER, 2017), režie: Julie Ocker