15. 4. 2019

Filmové soutěže 59. Zlín Film Festivalu

Filmový program pro 59. Zlín Film Festival je uzavřen! S radostí vám představujeme seznam filmů v hlavních soutěžích. Chtěli bychom poděkovat všem zúčastněným filmařům za nezapomenutelné filmové zážitky. Těšíme se na setkání alespoň s některými z nich ve Zlíně od 24. května do 1. června 2019. Seznam je zatím z převážné části pouze s anglickými názvy.

Mezinárodní soutěž filmů pro děti

Chippa, 2019, Indie, režie: Safdar Rahman, evropská premiéra

My Extraordinary Summer With Tess, 2019, Nizozemsko/Německo, režie: Steven Wouterlood, česká premiéra

You'll Never Walk Alone, 2018, Čína, režie: Geng Xu, evropská premiéra

My Grandpa is an Alien, 2018, Chorvatsko/Lucembursko/Norsko/Česká republika/Slovensko/Slovinsko/Bosna a Hercegovina, režie: Marina Andree Skop, Drazen Zarkovic, česká premiéra

Douch, 2018, Írán, režie: Amir Mashhadi Abbas, mezinárodní premiéra

Storm Boy, 2018, Austrálie, režie: Shawn Seet, česká premiéra

Zloděj otázek, 2019, Česká republika, režie: Jan Jirků, world premiere

Rocca, 2019, Německo, režie: Katja Benrath, česká premiéra

Mezinárodní premiéra filmů pro mládež

Broken Mirrors, 2018, Izrael, režie: Imri Matalon, Aviad Givon, česká premiéra

Fight Girl, 2018, Nizozemsko/Belgie, režie: Johan Timmers, česká premiéra

Uzly a pomeranče, 2019, Česká republika/Německo/Slovensko, režie: Ivan Pokorný, mezinárodní premiéra

Důkaz muže, 2018, USA, režie: Jim Loach, česká premiéra

Psychobitch, 2019, Norsko, režie: Martin Lund, česká premiéra

Giant Little Ones, 2018, Kanada, režie: Keith Behrman, česká premiéra

Hacker, 2019, Dánsko, režie: Poul Berg, česká premiéra

Abe, 2019, USA/Brazílie, režie: Fernando Grostein Andrade, evropská premiéra

Mezinárodní soutěž celovečerních hraných evropských debutů

Afterlife, 2018, Nizozemsko, režie: Willem Bosch, česká premiéra

For a Happy Life, 2018, Belgie/Lucembursko, režie: Salima Sarah Glamine, Dimitri Linder, česká premiéra

Jellyfish, 2018, Velká Británie, režie: James Gardner, česká premiéra

Metal Heart, 2018, Irsko, režie: Hugh O´Conor, česká premiéra

Girl, 2018, Belgie, režie: Lukas Dhont

Cleo - If I Could Turn Back Time, 2019, Německo, režie: Erik Schmitt, česká premiéra

Zen in the Ice Rift, 2018, Itálie, režie: Margherita Ferri, česká premiéra

Meteorites, 2018, Francie, režie: Romain Laguna, česká premiéra

Take Me Somewhere Nice, 2018, Bosnia a Herzegovina/Nizozemsko, režie: Ena Sendijarević, česká premiéra

The Unpromised Land, 2019, Švédsko, režie: Victor Lindgren, česká premiéra

Soutěž evropských dokumentárních filmů pro děti a mládež

Streetkids United 3 - The Road To Moscow, 2008, Nizozemsko, režie: Jacco Groen, Jamillah van der Hulst, česká premiéra

Maiden of the Lake, 2019, Finsko, režie: Petteri Saario, světová premiéra

Putování se sobíkem, 2018, Francie/Finsko/Norsko, režie: Guillaume Maidatchevsky

The Arctic Camels, 2018, Norsko, režie: Karl Emil Rikardsen, mezinárodní premiéra

How Big Is the Galaxy?, 2018, Rusko, režie: Ksenia Elyan, česká premiéra

Children of the Snow Land, 2018, Velká Británie, režie: Zara Balfour, Marcus Stephenson, česká premiéra