31. 5. 2018

Jak se točil film Úsměvy smutných mužů?

V rámci Zlín Film Festivalu byl ve středu 30. května premiérově představen klip k písni Davida Stypky „Kříž“. Píseň je ústředním motivem filmu Úsměvy smutných mužů, který se natáčel mimo jiné i ve Zlíně a okolí a hrají v něm herci jako Jaroslav Dušek, David Švehlík či Simona Babčáková. Premiéra filmu je plánovaná na červenec tohoto roku.

Hudební klip k písni „Kříž“, jejímž autorem i interpretem je držitel ceny Anděl David Stypka, se celý natáčel v dubnu ve Zlíně, například na náměstí Míru, v parku Komenského či v bývalém svitovském areálu. 

„Píseň nás zaujala svým silným poetickým textem, proto jsme moc stáli o to, aby hudebně doprovodila náš film,“

přiblížil producent filmu Úsměvy smutných mužů Martin Gazda.

Film režiséra Dana Svátka podle stejnojmenného knižního bestselleru Josefa Formánka vypráví osudy čtyř chlapíků, kteří se potkají v protialkoholní léčebně. Navzdory drsné zkušenosti však zažívají i zábavné situace a vznik nových přátelství. Ve filmu se představí Jaroslav Dušek, David Švehlík, Jaroslav Plesl, Ondřej Malý nebo Simona Babčáková. 

Koproducentem filmu je zlínská společnost IS Produkce. Do projektu se jako koproducent zapojilo také město Zlín a filmové, kulturní a produkční centrum Filmový uzel Zlín. Společně s dalšími institucemi jako je zlínská filmová kancelář Zlín Film Office usilují o návrat filmového průmyslu zpět do Zlína.

Úsměvy smutných mužů budou mít premiéru 11. července 2018 v Praze, zlínské publikum uvidí film v předpremiéře od dva dny dříve, 9. července.