1. 5. 2018

ZFF VYSTAVUJE FILMOVÉ KLAPKY V BRNĚNSKÉ GALERII DÍLO

Již 21. ročník projektu Salonu filmových klapek, který je tradiční součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu, zavítal při své Klapka tour opět do Brna. Unikátní umělecká díla od předních českých výtvarníků ztvárněná na filmové klapce jsou k vidění v prostorách Galerie Dílo od 30. dubna do 10. května 2018.

Letošní kolekce Salonu filmových klapek je svým rozsahem podobná tomu předchozímu a tvoří ji opět na 140 originálních děl. Mezi výtvarníky, kteří filmovou klapku povýšili na umělecké dílo, nechybí ani letos taková jména, jako Kristian Kodet, Jiří Slíva, Ivan Baborák, Boris Jirků a další významní výtvarníci.

21. ročník Salonu filmových klapek odstartoval v polovině března v Mladé Boleslavi. Výstava uměleckých klapek se při své cestě už zastavila v Olomouci, v Praze a dokonce cestovala i za hranice – umělecká díla se totiž před pár dny představila také na půdě Evropského parlamentu v Bruselu. Z Brna se kolekce filmových klapek přesune do Zlína, kde kromě výstavy proběhne také tradiční aukce.

Ta se letos uskuteční v neděli 27. května 2018 v Kongresovém centru ve Zlíně v době konání 58. ročníku Zlín Film Festivalu – Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež.

Kompletní galerie klapek je k vidění zde.