19. 5. 2017

Odborný program Zlín Film Festivalu láká profesionály i veřejnost

Film Industry představuje odbornou sekci doprovodného programu 57. ročníku Zlín Film Festivalu. Od 26. května do 2. června mají filmoví profesionálové i zájemci z řad veřejnosti možnost zúčastnit se volně přístupných přednášek, konferencí, prezentací a diskusí. Každodenní program probíhá v Malém sále Kongresového centra ve Zlíně, Kulturním institutu Alternativa a v Centru kreativních průmyslů a podnikání UPPER. Nabídka slibuje pestrou škálu témat z oblasti filmového průmyslu.

PÁTEK 26. 5.

Kongresové centrum, Malý sál

9.00 – 10.00: Tisková konference k zahájení festivalu

16:00 – 17:00: Jak vznikal Hurvínek a kouzelné muzeum?

Legendární hrdinové se vracejí. Spejbl a Hurvínek v nové 3D podobě. Nový film Hurvínek a kouzelné muzeum vznikal více než osm let. Nyní Vám autoři představí neuvěřitelný příběh cesty vzniku filmu a také jeho první ukázky.

Teaser: https://www.youtube.com/watch?v=0aJcT14AFYM

 

UPPER

11.00 – 14.00: Jak správně pitchovat?

Seminář o základech pitchingu vedený režisérkou a scénáristkou Mirou Fornay určený především studentům filmu. V případě zájmu napište na petr.sterba@zlinfest.cz

14.30 – 16.00: Europe Media Nest: Máte projekt? Máme zájem!

Na workshopu společnost představí svoji dosavadní spolupráci se studenty filmových oborů a nejmodernější techniku a technologii pro nízkorozpočtové natáčení s profesionální kvalitou výstupu. Více informací o společnosti na https://medianest.net/home/

 

SOBOTA 27. 5.

Kongresové centrum, Malý sál

10.00 – 12.00: Festival Community

Setkání zástupců mezinárodních filmových festivalů se zaměřením na děti a mládež, ale také tvůrců přítomných na festivalu (pouze pro pozvané hosty).

13.00 – 17.00: Význam propojování formálního a neformálního vzdělávaní – role ČT :D v tomto procesu

Cílem konference je otevření diskuse o možnostech a úskalích při propojování formálního a neformálního vzdělávání, hledání cest a prostředků k využití nabídky, kterou poskytují instituce jako jsou Česká televize, Česká asociace science center, Asociace muzeí a galerií v České republice a neziskové organizace v rámci vzdělávacího procesu. A to vše za účasti ministryně školství, mládeže a tělovýchovy paní Kateřiny Valachové.

 

NEDĚLE 28. 5.

Kongresové centrum, Malý sál

10.00 – 13.00: Works in Progress

Prezentace připravovaných českých filmů pro děti a mládež určená především zahraničním profesionálům, ale otevřená také zájemcům z veřejnosti. Prezentovány budou tři hrané, tři dokumentární a tři animované projekty ve fázi výroby nebo postprodukce.

14.00 – 14.45: Transformace animačního průmyslu v Irsku

Irsko se v posledních letech stalo silným evropským hráčem v oblasti animované produkce. Moe Honan, producentka oceněných animovaných filmů a ředitelka společnosti Moetion Films na přednášce představí irský animovaný sektor.

15.00 – 16.30: Výzvy českého animačního průmyslu

Uzavřené setkání odborníků u kulatého stolu navazující na přednášku Moe Honan, pořádané ve spolupráci s Kanceláří Kreativní Evropa - MEDIA a Asociací animovaného filmu.

 

PONDĚLÍ 29. 5.

Kongresové centrum, Malý sál

9.00 – 13.30: Soutěž o finanční podporu vizuálním a audiovizuálním projektům

Finální prezentace nejúspěšnějších projektů před odbornou porotou. Mezi vítěze soutěže bude rozdělen výtěžek z aukce 20. ročníku Salonu filmových klapek.

14.00 – 16.00: Projekce projektů podpořených Nadačním fondem FILMTALENT ZLÍN

Promítány budou dokončené projekty podpořené v roce 2016: Malá, Largo Lásko, Věci co mě se*rou, Třešňový strom, Adalbert, Air.

17.00 – 18.00: Tisková konference – Eliška a svět fantazie

Tisková konference k připravovanému celovečernímu filmu o nezbedné Elišce, která si vymyslí pohádku, aby vyřešila problémy ve škole.

 

Kulturní institut Alternativa

10.00 – 16.00: Regionální filmové kanceláře & lokální filmové festivaly – jak úspěšně pracovat s lokálním publikem a veřejností

Dění, které s sebou do regionů přináší audiovizuální tvorba, filmové projekce a festivaly, má velkou řadu pozitiv. Jak ale správně pracovat s veřejností, aby byl přínos pro region maximální? Ve spolupráci s Czech Film Commission a Kanceláří Kreativní Evropa - MEDIA je uspořádána na toto téma unikátní konference nejen pro filmové profesionály, ale především pro zástupce krajů, měst a obcí, destinační agentury, organizátory filmových festivalů, provozovatele kin a kulturních institucí a všechny ty, které zajímá tematika přínosu audiovizuálních a kulturních aktivit pro místo jejich konání.

 

ÚTERÝ 30. 5.

Kongresové centrum, Malý sál

11.00 – 14.30 & 16.00 – 18.00 hod: Duhová Kulička

Otevřená konference o filmovém marketingu, série prezentací a přednášek, které doplní studentská soutěž. Prezentovány také budou reklamní kampaně k českým filmům, z nichž jedna získá titul Nejlepší filmová kampaň. Podrobné informace včetně programu najdete na webu: www.duhovakulicka.cz

15.00 – 15.30 Tisková Konference s Magdalénou Koženou

Magdalena Kožená je zakladatelkou a patronkou Nadačního fondu, jehož cílem je zviditelnit

a podpořit systém vzdělávání poskytovaný českými základními uměleckými školami. Tisková konference se uskuteční u příležitosti zahájení projektu MALÍ VELCÍ FILHARMONICI.

 

STŘEDA 31. 6.

Kongresové centrum, Malý sál

10.00 – 17.00 hod: Duhová Kulička

Vyhlášení studentské soutěže i Nejlepší filmové kampaně za minulý rok bude probíhat ve ve festivalovém party stanu od 19 hodin.

 

ČTVRTEK 1. 6.

Kongresové centrum, Malý sál

10:00 – 15:00 hod: Média dětem, média s dětmi - konference Rady pro rozhlasové a televizní vysílání

Druhý ročník konference se zaměřuje na oblast zpřístupnění vysílání a obecně audiovizuálního mediálního obsahu dětem se sluchovým a zrakovým postižením. Konference je určena především odborné veřejnosti z oblasti medií, představitelům státní správy, institucím a organizacím sdružujícím a zastupujícím osoby se sluchovým a zrakovým postižením a rovněž pedagogům a vychovatelům, pečujícím o děti se zrakovým či sluchovým postižením.

 

PÁTEK 2. 6.

Kongresové centrum, Malý sál

10.00 – 12.30: Scenáristický vývoj audiovizuálního díla

Panelová diskuze za účasti scénáristů, dramaturgů a producentů, kteří budou na konkrétních projektech demonstrovat realizační postupy, spolupráci s dramaturgy, akceptaci požadavků producenta a samotnou důležitost fáze literárního vývoje pro následnou přípravu a výrobu AVD. Účast v diskusi přislíbili: Pavel Kosatík, Zuzana Vojtíšková, Pavel Hajný, Pavel Taussig, Roman Kopřivík, Miroslav Adamec, Jan Gogola, Zdeněk Skaunic, Marian Urban.

14.00 – 15.30 hod: Tisková konference k zakončení festivalu

16.00 – 17:30 hod: Masterclass s Theodorem Pištěkem

Mimořádné setkání se světově proslulým autorem filmových kostýmů a dekorací a držitelem Oscara za kostýmy k filmu Amadeus režiséra Miloše Formana.

 

Kulturní institut Alternativa

9.00 – 16.00 hod: Seminář CinEd pro pedagogy a další zájemce

Mezinárodní program CinEd zpřístupňuje evropské filmy divákům ve věku 6-19 let. Nabízí zdarma filmy pro školní projekce ve školách, v kinech a jinde. Specifikem projektu je zaměření na umělecké filmy a využití metodiky Cinémathèque française. Představíme nabídku filmů a metodiku CinEd. Projekce filmu Duch úlu doprovodí analýza vybraných částí a ukázka metod práce pro děti a mládež.