19. 4. 2013

DO POROTY DEBUTŮ HEREČKA BARBORA POLÁKOVÁ

ZFF se každoročně do poroty mezinárodní soutěže evropských prvních filmů – tedy debutů, v níž se soutěží o Cenu Evropa – cenu ministryně kultury, snaží získat mladého českého tvůrce.

ZFF se každoročně do poroty mezinárodní soutěže evropských prvních filmů - tedy debutů, v níž se soutěží o Cenu Evropa - cenu ministryně kultury, snaží získat mladého českého tvůrce. Letos jím bude herečka a vlastně i zpěvačka Barbora Poláková! Přestože tato absolventka DAMU hraje v řadě pražských divadel a ve své filmografii má rovněž již několik titulů, širší veřejnosti je známá zejména písněmi Kráva (na youtube.com zhlédlo 3 miliony uživatelů) a Sami (s Davidem Kollerem). Známou se stala rovněž účinkováním v divadelní hře Blonďatá bestie. Bára Poláková (*1983) ztvární v připravovaném muzikálu LUCIE stejnojmenné kapely postavu Lucie.

A kde všude jste mohli B. Polákovou vidět? Hraje ve Vinohradském i Švandově divadle, dále v ABC, Rokoku, Viole, Aqualungu i A Studiu Rubín. Z filmových a televizních děl jmenujme Definici lásky, František je děvkař, Útěk, seriál Okresní přebor, Základka či cyklus Soukromé pasti a Nevinné lži. Barbora Poláková je rovněž spoluautorkou varieté ONI v experimentálním prostoru NoD.