1 — 7/6/2023
63. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
 • Ona je tak zatraceně fajn
  Ona je tak zatraceně fajn
  Země: Švédsko
  Rok: 2022
  Režie: Christoffer Sandler
 • Shabu
  Shabu
  Země: Nizozemsko, Belgie
  Rok: 2021
  Režie: Shamira Raphaëla
 • Comedy Queen
  Comedy Queen
  Země: Švédsko
  Rok: 2022
  Režie: Sanna Lenken
 • Holky sobě
  Holky sobě
  Země: Finsko
  Rok: 2022
  Režie: Alli Haapasalo
 • Život bez Sáry Amatové
  Život bez Sáry Amatové
  Země: Španělsko
  Rok: 219
  Režie: Laura Jou
 • Přes palubu
  Přes palubu
  Země: CZE
  Rok: 2019
  Režie: Barbora Velecká, Filip Pošivač
 • Špatně namalovaná slepice
  Špatně namalovaná slepice
  Země: CZE
  Rok: 1963
  Režie: Jiří Brdečka
 • Lakomá Barka
  Lakomá Barka
  Země: CZE
  Rok: 1986
  Režie: Vlasta Pospíšilová
 • Potkali se u Kolína
  Potkali se u Kolína
  Země: CZE
  Rok: 1965
  Režie: Břetislav Pojar, Miroslav Štěpánek
 • Maxipes Fík – Zrození Maxipsa Fíka
  Maxipes Fík – Zrození Maxipsa Fíka
  Země: CZE
  Rok: 1976
  Režie: Václav Bedřich

Nenechte si ujít

28. 5. 2023

S festivalovou kartou na jeden film ZDARMA

Krásná památka na festival, ale i festivalové výhody. To letos opět v sobě nese festivalová karta pro veřejnost, kterou si můžete pro vás nebo pro své děti vyřídit každý den v našem festivalovém shopu na náměstí Míru.

28. 5. 2023

Zlín Film Festival si historicky poprvé užijí i diváci v Praze

To tu ještě nebylo! Nejlepší české i světové filmy, které promítne 63. Zlín Film Festival, letos poprvé uvidí i diváci v české metropoli. Do programu, který souběžně nabídne pražské kino Atlas, se mohou zapojit školy, ale také široká veřejnost.

26. 5. 2023

"Zachraň zemi před blackoutem". Úniková hra v ulicích Zlína zpestří festivalový program

Probudili jste se do dne, kdy nic, co je na elektřinu, nefunguje. Váš úkol je poradit si v této situaci a přijít na to, co je potřeba udělat, aby se elektrárny znovu spustily a vše opět fungovalo. Tak přesně začíná úniková hra, kterou si pro návštěvníky zlínského festivalu připravila Teplárna Zlín ze skupiny Sev.en.

25. 5. 2023

Půlmaraton omezí dopravu ve Zlíně

Už se to blíží! Největší běžecká akce v regionu startuje již za několik dní. Příprava a organizace závodu s sebou však přináší i řadu omezení v dopravě. Omlouváme se proto tímto obyvatelům Zlína a žádáme je o shovívavost.

25. 5. 2023

Herecké hvězdy na festivalu. S kým se letos ve Zlíně můžete potkat?

Letošní filmová přehlídka ve Zlíně bude opět hvězdná. Petr Štěpánek, Filip Červenka, Anna Geislerová, Vladimír Polívka nebo například Simona Lewandowská. To je jen krátký výčet z dlouhého seznamu našich výjimečných hostů, kteří letos dorazí do srdce festivalového dění.  

Kromě kinosálů můžete oblíbené české herce potkat na celé řadě festivalových akcí, které organizátoři pro veřejnost připravili. 

 

24. 5. 2023

Sdílejte TOP okamžiky z festivalu s ostatními

Festival je každoročně nabitý neopakovatelnými okamžiky a chvílemi, které mají jedinečnou atmosféru. A ty můžete letos nově zachytit a sdílet dál přes mobilní aplikaci GET MOMENTS

24. 5. 2023

Deku s sebou, jde se do kina! Letňák promítne Top Gun i Avatar

Užijte si romantiku pod širákem! Zelenou plochu mezi Obchodním domem a bývalými baťovskými internáty ve Zlíně znovu oživí filmoví aktéři. Tom Cruise, Keanu Reeves nebo Michelle Rodriguez vás zavedou do míst, která vám nedají spát. Letňák promítá denně a cena je symbolická.

24. 5. 2023

Festivalové náměstí? Od koncertů přes běhání až po zábavu a poznání

Setkání se zajímavými hosty ve Festival Café nebo v OZC Zlaté jablko, Den se Škoda AUTO, oslavy 100 let Českého rozhlasu nebo půlmaraton – tyto a další akce doprovodného programu si můžete užít v průběhu festivalu na náměstí Míru. Čeká vás však mnohem víc.

24. 5. 2023

Hvězdy festivalu exkluzivně. Co o nich ještě nevíte?

Jak dobíjí baterky Zlata Adamovská a čím přitahuje Valašsko Pavla Nového? Jak se žije Antonii Formanové a kvůli čemu se rád vrací do Zlína Vojtěch Vodochodský? Červený koberec letos prošlape rekordní počet tuzemských hvězd. Vyzpovídali jsme pro vás osm z nich.

BLOGert

BLOGert

Gert Hermans

Je šéfredaktorem dvou předních zpravodajských platforem pro dětský filmový průmysl: online časopisu ECFA Journal a ECFA Update. Podílel se na různých průzkumech a publikacích o dětském filmu a médiích a působil ve festivalových porotách a panelech v Belgii i v zahraničí. Gert Hermans pracuje pro společnost Jekino, která má v dětském filmu dlouholetou tradici.

20. 9. 2021

Rozhovor s porotou ECFA - „Podceňovaný a předražený“

Letošní festivalové poroty vám představujeme v sérii rozhovorů, které vznikly ve formátu více méně spontánních otázek. Stává se to třeba u jeptišek v klášteře, u členek dívčích kapel či spolubydlících z internátní školy - když spolu trávíte nějaký čas, dostaví se určitá symbióza. A je to patrné i tady. 

19. 9. 2021

Rozhovor s mezinárodní odbornou porotou pro dětskou kategorii: „Tenisky jsou lepší než vysoké podpatky“

Myslím, že mezinárodní odborná porota pro dětský film si dobře notuje nejen během festivalu, ale klidně by spolu mohli i zestárnout. Dokážu si bez problémů představit režisérku Johanne Helgeland (film HRANICE ODVAHY), režiséra Víta Karase a odbornici na prodej a distribuci Claudii-Rudolph Hartman, tedy dvě elegantní dámy a jednoho gentlemana, jak společně provozují malý krámek s knihami. Zákazníkům by podávali čaj v malých šálcích s květinovým potiskem.

18. 9. 2021

Rozhovor s mezinárodní odbornou porotou pro krátký animovaný film - „Mimořádně velký počet jezevců“

Letošní festivalové poroty vám představujeme v sérii rozhovorů ve formátu spíše spontánních otázek. Pokud by odpovědi mohly být kresbami, bylo by to ovšem pravděpodobně celé jednodušší, ale ono to musejí být slova. Celý tento rozhovor se tak stal snahou o vnesení řádu do chaosu. Představujeme tedy Barboru Příkaskou (Česká republika), Gézu M. Toth (Maďarsko) a Elizu Plocieniak-Alvarez (Polsko/Německo) - členky a člena „poroty pro animovaný film“.

12. 9. 2021

NEDĚLE 12. září: Magneťák na elektrickém skútru

Můj den začíná tímto krásným výjevem: k hotelu Moskva přichází malá dívka s kouzelnou hůlkou v ruce. Přistoupí k posuvným dveřím, mávne kouzelnou hůlkou a dveře se otevřou. Znovu vychází ze dveří, mávne ještě jednou, dveře se otevřou .... ta malá je na sebe tak pyšná. Umí přece kouzlit!

11. 9. 2021

SOBOTA 11.ZÁŘÍ: Otrava arašídů

Pro všechny hosty ubytované v hotelu Moskva mám otázku. Zajímalo by nás, jestli také máte ve svém pokoji zvláštní dekoraci z bílých oblázků? Ne všichni ji totiž mají (například já jsem byl tohoto privilegia zbaven) a důvěra hostů vůči oblázkům značně pokulhává! Proč tam jsou? To je oč tu běží, alespoň v konverzacích hostů a teorie o jejich účelu neberou konce. Ba právě naopak. Je to snad kvůli Feng Shui? Zakrývají oblázky nějaký monitorovací systém a tajně nahrávají všechno, co se děje v hotelovém pokoji? Moje zvědavost mi nedá spát, ale je těžké někomu zaklepat na dveře a říct: „Mohl bych se podívat na tu oblázkovou dekoraci u vás v pokoji?” Takový začátek konverzace asi není úplně nejlepším projevem důvěryhodnosti.

10. 9. 2021

PÁTEK 10. září: Vše, co potřebujete vědět o házení kravského lejna

Nikdy ve svých zápiscích nezmiňuji covid – bylo by to „nošení dříví do lesa“. Ale při rozhovorech na festivalu je to stokrát zmiňované téma. Možná si říkáte, o čem si budeme povídat, až tohle všechno skončí. Každý den přidá do diskuse nové prvky. Na německých festivalech je například nemožné žádat hosty o očkovací certifikát - patří to totiž do lékařského tajemství. Ve Zlíně je to jinak: “Říkáme jim, toto jsou naše pravidla a pokud je nemůžete akceptovat, pak nejezděte.” Všichni hosté, kteří se prokázali "bezinfekčností", nosí náramek. Kdysi dávno jste si při rozhovorech všímal, jestli ta druhá osoba nosí snubní prsten nebo ne. V dnešní době si kontrolujeme, jestli máme na ruce náramek. A když už mluvíme o snubních prstenech ... všimli jste si, že jeden z nejúžasnějších členů festivalového týmu teď asi týden nebo dva nosí také jeden snubák? Gratulace, princezno Lucie!

9. 9. 2021

ČTVRTEK 9. ZÁŘÍ: Pokoj s číslem úspěšného modelu letadla

Cestou z vídeňského letiště do Zlína sedím v autě s dalším hostem festivalu na jeho první cestě do České republiky a snažím se mu shrnout tuto zemi do jedné věty: "Každá vesnice má hrad (nebo kostel), v rádiu pořád hrají pop metal a na silnicích jsou neustálé uzavírky. O tři minuty později překračujeme hranici ... a projíždíme vesnicí ve stínu rozsáhlého hradu a z rádia se ozývá pop metal. A hádejte, co se děje na silnici?!

1. 1. 2021

ROK 2021

18. 9. 2020

Proč je SMEČKA důležitým filmem pro české publikum? Zeptali jsme se teenagerů i producentů

Město Zlín je sice symbolem jedné z nejsilnějších filmových tradic v zemi, ale v roli nezaměnitelné lokace v českém hraném filmu SMEČKA se objevuje poprvé. Zajímalo nás, co přesně tento film znamená pro místní mládež. Jaký je názor skutečné cílové skupiny a nakolik je tento film odrazem života dnešních českých teenagerů? Festival je ideální příležitostí k setkání se čtrnáctiletými žáky sportovní akademie a producenty filmu Juliettou Sichel a Janem Froňkem (ze společnosti 8Heads Productions).

Rozhovory

Dnes

Jan Cina: Rád bych si ještě zkusil roli opravdového prince

Hrát čerta má podle herce Jana Ciny snad jediné úskalí. Rohy. Nesmí vám upadnout.  Dětem je pak těžké vysvětlit, že jste si je do civilu zrovna odložili, jinak, že je fakt máte. Nasadí je tento talent  i ve Zlíně? Nechte se překvapit. Další hvězdu na chodníku slávy odhalí organizátoři 63. Zlín Film Festivalu právě jemu.

29. 5. 2023

Vendula Pizingerová: Když se řekne zlínský festival, vybavím si město plné dětí a krásné počasí

Charitativním partnerem festivalu je už od roku 2006 Nadace Kapka naděje, která také položila na zlínský Chodník slávy první hvězdu spojenou s významnými osobnostmi dětské kinematografie.

Patronkou chodníku slávy je od jeho počátku zakladatelka a prezidentka Kapky naděje Vendula Pizingerová, která letos na Chodníku slávy přivítá herečku Terezu Ramba a herce Jana Cinu.

28. 5. 2023

Antonie Formanová: Jsem nejspíš typ pro historická témata

Miloš Forman byl její dědeček. Sama k herectví přičichla ve třetí třídě a když si poprvé stoupla před kameru, byl z toho hned Český lev. Antonie Formanová, velká naděje české kinematografie a jedna z milých návštěv 63. ročníku Zlín Film Festivalu v rozhovoru o tom, čím podle sebe režiséry nejvíce láká.

27. 5. 2023

Vojtěch Vodochodský: Role Petra Sepéšiho byl můj kariérní zlom

Případ Roubal, seriál Zlatá labuť, Král Šumavy. Úspěšný mladý herec Vojtěch Vodochodský jde z role do role. Život mu však nejvíc změnila Iveta. Čím pro něj byla role Petra Sepéšiho tak náročná? O tom více v rozhovoru pro 63. ročník Zlín Film Festival, který si nová hvězda českého filmu nenechá ujít.

26. 5. 2023

Autor sochy Zlatého střevíčku Radim Hanke: Předlohou byla moje žena

Hlavní cenu festivalu sošku Zlatého střevíčku si každoročně odváží filmoví tvůrci do všech koutů světa, stejně tak jsou jí oceňováni významné osobnosti české filmové obce. Vytvořit podobu hlavní ceny festivalu dostal před 18 lety za úkol zlínský sochař Radim Hanke.

25. 5. 2023

Pavel Nový: Na prince měli licenci jiní herci

Pavel Nový patří k legendám českého filmu. Je známý z desítek filmových a televizních rolí. Už v 11 letech si ho v příbramské škole vybral režisér Václav Vorlíček do filmu Kuřata na cestách. Poté jeho herecká kariéra nabrala na obrátkách. Kromě jiného hrál ve filmech S tebou mě baví svět, Balada pro banditu, Fešák Hubert, Pěsti ve tmě, Snowboarďáci nebo Obsluhoval jsem anglického krále. Za hlavní roli ve filmu Bába z ledu dostal Českého lva. Letos si tato herecká legenda přijede do Zlína převzít Zlatý střevíček, ocenění za mimořádný přínos českému filmu, který mu udělí organizátoři 63. ročníku Zlín Film Festivalu.

24. 5. 2023

Zlata Adamovská: Při rolích královen si užívám majestát, kostýmy i paruky

Eliška v seriálu Sanitka, barová zpěvačka Eva Adamová v legendárních Případech pro pátera Knoxe, královna v pohádce Peklo s princeznou nebo čerstvá energická vdova ve filmu Ženy v běhu. To je Zlata Adamovská, oblíbená česká herečka, která si letos přijede do Zlína osobně převzít Cenu za mimořádný přínos českému filmu. Zlatý střevíček jí organizátoři festivalu udělí na závěrečném galavečeru 7. června 2023. Stane se tak spolu s Pavlem Novým již osmadvacátým držitelem tohoto čestného ocenění.

31. 5. 2022

Johannes Schmid o filmu PŘÍHODY MALÉHO FRANTIŠKA: „Sám na toulkách po okolí ...“

Devítiletý František je nejmenší ve třídě. Navíc ve vypjatých situacích jej často zradí jeho vlastní hlas a vyjde z něj jen pisklavý zvuk. Zažívá mnohá dobrodružství, která často vyžadují kreativní řešení každodenních problémů dospívání. Pro Františka i jeho dva nejlepší přátele – sebevědomou tvrdohlavou Gabi a zuřivě loajálního Eberharda - to je ovšem hračka.

29. 5. 2022

Ham Tran o filmu MAJKA: “Vietnamské publikum sci-fi neoslovuje”

Život osmiletého Hunga, který již rok truchlí nad ztrátou své matky, má všechny odstíny ponurosti. Vztah s jeho otcem je napjatý, jeho nejlepší kamarád se mu stěhuje pryč, a navíc se je snaží vystěhovat z bytu jejich chamtivý pronajímatel. Když při sledování noční oblohy spatří padající hvězdu, která dopadne kamsi nedaleko od něj, vypraví se ji hledat. Namísto padlé hvězdy tam ale na něj čeká nové setkání ... S filmem MAJKA vás čeká průlet emocemi jako na horské dráze, od právě prožitých dramatických momentů až k veselé komedii a zase zpět, s extra bonusem pro všechny české diváky...

Tipy na filmový program

Čt 01.06.2023 | 08:10

Hulákalovi (2023)

Světové panorama dětského filmu

Příběh jedné hlasité rodiny, která drží pohromadě v každé situaci. Dvojčata Mökö a Luru...

Čt 01.06.2023 | 08:20

Katakovo velké dobrodružství (2023)

Světové panorama dětského filmu

Katak, mladý sameček běluhy severní, je na rozdíl od svých vrstevníků, kteří už vyrostli a...

Čt 01.06.2023 | 08:30

Případ pro slavnou detektivní kancelář (2022)

Světové panorama dětského filmu

Henkka Virtanen narazí cestou do školy na důkaz, že byl možná spáchán zločin. S pomocí svého...

Čt 01.06.2023 | 08:40

Junioři (2022)

Mezinárodní soutěž celovečerních filmů pro dospívající od 11 let

Čtrnáctiletí kluci Jordan a Patrick žijí v malé vesnici na jihu Francie a k smrti se nudí. Jediné,...

Čt 01.06.2023 | 08:50

Látkové království (2022)

Sousedství

Princezna Bianca a křeček Albert si hrají na malém písečném kopci. Když si všimnou, že je obklopuje...

Čt 01.06.2023 | 08:50

Sousedství - pásmo krátkých animáčků

Sousedství

...

Čt 01.06.2023 | 08:50

Pamplevišky (2022)

Mezinárodní soutěž krátkých animovaných filmů pro děti do 12 let, Sousedství

Mladý a starý lev zažívají dobrodružství v květinovém světě, který se moc neliší od toho...

Čt 01.06.2023 | 08:50

Husa (2023)

Mezinárodní soutěž krátkých animovaných filmů pro děti do 12 let, Sousedství

Malý kluk žije se svou babičkou a sní si svůj sen – stát se slavným fotbalistou. Poklidný život...

Čt 01.06.2023 | 08:50

Kočky jsou tekuté (2023)

Mezinárodní soutěž krátkých animovaných filmů pro děti do 12 let, Sousedství

Několik krátkých scének, které ukazují, že kočky, navzdory všeobecnému přesvědčení, nemají...

Tipy na doprovodný program

Čt 01.06.2023 | 20:00

Ewa Farna - koncert

Hudba

20.00, nám. T. G. Masaryka Od 19.00 se otevírá areál Gahurova prospektu v prostorách festivalového...

Čt 01.06.2023 | 08:01

Střípky z kudlovských animací 1/6

Výstavy

8.00-21.00, OZC Zlaté jablko To, že se v kudlovských ateliérech natočilo – a ještě se točí!

Čt 01.06.2023 | 08:01

Jiří Menzel 85 1/6

Výstavy

8.00-21.00, OZC Zlaté jablko Výstava fotografií je vzpomínkou na režiséra, scenáristu, herce...

Čt 01.06.2023 | 09:00

Studio Kamarád 1/6

Výstavy

9.00-18.00, Univerzitní centrum U13, 1. patro Kdo by neznal postavy - Jů, Hele, Muf, Tryskomyš, Hary...

Čt 01.06.2023 | 09:00

Radost tvořit 1/6

Výstavy

9.00-18.00, Kongresové centrum Zlín, foyer Mezinárodní výtvarná soutěž dětí a mládeže se...

Čt 01.06.2023 | 09:00

26. Salon filmových klapek 1/6

Výstavy

9.00-18.00, Kongresové centrum Zlín, foyer Autorská výstava výtvarně ztvárněných filmových...

Čt 01.06.2023 | 10:00

Dům České televize 1/6

Zábava

10.00-19.00, park Komenského Program: 14.00 Draci v hrnci Autogramiáda moderátorů pořadu 16.00...

Čt 01.06.2023 | 13:00

Zuzana Dvorská Šípová – Identita V 1/6

Výstavy

13.00-17.00, zlínský zámek Zuzana Dvorská Šípová se řadí mezi autory patřící od počátku...

Čt 01.06.2023 | 13:00

ZOETROPIA 1/6

Zábava

13.00-19.00, zlínský zámek Zoetropia je interaktivní workshop, který děti hravou formou seznámí...

Vybrané fotogalerie

17. 5. 2023

Zlaté jablko se už převléklo do festivalových barev

Od dnešního dne můžete ve Zlatém jablku zhlédnout první zlínskou "vlaštovku", která je předzvěstí blížícího se festivalu. Připravili jsme pro vás celou kolekci 126 umělecky ztvárněných klapek od předních českých výtvarníků, výstavu fotografií vzpomínající na režiséra Jiřího Menzela. Zavzpomínat můžete také na animovanou tvorbu, která vznikla v ateliérech na Kudlově a samozřejmě nechybí ani oblíbení kutilové Pat a Mat nebo scény z filmů.

11. 5. 2023

Tisková konference v Praze v obraze

Včerejší tisková konference v pražském stylovém kině Edison Filmhub přinesla řadu informací o připravovaném filmovém a doprovodném programu. Těší nás velká účast zástupců médií i osobností, které si ve svém programu našli čas a přišli za námi. Mezi řečníky se tak objevil generální ředitel České televize Petr Dvořák, výkonný ředitel ČT :D Petr Koliha, herečka Jitka Schneiderová nebo Jana Šrámková, scénáristka zahajovacího filmu Tonda, Slávka a kouzelné světlo, který bude ve Zlíně uveden ve světové premiéře.

30. 3. 2023

Jako první si klapky ve ŠKODA Muzeu prohlédly mladoboleslavské děti

Stovky dětí z osmi mateřských a základních škol si včera užily Kosmohrátky ve ŠKODA Muzeu v Mladé Boleslavi, které jsme pro ně připravili ve spolupráci s hlavním festivalovým partnerem ŠKODA Auto. Součástí dopoledne bylo také oficiální zahájení putovní výstavy 26. Salonu filmových klapek.

8. 3. 2023

Zahájili jsme Salon filmových klapek

Symbolickým klapnutím zahájili včera v podvečer výtvarníci Kateřina Miler a Kristián Kodet společně s mladým režisérem Martinem Kubou výstavu 26. ročníku Salonu filmových klapek. Slavnostní vernisáže se v Divadle Hybernia zúčastnila celá řada autorů, příznivců našeho festivalu a další významní hosté.

18. 11. 2022

Filmový víkend se vydařil

Máme za sebou 1. Zlínský filmový víkend a děkujeme všem návštěvníkům i filmovým fanouškům, že si našli cestu na Filmové ateliéry a vyjeli za námi na kopec.

3. 6. 2022

Celý festivalový tým se loučí s 62. ročníkem

Festivalový tým se skládá z mnoha nadšenců, kteří se rok co rok potkávají, zažívají adrenalinové chvilky a hlavně se snaží vytvořit pro vás další nezapomenutelný ročník. Ten dva a šedesátý je již minulostí, avšak v roce 2023 se opět všichni společně setkáme. Už teď se těšíme na vás i na atmosféru doprovázející festivalové dění.

Podívejte se, kolik členů se nám podařilo vyfotit a určitě to zdaleka nejsou všichni. Tak na viděnou za rok!

2. 6. 2022

Poslední klapka 62. ročníku. Děkujeme všem jeho protagonistům!

Závěrečným galavečerem a následnou party jsme se rozloučili s dalším ročníkem festivalu. Přejeme všem našim hostům, divákům, návštěvníkům i podporovatelům, abychom se opět za rok setkali a oslavili svátek dětského filmu ve Zlíně. Budeme se na vás za rok těšit!

2. 6. 2022

Na slavnostním galavečeru byly vyhlášeny nejlepší filmy 62. ročníku

Pro nás byli skvělí všichni filmový tvůrci, vyhrát v jednotlivých kategoriích však mohl vždy jen jeden, podívejte se na ty nejlepší.

2. 6. 2022

Závěrečný festivalový den očima našich fotografů

Závěrečný den 62. ročníku byl stejně jako celý festival nabitý hvězdnými okamžiky. Podívejte se, jak jej zachytily objektivy našich vytrvalých fotografů. Děkujeme!

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.