1 — 7/6/2023
63. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
 • Ona je tak zatraceně fajn
  Ona je tak zatraceně fajn
  Země: Švédsko
  Rok: 2022
  Režie: Christoffer Sandler
 • Shabu
  Shabu
  Země: Nizozemsko, Belgie
  Rok: 2021
  Režie: Shamira Raphaëla
 • Comedy Queen
  Comedy Queen
  Země: Švédsko
  Rok: 2022
  Režie: Sanna Lenken
 • Holky sobě
  Holky sobě
  Země: Finsko
  Rok: 2022
  Režie: Alli Haapasalo
 • Život bez Sáry Amatové
  Život bez Sáry Amatové
  Země: Španělsko
  Rok: 219
  Režie: Laura Jou
 • Přes palubu
  Přes palubu
  Země: CZE
  Rok: 2019
  Režie: Barbora Velecká, Filip Pošivač
 • Špatně namalovaná slepice
  Špatně namalovaná slepice
  Země: CZE
  Rok: 1963
  Režie: Jiří Brdečka
 • Lakomá Barka
  Lakomá Barka
  Země: CZE
  Rok: 1986
  Režie: Vlasta Pospíšilová
 • Potkali se u Kolína
  Potkali se u Kolína
  Země: CZE
  Rok: 1965
  Režie: Břetislav Pojar, Miroslav Štěpánek
 • Maxipes Fík – Zrození Maxipsa Fíka
  Maxipes Fík – Zrození Maxipsa Fíka
  Země: CZE
  Rok: 1976
  Režie: Václav Bedřich

Nenechte si ujít

Dnes

Festivalové tipy na úterý 6. června

Tereza Ramba a Jan Cina dnes odhalí hvězdy na Chodníku slávy. Na programu je historicky nejstarší festivalová akce Malování na chodníku, o překonávání překážek promluví zpěvák, skladatel a textař Lou Fanánek Hagen. Šestý festivalový den nabízí velkou porci zábavy. Kam se chystáte vy?

5. 6. 2023

Festival se přehoupl do druhé půlky. Top výběr pátého dne

Pokud chcete navštívit Zlín, udělejte to v rámci filmového festivalu. Město tepe životem a je úžasné být při tom. Festivaloví fotografové si nenechají ujít jedinou akci a pravidelné obrazové zpravodajství vám přinášíme právě díky nim. Tak zítra na viděnou!

5. 6. 2023

Zataženo, občas déšť. Náladu nám to ale nezkazí!

Sluníčko si na chvilku dalo pauzu a po včerejším vyletněném počasí nás ve Zlíně čekala zatažená obloha s občasným deštěm. Ani to ale neodradilo malé návštěvníky, aby si užili doprovodný program v našich venkovních festivalových zónách. 

5. 6. 2023

Proč nás bolí nohy? Přijďte si je změřit a dozvědět se o nich více

NEZAPOMEŇ NA NOHY. Tak se jmenovala kniha, která se dnes křtila ve stanu Fakulta humanitních studií UTB ve Zlíně v parku Komenského. Dozvíte se v ní, jak nohy fungují, jak ovlivňují chování celého těla, proč někdy bolí, jak se správně obout a proč někdy chodit naboso. Můžete si ji přijít prohlédnout ještě v úterý od 14 do 17 hodin. Nebo si zahrát deskovou hru, zacvičit si a nechat si vyšetřit nožky.

5. 6. 2023

Podpis nebo selfie s oblíbenou hvězdou můžete mít i vy

Dvakrát Festival Café, k tomu autogramiáda a červený koberec. Příležitostí setkat se se svými oblíbenými hvězdami měli dnes návštěvníci 63. Zlín Film Festivalu hned několik. A protože správný fanda neuteče ani před deštěm, obklopily dnes modul na zlínském náměstí Míru lidé s deštníky.

5. 6. 2023

Celebrity neodradil ani déšť. Přehlídka byla i bez koberce

Když se ve Zlíně spustí liják, tak pořádný. Uspořádat tradiční přehlídku celebrit však organizátorům déšť rozhodně nezabránil. Lehce zaimprovizovali a "červený koberec" přesunuli do foyer Kongresového centra. Kdo ze zajímavých hostů dnes navštívil 63. Zlín Film Festival?

5. 6. 2023

Řešila se média i správná výživa. Konferenční blok Děti bez hranic má za sebou první den

Jak vznikají zprávy? A co vlastně obnáší poctivá žurnalistika? Práci novinářů a mediálních redakcí v praxi přiblíží třídenní konference Děti bez hranic. Začal dnes a zabývá i dalšími horkými tématy. Jak na správnou výživu dětí a mládeže, jak pomoci rodinám v zátěžových situacích, ale také tím, proč a jak učit film.

5. 6. 2023

Život je takovej s Michalem Stehlíkem a Petrem Horkým

Historik a slovakista Michal Stehlík patří k nejvýraznějším popularizátorům dějin u nás. Petr Horký je cestovatel a moderátor. Dohromady vytvořili úspěšnou desetidílnou podcastovou sérii Stehlíkova kurzu moderních dějin. A znovu před mikrofonem se sešli včera ve Zlíně v rámci doprovodného festivalového programu. 

5. 6. 2023

Kmotři se činili. Tapír dostal jméno Sir Coffee Jája

Ve zlínské zoo dnes měli důvod k oslavě. Mládě tapíra čabrakového tam přišli pokřtít festivalové osobnosti – kvarteto herců Marek Lambora, Dana Morávková, Honza Čenský a Roman Vojtek. Malý "devádesátikilový" tapír dostal jméno Sir Coffee Jája. Nechyběla ani autogramiáda.

BLOGert

BLOGert

Gert Hermans

Je šéfredaktorem dvou předních zpravodajských platforem pro dětský filmový průmysl: online časopisu ECFA Journal a ECFA Update. Podílel se na různých průzkumech a publikacích o dětském filmu a médiích a působil ve festivalových porotách a panelech v Belgii i v zahraničí. Gert Hermans pracuje pro společnost Jekino, která má v dětském filmu dlouholetou tradici.

20. 9. 2021

Rozhovor s porotou ECFA - „Podceňovaný a předražený“

Letošní festivalové poroty vám představujeme v sérii rozhovorů, které vznikly ve formátu více méně spontánních otázek. Stává se to třeba u jeptišek v klášteře, u členek dívčích kapel či spolubydlících z internátní školy - když spolu trávíte nějaký čas, dostaví se určitá symbióza. A je to patrné i tady. 

19. 9. 2021

Rozhovor s mezinárodní odbornou porotou pro dětskou kategorii: „Tenisky jsou lepší než vysoké podpatky“

Myslím, že mezinárodní odborná porota pro dětský film si dobře notuje nejen během festivalu, ale klidně by spolu mohli i zestárnout. Dokážu si bez problémů představit režisérku Johanne Helgeland (film HRANICE ODVAHY), režiséra Víta Karase a odbornici na prodej a distribuci Claudii-Rudolph Hartman, tedy dvě elegantní dámy a jednoho gentlemana, jak společně provozují malý krámek s knihami. Zákazníkům by podávali čaj v malých šálcích s květinovým potiskem.

18. 9. 2021

Rozhovor s mezinárodní odbornou porotou pro krátký animovaný film - „Mimořádně velký počet jezevců“

Letošní festivalové poroty vám představujeme v sérii rozhovorů ve formátu spíše spontánních otázek. Pokud by odpovědi mohly být kresbami, bylo by to ovšem pravděpodobně celé jednodušší, ale ono to musejí být slova. Celý tento rozhovor se tak stal snahou o vnesení řádu do chaosu. Představujeme tedy Barboru Příkaskou (Česká republika), Gézu M. Toth (Maďarsko) a Elizu Plocieniak-Alvarez (Polsko/Německo) - členky a člena „poroty pro animovaný film“.

12. 9. 2021

NEDĚLE 12. září: Magneťák na elektrickém skútru

Můj den začíná tímto krásným výjevem: k hotelu Moskva přichází malá dívka s kouzelnou hůlkou v ruce. Přistoupí k posuvným dveřím, mávne kouzelnou hůlkou a dveře se otevřou. Znovu vychází ze dveří, mávne ještě jednou, dveře se otevřou .... ta malá je na sebe tak pyšná. Umí přece kouzlit!

11. 9. 2021

SOBOTA 11.ZÁŘÍ: Otrava arašídů

Pro všechny hosty ubytované v hotelu Moskva mám otázku. Zajímalo by nás, jestli také máte ve svém pokoji zvláštní dekoraci z bílých oblázků? Ne všichni ji totiž mají (například já jsem byl tohoto privilegia zbaven) a důvěra hostů vůči oblázkům značně pokulhává! Proč tam jsou? To je oč tu běží, alespoň v konverzacích hostů a teorie o jejich účelu neberou konce. Ba právě naopak. Je to snad kvůli Feng Shui? Zakrývají oblázky nějaký monitorovací systém a tajně nahrávají všechno, co se děje v hotelovém pokoji? Moje zvědavost mi nedá spát, ale je těžké někomu zaklepat na dveře a říct: „Mohl bych se podívat na tu oblázkovou dekoraci u vás v pokoji?” Takový začátek konverzace asi není úplně nejlepším projevem důvěryhodnosti.

10. 9. 2021

PÁTEK 10. září: Vše, co potřebujete vědět o házení kravského lejna

Nikdy ve svých zápiscích nezmiňuji covid – bylo by to „nošení dříví do lesa“. Ale při rozhovorech na festivalu je to stokrát zmiňované téma. Možná si říkáte, o čem si budeme povídat, až tohle všechno skončí. Každý den přidá do diskuse nové prvky. Na německých festivalech je například nemožné žádat hosty o očkovací certifikát - patří to totiž do lékařského tajemství. Ve Zlíně je to jinak: “Říkáme jim, toto jsou naše pravidla a pokud je nemůžete akceptovat, pak nejezděte.” Všichni hosté, kteří se prokázali "bezinfekčností", nosí náramek. Kdysi dávno jste si při rozhovorech všímal, jestli ta druhá osoba nosí snubní prsten nebo ne. V dnešní době si kontrolujeme, jestli máme na ruce náramek. A když už mluvíme o snubních prstenech ... všimli jste si, že jeden z nejúžasnějších členů festivalového týmu teď asi týden nebo dva nosí také jeden snubák? Gratulace, princezno Lucie!

9. 9. 2021

ČTVRTEK 9. ZÁŘÍ: Pokoj s číslem úspěšného modelu letadla

Cestou z vídeňského letiště do Zlína sedím v autě s dalším hostem festivalu na jeho první cestě do České republiky a snažím se mu shrnout tuto zemi do jedné věty: "Každá vesnice má hrad (nebo kostel), v rádiu pořád hrají pop metal a na silnicích jsou neustálé uzavírky. O tři minuty později překračujeme hranici ... a projíždíme vesnicí ve stínu rozsáhlého hradu a z rádia se ozývá pop metal. A hádejte, co se děje na silnici?!

1. 1. 2021

ROK 2021

18. 9. 2020

Proč je SMEČKA důležitým filmem pro české publikum? Zeptali jsme se teenagerů i producentů

Město Zlín je sice symbolem jedné z nejsilnějších filmových tradic v zemi, ale v roli nezaměnitelné lokace v českém hraném filmu SMEČKA se objevuje poprvé. Zajímalo nás, co přesně tento film znamená pro místní mládež. Jaký je názor skutečné cílové skupiny a nakolik je tento film odrazem života dnešních českých teenagerů? Festival je ideální příležitostí k setkání se čtrnáctiletými žáky sportovní akademie a producenty filmu Juliettou Sichel a Janem Froňkem (ze společnosti 8Heads Productions).

Rozhovory

31. 5. 2023

Tereza Ramba: Ještě bych si ráda zahrála zlobivé princezny

Hvězdu na Chodníku slávy ve Zlíně letos odhalí také jedna z nejobsazovanějších hereček současnosti. Tereza Ramba. Po dvouleté pauze má nyní pořádně napilno. V rozhovoru, který poskytla organizátorům 63. Zlín Film Festu prozradí, v jakých rolích ji v nejbližší době uvidíme a kterou z tradičních pohádek má sama nejradši.

30. 5. 2023

Jan Cina: Rád bych si ještě zkusil roli opravdového prince

Hrát čerta má podle herce Jana Ciny snad jediné úskalí. Rohy. Nesmí vám upadnout.  Dětem je pak těžké vysvětlit, že jste si je do civilu zrovna odložili, jinak, že je fakt máte. Nasadí je tento talent  i ve Zlíně? Nechte se překvapit. Další hvězdu na chodníku slávy odhalí organizátoři 63. Zlín Film Festivalu právě jemu.

29. 5. 2023

Vendula Pizingerová: Když se řekne zlínský festival, vybavím si město plné dětí a krásné počasí

Charitativním partnerem festivalu je už od roku 2006 Nadace Kapka naděje, která také položila na zlínský Chodník slávy první hvězdu spojenou s významnými osobnostmi dětské kinematografie.

Patronkou chodníku slávy je od jeho počátku zakladatelka a prezidentka Kapky naděje Vendula Pizingerová, která letos na Chodníku slávy přivítá herečku Terezu Ramba a herce Jana Cinu.

28. 5. 2023

Antonie Formanová: Jsem nejspíš typ pro historická témata

Miloš Forman byl její dědeček. Sama k herectví přičichla ve třetí třídě a když si poprvé stoupla před kameru, byl z toho hned Český lev. Antonie Formanová, velká naděje české kinematografie a jedna z milých návštěv 63. ročníku Zlín Film Festivalu v rozhovoru o tom, čím podle sebe režiséry nejvíce láká.

27. 5. 2023

Vojtěch Vodochodský: Role Petra Sepéšiho byl můj kariérní zlom

Případ Roubal, seriál Zlatá labuť, Král Šumavy. Úspěšný mladý herec Vojtěch Vodochodský jde z role do role. Život mu však nejvíc změnila Iveta. Čím pro něj byla role Petra Sepéšiho tak náročná? O tom více v rozhovoru pro 63. ročník Zlín Film Festival, který si nová hvězda českého filmu nenechá ujít.

26. 5. 2023

Autor sochy Zlatého střevíčku Radim Hanke: Předlohou byla moje žena

Hlavní cenu festivalu sošku Zlatého střevíčku si každoročně odváží filmoví tvůrci do všech koutů světa, stejně tak jsou jí oceňováni významné osobnosti české filmové obce. Vytvořit podobu hlavní ceny festivalu dostal před 18 lety za úkol zlínský sochař Radim Hanke.

25. 5. 2023

Pavel Nový: Na prince měli licenci jiní herci

Pavel Nový patří k legendám českého filmu. Je známý z desítek filmových a televizních rolí. Už v 11 letech si ho v příbramské škole vybral režisér Václav Vorlíček do filmu Kuřata na cestách. Poté jeho herecká kariéra nabrala na obrátkách. Kromě jiného hrál ve filmech S tebou mě baví svět, Balada pro banditu, Fešák Hubert, Pěsti ve tmě, Snowboarďáci nebo Obsluhoval jsem anglického krále. Za hlavní roli ve filmu Bába z ledu dostal Českého lva. Letos si tato herecká legenda přijede do Zlína převzít Zlatý střevíček, ocenění za mimořádný přínos českému filmu, který mu udělí organizátoři 63. ročníku Zlín Film Festivalu.

24. 5. 2023

Zlata Adamovská: Při rolích královen si užívám majestát, kostýmy i paruky

Eliška v seriálu Sanitka, barová zpěvačka Eva Adamová v legendárních Případech pro pátera Knoxe, královna v pohádce Peklo s princeznou nebo čerstvá energická vdova ve filmu Ženy v běhu. To je Zlata Adamovská, oblíbená česká herečka, která si letos přijede do Zlína osobně převzít Cenu za mimořádný přínos českému filmu. Zlatý střevíček jí organizátoři festivalu udělí na závěrečném galavečeru 7. června 2023. Stane se tak spolu s Pavlem Novým již osmadvacátým držitelem tohoto čestného ocenění.

31. 5. 2022

Johannes Schmid o filmu PŘÍHODY MALÉHO FRANTIŠKA: „Sám na toulkách po okolí ...“

Devítiletý František je nejmenší ve třídě. Navíc ve vypjatých situacích jej často zradí jeho vlastní hlas a vyjde z něj jen pisklavý zvuk. Zažívá mnohá dobrodružství, která často vyžadují kreativní řešení každodenních problémů dospívání. Pro Františka i jeho dva nejlepší přátele – sebevědomou tvrdohlavou Gabi a zuřivě loajálního Eberharda - to je ovšem hračka.

Tipy na filmový program

Út 06.06.2023 | 09:30

Rozbuška (2023)

Evropské web seriály pro teenagery

Šestnáctiletá Meri nesnáší školu a všechny šikanující spolužáky tak, že by tam nejraději...

Út 06.06.2023 | 10:30

Cobykdyby díl 1 (2022)

Brainz VR Cinema

Po ztrátě své nejlepší kamarádky-koštěte se mladá čarodějnice učí, jak osedlat svůj strach...

Út 06.06.2023 | 10:30

Díky za nahlédnutí do tvého světa (2022)

Brainz VR Cinema

Takashi přišel v dětství o zrak. Jeho zájem o svět, který nevidí, se tak vytrácí. Ale jen do...

Út 06.06.2023 | 10:30

Sorellin příběh (2021)

Brainz VR Cinema

Osud desetileté Sorelly v roce 1941 na její poslední cestě na pláž Baltského moře, kde bylo zavražděno...

Út 06.06.2023 | 10:30

Jsem kluk (2022)

Za horizontem dětství

Mladý trans chlapec Bastian musí čelit velmi těžkému životnímu období – dospívání. A o...

Út 06.06.2023 | 10:30

Kámen, nůžky, papír (2022)

Brainz VR Cinema

Svobodná matka Lina našla se svou dcerou Priyou férový způsob, jak se vždy dohodnout. A to díky...

Út 06.06.2023 | 10:30

Desetihodinové vokno (2022)

Brainz VR Cinema

Případy znásilnění se často netýkají jen pachatele a jeho oběti. Vaše rozhodnutí jako přihlížejícího...

Út 06.06.2023 | 10:30

Lou (2022)

Brainz VR Cinema

Založeno na příbězích a zážitcích autistických lidí a inspirované dětmi obou režisérek.

Út 06.06.2023 | 10:30

Luna: Opuštěná (2022)

Brainz VR Cinema

Interaktivní příběh VR o androidovi a malé holčičce, kteří se snaží přežít apokalypsu umělé...

Tipy na doprovodný program

Út 06.06.2023 | 10:00

Dům České televize 6/6

Zábava

10.00-19.00, park Komenského 16.00 AZ kvíz junior Soutěží o ceny provede moderátor pořadu Honza...

Út 06.06.2023 | 10:00

Iva Hüttnerová - malby a grafiky 6/6

Výstavy

10.00-17.00, Galerie pod Radnicí Malby a grafiky Ivy Hüttnerové bezesporu patří mezi špičky...

Út 06.06.2023 | 13:00

Michaela Spružinová 6/6

Výstavy

13.00-17.00, zlínský zámek Normám konvenční krásy navzdory, pracuje umělkyně s lidským tělem...

Út 06.06.2023 | 13:00

Zuzana Dvorská Šípová – Identita V 6/6

Výstavy

13.00-17.00, zlínský zámek Zuzana Dvorská Šípová se řadí mezi autory patřící od počátku...

Út 06.06.2023 | 13:00

VR LAND herna 6/6

Zábava

13.00-19.00, zlínský zámek Jak vypadají světy ve virtuální realitě? Výlet pod hladinu moře,...

Út 06.06.2023 | 13:00

AV MEDIA EVENTS 6/6

Zábava

13.00-19.00, zlínský zámek Společnost AV Media ve spolupráci s firmou INITI připravila zábavnou...

Út 06.06.2023 | 13:00

Konference Safer Internet Centra Česká republika

Děti bez hranic¿

13.00-17.00, Kongresové centrum, Malý sál 13:00 – 14:45 Čestmír Strakatý povede rozhovor se...

Út 06.06.2023 | 13:00

VR v umění: vytvoření zážitku ve světě fantazie a filmového triku 6/6

Zábava

13.00-19.00, zlínský zámek Představení a vysvětlení základních triků v prostoru a jejich převedení...

Út 06.06.2023 | 13:00

ZOETROPIA 6/6

Zábava

13.00-19.00, zlínský zámek Zoetropia je interaktivní workshop, který děti hravou formou seznámí...

Vybrané fotogalerie

5. 6. 2023

Festival se přehoupl do druhé půlky. Top výběr pátého dne

Pokud chcete navštívit Zlín, udělejte to v rámci filmového festivalu. Město tepe životem a je úžasné být při tom. Festivaloví fotografové si nenechají ujít jedinou akci a pravidelné obrazové zpravodajství vám přinášíme právě díky nim. Tak zítra na viděnou!

5. 6. 2023

Zlín patří filmu. Vzrušující atmosféra táhne lidi do kina

Nezapomeňte si rezervovat místo včas! Největší trháky Zlín Film Festivalu jsou obsazeny dlouho dopředu. Třiašedesátý ročník letos promítá 295 filmů z padesáti zemí světa. Prim hraje slavná československá animace a evropské webové seriály pro mladé, u kterých organizátoři vsadili na Skandinávii.

5. 6. 2023

Zataženo, občas déšť. Náladu nám to ale nezkazí!

Sluníčko si na chvilku dalo pauzu a po včerejším vyletněném počasí nás ve Zlíně čekala zatažená obloha s občasným deštěm. Ani to ale neodradilo malé návštěvníky, aby si užili doprovodný program v našich venkovních festivalových zónách. 

5. 6. 2023

Proč nás bolí nohy? Přijďte si je změřit a dozvědět se o nich více

NEZAPOMEŇ NA NOHY. Tak se jmenovala kniha, která se dnes křtila ve stanu Fakulta humanitních studií UTB ve Zlíně v parku Komenského. Dozvíte se v ní, jak nohy fungují, jak ovlivňují chování celého těla, proč někdy bolí, jak se správně obout a proč někdy chodit naboso. Můžete si ji přijít prohlédnout ještě v úterý od 14 do 17 hodin. Nebo si zahrát deskovou hru, zacvičit si a nechat si vyšetřit nožky.

5. 6. 2023

Podpis nebo selfie s oblíbenou hvězdou můžete mít i vy

Dvakrát Festival Café, k tomu autogramiáda a červený koberec. Příležitostí setkat se se svými oblíbenými hvězdami měli dnes návštěvníci 63. Zlín Film Festivalu hned několik. A protože správný fanda neuteče ani před deštěm, obklopily dnes modul na zlínském náměstí Míru lidé s deštníky.

5. 6. 2023

Celebrity neodradil ani déšť. Přehlídka byla i bez koberce

Když se ve Zlíně spustí liják, tak pořádný. Uspořádat tradiční přehlídku celebrit však organizátorům déšť rozhodně nezabránil. Lehce zaimprovizovali a "červený koberec" přesunuli do foyer Kongresového centra. Kdo ze zajímavých hostů dnes navštívil 63. Zlín Film Festival?

5. 6. 2023

Řešila se média i správná výživa. Konferenční blok Děti bez hranic má za sebou první den

Jak vznikají zprávy? A co vlastně obnáší poctivá žurnalistika? Práci novinářů a mediálních redakcí v praxi přiblíží třídenní konference Děti bez hranic. Začal dnes a zabývá i dalšími horkými tématy. Jak na správnou výživu dětí a mládeže, jak pomoci rodinám v zátěžových situacích, ale také tím, proč a jak učit film.

5. 6. 2023

Život je takovej s Michalem Stehlíkem a Petrem Horkým

Historik a slovakista Michal Stehlík patří k nejvýraznějším popularizátorům dějin u nás. Petr Horký je cestovatel a moderátor. Dohromady vytvořili úspěšnou desetidílnou podcastovou sérii Stehlíkova kurzu moderních dějin. A znovu před mikrofonem se sešli včera ve Zlíně v rámci doprovodného festivalového programu. 

5. 6. 2023

Kmotři se činili. Tapír dostal jméno Sir Coffee Jája

Ve zlínské zoo dnes měli důvod k oslavě. Mládě tapíra čabrakového tam přišli pokřtít festivalové osobnosti – kvarteto herců Marek Lambora, Dana Morávková, Honza Čenský a Roman Vojtek. Malý "devádesátikilový" tapír dostal jméno Sir Coffee Jája. Nechyběla ani autogramiáda.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.