30/5 — 5/6/2024
64. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež

ARCHIV filmového programmu


Zpět

Sekce: Mezinárodní soutěž hraných filmů pro děti

Falkoni (2018) 8

Island | 2018 | 97 min.

Snímek sleduje osudy desetiletého Jóna a jeho spoluhráčů při cestě na Vestmanské ostrovy, kde se mají zúčastnit každoročního letního fotbalového turnaje. Jón zde coby fotbalista objeví zcela novou stránku sama sebe a zjistí, že může převzít větší odpovědnost, než si kdy vůbec představoval. Životy chlapců naberou zcela jiný směr, když se stanou svědky hrubého bití protihráče Ívara jeho vlastním otcem Tótim. Turnaj ve fotbale se tak změní v dramatickou misi – záchranu Ívara před jeho otcem. Není to však vůbec snadné, zejména když chlapcům nikdo nevěří. Kluci musí najít způsob, jak dokázat, co se skutečně stalo, a pomoct Ívarovi z jeho rozbitého domova. I když jsou Jón a Ívar na hřišti zapřisáhlými nepřáteli, čeká je společná emocionální cesta s dramatickými a vzrušujícími důsledky, na jejímž konci je přátelství, které vytrvá – a nedaleká sopka se probudí ze svého spánku.

ZeměIsland
Rok2018
Délka97 min
Věková skupina8
JazykIslandština
TitulkyAnglické, Simultánní překlad d
Režie Bragi Þór Hinriksson
Scénář Jóhann Ævar Grímsson, Gunnar Helgason, Ottó Geir Borg
Kamera Ágúst Jakobsson IKS
Hudba Kristján Sturla Bjarnason
Střih Guðni Halldórsson and Bragi Þór Hinriksson
Kontakt Sagafilm

Biografie

Bragi Thor Hinriksson (1974) Islandský scenárista, režisér a producent. Začínal jako loutkář. Jeho filmová tvorba získala přízeň diváků, jmenujme např. komedii Harry & Heimir (Harry & Heimir: Morð eru til alls fyrst, 2014), rodinný film Tváří v tvář (Klukkur um jól, 2015) nebo dramatický TV seriál Sliby (Loforð, 2017).

Sport, Přátelství, Týmová práce, Příroda

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.