26/5 — 1/6/2022
62. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež

Informace o filmu


Zpět

Sekce: Mezinárodní soutěž hraných filmů pro mládež

Ječná pole za horami (2017) 14

Velká Británie | 2017 | 88 min.

Pohled dospívající dívky na to, kolik stojí svoboda a kdo za ni platí. Šestnáctiletá Pema žije v odlehlých horách Tibetu. Po celé generace její rodina obdělávala v klidu a míru ječná pole. To však končí momentem, kdy je její otec odveden úřady. Zároveň jí však vstoupí do života buddhistická mniška z místního kláštera, která ji vyzve, aby se připojila ke skupině místních obyvatel, kteří plánují uniknout perzekuci přechodem Himálají do Indie. Pema neví, co dělat. Má teď v době krize opustit matku, babičku a mladší sourozence? Má právo a odvahu se ke skupině připojit a hledat pro sebe nový život? A zatímco Pema přemítá co dělat, zprávy o jejím uvězněném otci nepřicházejí. Čas však běží – pro všechny.

ZeměVelká Británie
Rok2017
Délka88 min
Věková skupina14
JazykTibetan
TitulkyAnglické, české
Režie Tian Tsering
Scénář Tian Tsering, Beru Tessema
Kamera Jigment Wangchuk
Hudba Jasmin Kent Rodgman
Střih Sofia Bost
Kontakt Visit Films

Biografie

Tian Tsering Kameraman a začínající režisér původem z Číny. Vystudoval kameru na Londýnské filmové škole, poté spolupracoval na řadě filmových děl, které byly mezinárodně představeny. Jako režisér se představil celovečerním autorským dramatem Ječná pole za horami (Barley Fields on the Other Side of the Mountain, 2017), na kterém pracoval sedm let.

Náctiletí, Přátelství, Rodina, Drama, Správná rozhodnutí, Exotika, Politika, Tradice, Folklór, Příroda

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.