30/5 — 5/6/2024
64. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež

ARCHIV filmového programmu


Zpět

Sekce: Mezinárodní soutěž hraných filmů pro děti

Náš svět (2016) 10

Jižní Korea | 2016 | 95 min.

Ve věku, kdy jsou kamarádi ve škole důležitější než rodiče, je desetiletá Sun ve škole outsiderem. Vše se změní až během letních prázdnin při setkáním s Jiou, která se nově přistěhuje do města. Díky Sun se Jia seznamuje s životem v sousedství, dívky se vzájemně navštěvují, sdílejí svá tajemství a stanou se z nich nejlepší kamarádky. V novém školním roce si však Jia uvědomí, že ostatní děti Sun mezi sebe neberou. Zhlédne se ve skupině dětí, které jsou ve škole populární, a začne se od Sun odtahovat. Dívky si tak ve svém složitém a křehkém dětském světě nejen ubližují navzájem, ale zraňují i sebe samotné.

ZeměJižní Korea
Rok2016
Délka95 min
Věková skupina10
JazykKorejština
TitulkyAnglické, simul. překlad cz
Režie YOON Ga-eun
Scénář YOON Ga-eun
Kamera MIN Jun-won, KIM Ji-hyun
Střih PARK Se-young
Kontakt FINECUT

Biografie

Yoon Ga-eun (1982) je filmová tvůrkyně z Jižní Koreje. V Soulu studovala na Univerzitě Sogang a na Korejské národní umělecké univerzitě, kde absolvovala školu filmu, TV a multimédií. Režírovala krátké snímky Chuť šalvěje (Taste of Salvia, 2009), Důkaz (Proof, 2010), Host (Son-nim, 2011) a Výhonek (Kong-na-mul, 2013), jimiž bodovala na mezinárodních filmových festivalech. V celovečerním formátu se představuje rodinným dramatem Náš svět (U-ri-deul, 2016).

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.