4/9 — 10/9/2020
60. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
 • Nezapomenutelné léto s Tess
  Nezapomenutelné léto s Tess
  Zlatý střevíček
  za nejlepší hraný film pro děti
  Země: NLD/GER
  Rok: 2019
  Režisér: Steven Wouterlood
 • Malé velké lži
  Malé velké lži
  Zlatý střevíček
  za nejlepší hraný film pro mládež
  Země: CAN
  Rok: 2018
  Režie: Keith Behrman
 • Pod mrakem
  Pod mrakem
  Zlatý střevíček
  za nejlepší animovaný film
  Země: CZE
  Rok: 2018
  Režie: Filip Diviak, Zuzana Čupová
 • Země nezaslíbená
  Země nezaslíbená
  Cena Evropa
  za nejlepší evropský debut
  Země: SWE
  Rok: 2019
  Režie: Victor Lindgren
 • Provence
  Provence
  Cena za TOP film Zlínského psa

  Země: BEL
  Rok: 2018
  Režie: Kato De Boeck
 • Chlapec a pelikán
  Chlapec a pelikán
  Cena poroty - za nejlepší dětský herecký výkon v kategorii celovečerního filmu pro děti
  Finn Little za roli Mika
  Země: AUS
  Rok: 2018
  Režie: Shawn Seet
 • Důkaz muže
  Důkaz muže
  Cena poroty - za nejlepší mládežnický herecký výkon v kategorii celovečerního filmu pro mládež
  Blake Cooper za roli Bobbyho
  Země: USA
  Rok: 2018
  Režie: Jim Loach
 • Kocour Teofrastus
  Kocour Teofrastus
  Cena Hermíny Týrlové
  cena pro mladého tvůrce do 35 let
  Země: EST
  Rok: 2019
  Režie: Sergei Kibus
 • Rocca mění svět
  Rocca mění svět
  Hlavní cena dětské poroty
  za nejlepší hraný film pro děti
  Země: GER
  Rok: 2019
  Režie: Katja Benrath
 • Jak velká je galaxie?
  Jak velká je galaxie?
  ECFA Doc Award
  za nejlepší evropský dokument pro mladé publikum
  Země: RUS/EST
  Rok: 2018
  Režie: Ksenia Elyan

Nenechte si ujít

29. 5. 2020

Klapka tour 2020 startuje netradičně ve Zlíně

Umělecká díla na podkladu dřevěné filmové klapky vyráží i letos na svou cestu po českých a moravských městech. Kvůli situaci posledních týdnů však projekt Klapka tour 2020 začíná ve zlínském obchodním a zábavním centru Zlaté jablko až v termínu původního konání Zlín Film Festivalu. Klapky zde jsou k vidění od 29. května do 14. června.

25. 5. 2020

Zlín Film Festival uvádí: Film "Na střeše" v autokině

V pátek večer se obyvatelé Zlína mohou od 21.45 hodin těšit na speciální projekci českého filmu „Na střeše" režiséra Jiřího Mádla, který v září do Zlína přijede odhalit svoji hvězdu na Chodníku slávy. Promítání se uskuteční na parkovišti obchodního centra na Čepkově a diváci jej budou mít možnost sledovat v pohodlí svého automobilu na obřím projekčním plátně.

25. 5. 2020

V pátek by odstartoval jubilejní 60. ročník festivalu

Na původní termín Zlín Film Festivalu připravili organizátoři pro obyvatele Zlína připomínku kulatého šedesátého ročníku. Ve Zlatém jablku bude v pátek oficiálně zahájena Klapka tour, město ozdobí historické velkoformátové fotografie a večer se uskuteční mimořádná festivalová projekce v autokině. Letošní festival se měl původně konat v termínu 29. května až 6. června, kvůli pandemii koronaviru byl přesunutý na 4. až 10. září 2020.

21. 4. 2020

Kdo je tvůj superhrdina? Natáčej, vyfoť, namaluj a zapoj se tak do Zlín Film Festivalu!

Nezáleží na tom, jestli máš 2 roky nebo 60 jako náš festival. Nezáleží ani na tom, jestli je tvůj superhrdina Spiderman, Myšpulín, zdravotní sestřička, hasič nebo tvoje máma. Pošli nám obrázek, fotku nebo video se svým SUPERHRDINOU! My vytvoříme film, který promítneme na 60. ZFF a tvé jméno bude zářit v jeho titulcích!

7. 4. 2020

Hvězda oscarového filmu 1917 poslala vzkaz fanouškům Zlín Film Festivalu

V roce 2015 přijel do Zlína britský herec George MacKay, který českému publiku tenkrát ještě nebyl příliš známý. A to i přesto, že do té doby měl ve své filmografii již mnoho záznamů. Na svou velkou slávu si však musel počkat až do loňského roku. Režisér Sam Mendes si jej společně s hvězdou seriálu Hra o trůny mladým hercem Dean-Charlesem Chapmanem vybral do svého válečného eposu 1917, který byl oceněn Zlatými Glóby i Oscary.

31. 3. 2020

Hvězdný vzkaz festivalovým fanouškům

V roce 2008 přijela poprvé do Zlína tehdy teprve čtrnáctiletá britská herečka Dakota Blue Richards. V rámci konceptu Young Stars uvedla fantasy velkofilm Zlatý kompas z roku 2007. O rok později, na 49. ročníku, byl ve festivalové nabídce i její další film Kletba Měsíčního údolí (2008), kde se po jejím boku objevil slavný Tim Curry, který film osobně uvedl ve Zlíně. Tyto dny ji mohou diváci vidět každou sobotu na ČT1 v detektivním seriálu Endeavour.

21. 3. 2020

Jste zvědaví na letošní filmové klapky? Prohlédněte si je on-line

23. ročník Salonu filmových klapek by v březnu vyrážel na svoji tradiční tour. Letos je všechno jinak, avšak na 130 uměleckých děl je již připraveno a vy si je zatím můžete prohlížet alespoň virtuálně.

19. 3. 2020

FILMTALENT PITCHING FORUM - prodloužení pro přihlášky projektů!

S ohledem na posunutí termínu Zlín Film Festivalu prodlužujeme také možnost přihlašování vašich projektů do FILMTALENT PITCHING FORUM až do 31. května 2020.

 

18. 3. 2020

Zlín Film Festival se přesouvá na začátek září

Pořadatelé Zlín Film Festivalu přesunují konání letošního ročníku na termín 4. až 10. září 2020. Činí tak v souvislosti s pandemií koronaviru.

Šedesátka

28. 5. 2020

Vy jste naše hvězdy!

Zlín Film Festival by neexistoval bez vás, diváků! Pomáháte nám tvořit! Inspirujete nás! Utváříte tu nejlepší festivalovou atmosféru! Podporujete filmové umění! Rádi bychom vám všem za tuto podporu poděkovali a zároveň vás pozvali na retrospektivní výstavu dobových fotografií 60 let spolu, která bude zahájena 29. května, v termínu originálního zahájení 60. ZFF. Možná se tam najdete právě vy.

Tipy na filmový program

Tipy na doprovodný program

Vybrané fotogalerie

31. 5. 2020

Klapka tour 2020 k vidění ve Zlatém jablku

Kolekci 23. Salonu filmových klapek si můžete prohlédnout do 14. června ve zlínském Zlatém jablku.  Již tradičně svou klapkou přispěli výtvarnici jako je Kristian Kodet, Jaroslav Němeček, Jiří Slíva, Kateřina Miler, ale také Ivan Baborák, František Květoň a Miroslav Gӧttlich, kteří jsou do našeho projektu zapojeni od samotného začátku, bez jediné absence.

30. 5. 2020

Autokino Zlín Film Festivalu

Děkujeme vám, že jste naplnili autokino do posledního parkovacího místa. Podívejte se, jak to vypadá, když vyměníme kinosál za parkoviště.

21. 3. 2020

Letošní kolekce filmových klapek je již k vidění on-line

Na 130 filmových klapek od mnoha známých autorů je již připraveno na výstavu. I přesto, že je vernisáž odložena, můžete je vidět alespoň on-line na webových stránkách Salonu filmových klapek.

28. 2. 2020

Přípravy na "šedesátku" jsou již v plném proudu

Zlín Film Festival se již pilně chystá na jubilejní šedesátku. Tisková konference ve čtvrtek 27. února je toho dokladem. Podívejte se, koho jsme v Praze přivítali.

2. 6. 2019

Velký dík patří našim festivalovým dobrovolníkům

V průběhu 59. ročníku jich pomáhalo na 150 a při sobotním maratonu bychom se neobešli bez 130 obětavých kluků a holek v modrém tričku. Snídaně se zajímavými osobnostmi byly určitou formou, jak říci, že si jejich práce vážíme. DĚKUJEME vám a těšíme se na další ročník!

1. 6. 2019

Kdo se stal vítězem půlmaratonského závodu?

Běželi jste nebo fandili? Každopádně vám děkujeme za rekordní účast i návštěvnost! Podívejte se, kdo stál na stupních vítězů.

1. 6. 2019

Jak se běží festivalový půlmaraton MONET+ Zlín 2019 ...

Již po čtvrté se součástí doprovodného programu Zlín Film Festival stal půlmaratonský běh zlínskými ulicemi. Na tratě o různých délkách se vydalo na dva tisíce malých i velkých běžců.

1. 6. 2019

Závod dětských handbikerů Černí koně

Sdružení Černí koně vzniklo s cílem pomoc lidem s tělesným postižením ke svobodnému pohybu. Toho byl dnes důkazem i jejich závod, který představuje stálou součást půlmaratonských festivalových běhů.

1. 6. 2019

ING rodinný běh aneb běží celá rodina

Trať o délce 1400 metrů vedla do parku u Zlínského zámku a zpět. Před běžci jel na kole veselý klaun, který podporoval nejen ty nejmenší běžce. V cíli na ně totiž čekaly perníkové medaile.

Kudy kam?

Pro lepší orientaci ve Festivalovém Zlíně vám přinášíme přehlednou mapu s vyznačenými festivalovými lokacemi a dalšímy možnými body vašeho zájmu.