24/5 — 1/6/2019
59. Mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
  • Supa modo
    Supa modo
    Zlatý střevíček za nejlepší hraný film pro děti
    Země: KEN/GER
    Rok: 2018
    Délka: 74 min
    Věk: 10+
    Režie: Likarion Wainaina
    HRAJE SE VSTUPENKA
  • Ječná pole za horami
    Ječná pole za horami
    Zlatý střevíček za nejlepší hraný film pro mládež
    Země: GBR
    Rok: 2017
    Délka: 88 min
    Věk: 14
    Režie: Tian Tsering
    HRAJE SE VSTUPENKA
  • Hurá na borůvky!
    Hurá na borůvky!
    Zlatý střevíček za nejlepší animovaný film
    Země: CZE
    Rok: 2017
    Délka: 7 min
    Věk: 3
    Režie: Kateřina Karhánková, Alexandra Májová
    HRAJE SE VSTUPENKA
  • Nejlepší ze všech světů
    Nejlepší ze všech světů
    Cena Evropa za nejlepší evropský debut
    Země: AUT
    Rok: 2017
    Délka: 103 min
    Věk: 15
    Režie: Adrien Goiginger
    HRAJE SE VSTUPENKA
  • Znovu ožít
    Znovu ožít
    Cena za TOP film Zlínského psa
    Země: ISR
    Rok: 2016
    Délka: 18 min
    Věk: 11
    Režie: Moshe Rosenthal
    HRAJE SE VSTUPENKA
  • Lovci čarodějnic
    Lovci čarodějnic
    Sekce: Cena města Zlína za nejlepší dětský herecký výkon v kategorii hraného filmu pro děti (ocenění získali: Mihajlo Milavić a Silma Mahmuti)
    Země: SRB/MAC
    Rok: 2018
    Délka: 86 min
    Věk: 8
    Režie: Raško Miljković
    HRAJE SE VSTUPENKA
  • Na mou duši
    Na mou duši
    Sekce: Cena Miloše Macourka za nejlepší mládežnický herecký výkon v kategorii hraného filmu pro mládež (ocenění získala: Milya Corbeil-Gauvreau za roli Manon)
    Země: CAN
    Rok: 2017
    Délka: 102 min
    Věk: 14
    Režie: Luc Picard
    HRAJE SE VSTUPENKA
  • Kvák
    Kvák
    Sekce: Cena Hermíny Týrlové - cena pro mladého tvůrce do 35 let
    Země: SUI
    Rok: 2018
    Délka: 8 min
    Věk: 6
    Režie: Nils Hedinger
    HRAJE SE VSTUPENKA
  • Los Bando
    Los Bando
    Sekce: Hlavní cena dětské poroty - za nejlepší hraný film pro děti
    Země: NOR
    Rok: 2018
    Délka: 94 min
    Věk: 8
    Režie: Christian Lo
    HRAJE SE VSTUPENKA
  • Planeta Česko
    Planeta Česko
    Sekce: ECFA Doc Award za nejlepší evropský dokument pro mladé publikum
    Země: CZE
    Rok: 2018
    Délka: 81 min
    Věk: 6
    Režie: Marián Polák
    HRAJE SE VSTUPENKA

Nenechte si ujít

24. 10. 2018

Další ročník Salonu filmových klapek startuje. Dorazila už první umělecká klapka

„Protínáno a skrytě hnáno“. Takový název nese první klapka, která dorazila do 22. ročníku Salonu filmových klapek. Unikátní projekt bude opět tradiční součástí doprovodného programu nadcházejícího 59. ročníku Zlín Film Festivalu.

17. 10. 2018

ZLÍN FILM FESTIVAL DÁ OPĚT ŠANCI NADĚJNÝM AMATÉRSKÝM KAPELÁM

Organizátoři 59. ročníku Zlín Film Festivalu nabízí opět příležitost amatérským kapelám z celé České republiky vystoupit v rámci doprovodného programu ve festivalové koncertní zóně. O tom, které kapely se na pódiu představí, rozhodne na jaře svým hlasováním veřejnost. Kapely se mohou přihlašovat už nyní. Nadcházející 59. ročník Zlín Film Festivalu se uskuteční od 24. května do 1. června 2018.

16. 10. 2018

59. ROČNÍK ZLÍN FILM FESTIVALU BUDE OBJEVOVAT A POZNÁVAT SVĚT

Objevuj a poznávej. To je hlavní výzva a především ústřední téma nadcházejícího 59. ročníku Zlín Film Festivalu. Zvolený cestovatelský motiv festivalu se váže k nadcházejícím stým narozeninám slavného cestovatele, dobrodruha a spisovatele Miroslava Zikmunda. Zlín Film Festival se bude konat od 24. května do 1. června 2019. Tvůrci již nyní mohou přihlašovat své filmy. 

4. 6. 2018

Vítěznou kapelou 58. ročníku Zlín Film Festivalu je Spolektiv

Pokud jste se zapojili do hodnocení kapel 58. ročníku Zlín Film Festivalu a soutěže o notebook Fujitsu LIFEBOOK A555, jste jistě zvědaví, jak to dopadlo?

2. 6. 2018

Atmosféru právě končícího Zlín Film Festivalu přibližuje naše fotogalerie

Na 58. ročníku Zlín Film Festivalu jsme se setkali s mnoha diváky v kině, s hosty na slavnostních akcích, s návštěvníky divadelních představení nebo s fanoušky na koncertech. Těší nás, že jste se dobře bavili a užili jste si letošní ročník. Moc vám za to děkujeme.

2. 6. 2018

Jaké filmy zvítězily na 58. ročníku Zlín Film Festivalu?

Do svého závěru dospěl 58. ročník Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež Zlín Film Festival. Do jeho letošní soutěže bylo zařazeno 169 snímků, z nichž nejúspěšnějšími byly Supa Modo, Přání k mání nebo Los Bando. Kromě filmových projekcí si návštěvníci zlínského festivalu užili i bohatý doprovodný program rozmístěný v lokacích po celém centru města. Setkat se mohli také s významnými filmovými osobnostmi z České republiky i ze zahraničí. Byli mezi nimi herci Jaromír Hanzlík, Ivana Andrlová a Maroš Kramár, Anna Geislerová, Simona Stašová, Ivana Chýlková, Josef Trojan, Zdeněk Piškula, irský herec Art Parkinson, americký herec Josh Wiggins, slovenská herečka žijící v Itálii Barbora Bobuľová, hudební skladatel a dirigent Andrea Morricone či 71 delegací, které uvedly své filmy.

2. 6. 2018

Půlmaraton letos s rekordním počtem běžců

V sobotu 2. června se ve Zlíně uskutečnil třetí ročník festivalového půlmaratonu, který byl součástí doprovodného programu 58. Zlín Film Festivalu. Poprvé za tři ročníky zvítězil český běžec Jiří Čípa a překonal traťový rekord s výsledným časem hodina, devět minut a padesát devět sekund.

1. 6. 2018

Programové tipy na sobotu 2.6.

Sobotou končí 58. ročník Zlín Film Festivalu. Závěrečný den je již třetím rokem věnován běžcům, na trať festivalového půlmaratonu a dalších kratších tras jich vyrazí rekordní počet. Pro fanoušky je připraven doprovodný program na Náměstí Míru. V kinech se v posledních třech projekcích představí vítězné soutěžní filmy. O týden později se část festivalového dění přesune do Mikulova, kde ve dnech 8. – 12. června proběhnou Ozvěny Zlín Film Festivalu.

1. 6. 2018

Jaromír Hanzlík - Rozhovor nejen o Zlatém střevíčku

Zlatý střevíček udělili letos organizátoři Zlín Film Festivalu poprvé v historii hned dvěma osobnostem filmového plátna. Cenu Za svůj mimořádný přínos v tvorbě pro děti a mládež si ze Zlína odnesli slovenská herečka Magda Vášáryová a český herec Jaromír Hanzlík. Ten si svou cenu 

Tipy na filmový program

Tipy na doprovodný program

Vybrané fotogalerie

15. 10. 2018

Filmoví hosté 2018

Loňský ročník Zlín Film Festivalu měl čest hostit mnoho filmových hostů z celého světa. Do Zlína zavítalo 129 delegací k 76 filmům. Rovněž jsme mohli na festivalu přivítat drahé členy porot ze zemí jako jsou Indie, Arménie, Norsko, Ekvádor a dalších zemí včetně České republiky a Slovenska.

3. 6. 2018

Co přinesl 9. festivalový den?

Festivalový půlmaratonský běh zakončil neuvěřitelnou devět dní trvající přehlídku filmů, odborných přednášek, divadel, koncertů a zábavy. Pokud jste nestihli poslední sobotní den, podívejte se, jak probíhal.

3. 6. 2018

Vítězové půlmaratonského běhu

Přestože není nejdůležitější vyhrát, ale zúčastnit se, přesto si vítězové zaslouží velkou gratulaci. Vítězní běžci hledáčkem fotoobjektivu.

2. 6. 2018

Festivalový půlmaraton Monet+ 2018 Zlín - najdete se mezi běžci nebo diváky?

Jsme rádi, že jste i na konci festivalového dění našli síly do Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2018.

2. 6. 2018

Co přinesl 8. festivalový den?

Dnešní den byl ve znamení různých setkání s Jaromírem Hanzlíkem, která vyvrcholila předáním ceny Zlatý střevíček za mimořádný přínos pro kinematografii pro děti a mládež na slavnostním galavečeru. Celý den jsme promítali filmy v kině a probíhaly pestré aktivity doprovodného programu. Průřez pátečním dnem okem fotografa najdete ve fotogalerii.

2. 6. 2018

Jaromír Hanzlík besedoval s návštěvníky i s novináři

S Jaromírem Hanzlíkem se veřejnost mohla setkat nejen na červeném koberci, ale také v Kavárně Továrna. Zde proběhla beseda v rámci výstavy Jiří Menzel - Před kamerou, za kamerou. Novináři měli také možnost pana Hanzlíka vyzpovídat při neformálním setkání s médii.

2. 6. 2018

Koncertní zóna Enapo praskala ve švech

Rekordně zaplněná koncertní zóna ENAPO přivítala v pátek rockovou kapelu Horkýže Slíže.

2. 6. 2018

Galavečer je za námi, podívejte se, jak probíhal

Na slavnostním galavečeru byly v přímém televizním přenosu na ČT Art předány festivalové ceny, dozvěděli jsme se, jak se na starší pohádky a filmy dívá generace dnešních dětí a v neposlední řadě jsme se výborně pobavili.

2. 6. 2018

Hvězdy na červeném koberci v pátek 1.6.

Na červeném koberci jsme uvítali Jaromíra Hanzlíka s partnerkou a vnoučaty a mnoho dalších zajímavých filmových osobností. Podívejte se.

Kudy kam?

Pro lepší orientaci ve Festivalovém Zlíně vám přinášíme přehlednou mapu s vyznačenými festivalovými lokacemi a dalšímy možnými body vašeho zájmu.