24/5 — 1/6/2019
59. Mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
 • Supa modo
  Supa modo
  Zlatý střevíček za nejlepší hraný film pro děti
  Země: KEN/GER
  Rok: 2018
  Délka: 74 min
  Věk: 10+
  Režie: Likarion Wainaina
  HRAJE SE VSTUPENKA
 • Ječná pole za horami
  Ječná pole za horami
  Zlatý střevíček za nejlepší hraný film pro mládež
  Země: GBR
  Rok: 2017
  Délka: 88 min
  Věk: 14
  Režie: Tian Tsering
  HRAJE SE VSTUPENKA
 • Hurá na borůvky!
  Hurá na borůvky!
  Zlatý střevíček za nejlepší animovaný film
  Země: CZE
  Rok: 2017
  Délka: 7 min
  Věk: 3
  Režie: Kateřina Karhánková, Alexandra Májová
  HRAJE SE VSTUPENKA
 • Nejlepší ze všech světů
  Nejlepší ze všech světů
  Cena Evropa za nejlepší evropský debut
  Země: AUT
  Rok: 2017
  Délka: 103 min
  Věk: 15
  Režie: Adrien Goiginger
  HRAJE SE VSTUPENKA
 • Znovu ožít
  Znovu ožít
  Cena za TOP film Zlínského psa
  Země: ISR
  Rok: 2016
  Délka: 18 min
  Věk: 11
  Režie: Moshe Rosenthal
  HRAJE SE VSTUPENKA
 • Lovci čarodějnic
  Lovci čarodějnic
  Sekce: Cena města Zlína za nejlepší dětský herecký výkon v kategorii hraného filmu pro děti (ocenění získali: Mihajlo Milavić a Silma Mahmuti)
  Země: SRB/MAC
  Rok: 2018
  Délka: 86 min
  Věk: 8
  Režie: Raško Miljković
  HRAJE SE VSTUPENKA
 • Na mou duši
  Na mou duši
  Sekce: Cena Miloše Macourka za nejlepší mládežnický herecký výkon v kategorii hraného filmu pro mládež (ocenění získala: Milya Corbeil-Gauvreau za roli Manon)
  Země: CAN
  Rok: 2017
  Délka: 102 min
  Věk: 14
  Režie: Luc Picard
  HRAJE SE VSTUPENKA
 • Kvák
  Kvák
  Sekce: Cena Hermíny Týrlové - cena pro mladého tvůrce do 35 let
  Země: SUI
  Rok: 2018
  Délka: 8 min
  Věk: 6
  Režie: Nils Hedinger
  HRAJE SE VSTUPENKA
 • Los Bando
  Los Bando
  Sekce: Hlavní cena dětské poroty - za nejlepší hraný film pro děti
  Země: NOR
  Rok: 2018
  Délka: 94 min
  Věk: 8
  Režie: Christian Lo
  HRAJE SE VSTUPENKA
 • Planeta Česko
  Planeta Česko
  Sekce: ECFA Doc Award za nejlepší evropský dokument pro mladé publikum
  Země: CZE
  Rok: 2018
  Délka: 81 min
  Věk: 6
  Režie: Marián Polák
  HRAJE SE VSTUPENKA

Nenechte si ujít

29. 11. 2018

ZLÍN FILM FESTIVAL PRODÁVÁ ZVÝHODNĚNÉ VSTUPENKY DO KONCERTNÍ ZÓNY

Kapely Mandrage, Mirai nebo Ine Kafé - tyto a další skupiny se představí ve festivalové Koncertní zóně ENAPO v rámci příštího ročníku filmového festivalu. Vstupenky za zvýhodněné ceny jsou v předprodeji již nyní ve festivalovém e - shopu. 59. ročník Zlín Film Festivalu se uskuteční od 24. května do 1. června 2019.

24. 10. 2018

Další ročník Salonu filmových klapek startuje. Dorazila už první umělecká klapka

„Protínáno a skrytě hnáno“. Takový název nese první klapka, která dorazila do 22. ročníku Salonu filmových klapek. Unikátní projekt bude opět tradiční součástí doprovodného programu nadcházejícího 59. ročníku Zlín Film Festivalu.

17. 10. 2018

ZLÍN FILM FESTIVAL DÁ OPĚT ŠANCI NADĚJNÝM AMATÉRSKÝM KAPELÁM

Organizátoři 59. ročníku Zlín Film Festivalu nabízí opět příležitost amatérským kapelám z celé České republiky vystoupit v rámci doprovodného programu ve festivalové koncertní zóně. O tom, které kapely se na pódiu představí, rozhodne na jaře svým hlasováním veřejnost. Kapely se mohou přihlašovat už nyní. Nadcházející 59. ročník Zlín Film Festivalu se uskuteční od 24. května do 1. června 2018.

16. 10. 2018

59. ROČNÍK ZLÍN FILM FESTIVALU BUDE OBJEVOVAT A POZNÁVAT SVĚT

Objevuj a poznávej. To je hlavní výzva a především ústřední téma nadcházejícího 59. ročníku Zlín Film Festivalu. Zvolený cestovatelský motiv festivalu se váže k nadcházejícím stým narozeninám slavného cestovatele, dobrodruha a spisovatele Miroslava Zikmunda. Zlín Film Festival se bude konat od 24. května do 1. června 2019. Tvůrci již nyní mohou přihlašovat své filmy. 

4. 6. 2018

Vítěznou kapelou 58. ročníku Zlín Film Festivalu je Spolektiv

Pokud jste se zapojili do hodnocení kapel 58. ročníku Zlín Film Festivalu a soutěže o notebook Fujitsu LIFEBOOK A555, jste jistě zvědaví, jak to dopadlo?

2. 6. 2018

Atmosféru právě končícího Zlín Film Festivalu přibližuje naše fotogalerie

Na 58. ročníku Zlín Film Festivalu jsme se setkali s mnoha diváky v kině, s hosty na slavnostních akcích, s návštěvníky divadelních představení nebo s fanoušky na koncertech. Těší nás, že jste se dobře bavili a užili jste si letošní ročník. Moc vám za to děkujeme.

2. 6. 2018

Jaké filmy zvítězily na 58. ročníku Zlín Film Festivalu?

Do svého závěru dospěl 58. ročník Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež Zlín Film Festival. Do jeho letošní soutěže bylo zařazeno 169 snímků, z nichž nejúspěšnějšími byly Supa Modo, Přání k mání nebo Los Bando. Kromě filmových projekcí si návštěvníci zlínského festivalu užili i bohatý doprovodný program rozmístěný v lokacích po celém centru města. Setkat se mohli také s významnými filmovými osobnostmi z České republiky i ze zahraničí. Byli mezi nimi herci Jaromír Hanzlík, Ivana Andrlová a Maroš Kramár, Anna Geislerová, Simona Stašová, Ivana Chýlková, Josef Trojan, Zdeněk Piškula, irský herec Art Parkinson, americký herec Josh Wiggins, slovenská herečka žijící v Itálii Barbora Bobuľová, hudební skladatel a dirigent Andrea Morricone či 71 delegací, které uvedly své filmy.

2. 6. 2018

Půlmaraton letos s rekordním počtem běžců

V sobotu 2. června se ve Zlíně uskutečnil třetí ročník festivalového půlmaratonu, který byl součástí doprovodného programu 58. Zlín Film Festivalu. Poprvé za tři ročníky zvítězil český běžec Jiří Čípa a překonal traťový rekord s výsledným časem hodina, devět minut a padesát devět sekund.

1. 6. 2018

Programové tipy na sobotu 2.6.

Sobotou končí 58. ročník Zlín Film Festivalu. Závěrečný den je již třetím rokem věnován běžcům, na trať festivalového půlmaratonu a dalších kratších tras jich vyrazí rekordní počet. Pro fanoušky je připraven doprovodný program na Náměstí Míru. V kinech se v posledních třech projekcích představí vítězné soutěžní filmy. O týden později se část festivalového dění přesune do Mikulova, kde ve dnech 8. – 12. června proběhnou Ozvěny Zlín Film Festivalu.

Tipy na filmový program

Tipy na doprovodný program

Vybrané fotogalerie

15. 10. 2018

Filmoví hosté 2018

Loňský ročník Zlín Film Festivalu měl čest hostit mnoho filmových hostů z celého světa. Do Zlína zavítalo 129 delegací k 76 filmům. Rovněž jsme mohli na festivalu přivítat drahé členy porot ze zemí jako jsou Indie, Arménie, Norsko, Ekvádor a dalších zemí včetně České republiky a Slovenska.

3. 6. 2018

Co přinesl 9. festivalový den?

Festivalový půlmaratonský běh zakončil neuvěřitelnou devět dní trvající přehlídku filmů, odborných přednášek, divadel, koncertů a zábavy. Pokud jste nestihli poslední sobotní den, podívejte se, jak probíhal.

3. 6. 2018

Vítězové půlmaratonského běhu

Přestože není nejdůležitější vyhrát, ale zúčastnit se, přesto si vítězové zaslouží velkou gratulaci. Vítězní běžci hledáčkem fotoobjektivu.

2. 6. 2018

Festivalový půlmaraton Monet+ 2018 Zlín - najdete se mezi běžci nebo diváky?

Jsme rádi, že jste i na konci festivalového dění našli síly do Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2018.

2. 6. 2018

Co přinesl 8. festivalový den?

Dnešní den byl ve znamení různých setkání s Jaromírem Hanzlíkem, která vyvrcholila předáním ceny Zlatý střevíček za mimořádný přínos pro kinematografii pro děti a mládež na slavnostním galavečeru. Celý den jsme promítali filmy v kině a probíhaly pestré aktivity doprovodného programu. Průřez pátečním dnem okem fotografa najdete ve fotogalerii.

2. 6. 2018

Jaromír Hanzlík besedoval s návštěvníky i s novináři

S Jaromírem Hanzlíkem se veřejnost mohla setkat nejen na červeném koberci, ale také v Kavárně Továrna. Zde proběhla beseda v rámci výstavy Jiří Menzel - Před kamerou, za kamerou. Novináři měli také možnost pana Hanzlíka vyzpovídat při neformálním setkání s médii.

2. 6. 2018

Koncertní zóna Enapo praskala ve švech

Rekordně zaplněná koncertní zóna ENAPO přivítala v pátek rockovou kapelu Horkýže Slíže.

2. 6. 2018

Galavečer je za námi, podívejte se, jak probíhal

Na slavnostním galavečeru byly v přímém televizním přenosu na ČT Art předány festivalové ceny, dozvěděli jsme se, jak se na starší pohádky a filmy dívá generace dnešních dětí a v neposlední řadě jsme se výborně pobavili.

2. 6. 2018

Hvězdy na červeném koberci v pátek 1.6.

Na červeném koberci jsme uvítali Jaromíra Hanzlíka s partnerkou a vnoučaty a mnoho dalších zajímavých filmových osobností. Podívejte se.

Kudy kam?

Pro lepší orientaci ve Festivalovém Zlíně vám přinášíme přehlednou mapu s vyznačenými festivalovými lokacemi a dalšímy možnými body vašeho zájmu.