24/5 — 1/6/2019
59. Mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
 • Storm Boy
  Storm Boy
  Mezinárodní soutěž filmů pro děti
  Česká premiéra
  Země: AUS
  Rok: 2018
  Délka: 99 min
  Věk: 10
  Režisér: Shawn Seet
  HRAJE SE VSTUPENKA
 • Důkaz muže
  Důkaz muže
  Mezinárodní soutěž filmů pro mládež
  Česká premiéra
  Země: USA
  Rok: 2018
  Délka: 100 min
  Věk: 14
  Režie: Jim Loach
  HRAJE SE VSTUPENKA
 • Dobré srdce
  Dobré srdce
  Mezinárodní soutěž krátkých animací pro děti
  Česká premiéra
  Země: RUS
  Rok: 2018
  Délka: 5 min
  Věk: 6
  Režie: Evgenia Zhirkova
  HRAJE SE VSTUPENKA
 • Kovboj Joe
  Kovboj Joe
  Mezinárodní soutěž studentských filmů Zlínský pes
  Česká premiéra
  Země: USA
  Rok: 2018
  Délka: 6 min
  Věk: 15
  Režie: Jingjing Tian
  HRAJE SE VSTUPENKA
 • The Arctic Camels
  The Arctic Camels
  Soutěž evropských dokumentárních filmů pro děti a mládež
  Mezinárodní premiéra
  Země: NOR
  Rok: 2018
  Délka: 75 min
  Věk: 10
  Režie: Karl Emil Rikardsen
  HRAJE SE VSTUPENKA
 • Earth: Den na zázračné planetě
  Earth: Den na zázračné planetě
  Objevuj & poznávej Přírodu
  Země: GBR/CHN
  Rok: 2017
  Délka: 95 min
  Věk: 8
  Režie: Peter Webber, Richard Dale, Lixin Fan
  HRAJE SE VSTUPENKA
 • Archa světel a stínů
  Archa světel a stínů
  Objevuj & poznávej Přírodu
  Země: CZE
  Rok: 2018
  Délka: 90 min
  Věk: 12
  Režie: Jan Svatoš
  HRAJE SE VSTUPENKA
 • S emu o závod
  S emu o závod
  Objevuj & poznávej Lidi
  Země: AUS
  Rok: 2018
  Délka: 95 min
  Věk: 10
  Režie: Imogen Thomas
  HRAJE SE VSTUPENKA
 • Záhada Zeleného kopce
  Záhada Zeleného kopce
  Objevuj & poznávej Země
  Země: CRO
  Rok: 2017
  Délka: 81 min
  Věk: 10
  Režie: Čejen Černić
  HRAJE SE VSTUPENKA
 • A Plastic Ocean
  A Plastic Ocean
  Objevuj & poznávej Přírodu
  Země: HON
  Rok: 2016
  Délka: 102 min
  Věk: 12
  Režie: Craig Leeson
  HRAJE SE VSTUPENKA

Nenechte si ujít

21. 5. 2019

Festivalová novinka - Food pointy na festivalové čipy

Organizátoři festivalu myslí letos opravdu na všechno. Aby se při jeho návštěvě cítili diváci a hosté, co nejkomfortněji, budou pro ně v centrech festivalového dění připraveny nové možnosti stravování s pestrou nabídkou pokrmů, nápojů a dalších dobrot.

21. 5. 2019

Rozhovor s režisérkou Frederike Migom o jejím debutu

Frederike Migom o filmu BINTI: „List papíru, který říká, že neexistuješ. “

„Žádné takové místo, které bych nazývala domovem, neexistuje,“ Říká Binti, hlavní postava celovečerního debutu Frederike Migomové. Binti a její otec nemají místo, kde by se cítili jako doma. Určitě ne ve squatu, z něhož museli utéct před policií. A také ne v Belgii, kde dlouhá léta žijí bez povolení k pobytu. I když Binti má na svém YouTube vlogu spoustu sledujících, oficiálně – papírově – vůbec neexistuje.

 

20. 5. 2019

Prodej vstupenek opět v provozu

Znovu jsme obnovili prodeje vstupenek na pokladnách v Golden Apple Cinema ve Zlatém jablku i on-line ve festivalovém e-shopu. 

19. 5. 2019

Zlín Film Festival se stal cílem kybernetického útoku

V pátek 17. května, týden před zahájením 59. ročníku Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež, jsme krátce po spuštění prodejů vstupenek zaznamenali technické potíže na serveru u jednoho z našich dodavatelů. Následně odborníci z kybernetiky potvrdili sofistikovaný typ útoku, který byl pravděpodobně veden na Zlín Film Festival. Nemůžeme to vyloučit, protože se objevil neúspěšný pokus o útok směrem k dalšímu dodavateli našich systémů.

17. 5. 2019

Festival nabídne velké koncerty i filmové trháky pod širým nebem

Kapely Mandrage, Mirai, Ine Kafé či Michal David - tyto a další skupiny a interpreti se představí ve festivalové Koncertní zóně ENAPO v rámci letošního ročníku filmového festivalu. Vstupenky jsou již v předprodeji online. 

15. 5. 2019

Kinematovlak odstartoval svoji cestu v Mikulově

Putování Kinematovlaku začalo v úterý 14. května v 10:00 hodin na nádraží v Mikulově. Jeho cestu slavnostně zahájili zástupci Zlín Film Festivalu, Českých drah, Města Mikulov a Mikulovské rozvojové.

15. 5. 2019

Venku stále prší? Zajděte se podívat na výstavu filmových klapek

Unikátní umělecká díla od předních českých výtvarníků ztvárněná na filmové klapce jsou po roce znovu k vidění v prodejní galerii obchodního a zábavního centra Zlaté jablko. Od úterý 14. května zde tvoří společně s nimi filmovou atmosféru i vzácné pohádkové kostýmy z Barrandov Studia. Obě expozice jsou předzvěstí nadcházejícího 59. Zlín Film Festivalu, který startuje již 24. května.

12. 5. 2019

Vstupenky do kina v předprodeji již od 17. května

Filmový program ZFF letos čítá na 280 snímků z 51 zemí světa. Vstupenky můžete nakupovat už od 17. května od 9:00 hodin, a to prostřednictvím festivalového webu nebo na pokladnách multikina Golden Apple Cinema ve Zlatém jablku.

12. 5. 2019

Festival bude opět patřit i mladým hvězdám

Zatímco loni přijeli do Zlína dva nadějní herci Art Parkinson (Hra o trůny) a Josh Wiggins (Nová šance), 59. ročník Zlín Film Festivalu přivítá tři mladé evropské herečky.

Tipy na filmový program

Tipy na doprovodný program

Vybrané fotogalerie

15. 5. 2019

14. 5. Podívejte se, jak se Kinematovlak líbil dětem v Mikulově

Tradiční Kinematovlak, který rozváží festivalovou atmosféru za hranice města Zlína, přivítala v jeho první stanici v Mikulově spousta dětí. Podívejte se, jak speciální vlak vypadá a také ho navštivte!

 

15. 5. 2019

14. 5. 2019 Filmové klapky jsou již k vidění ve Zlíně

Filmové klapky mají na Zlínském filmovém festivalu trochu jinou funkci. Přední čeští výtvarníci je již 22 let používají místo plátna. V prodejní galerii obchodního a zábavního centra Zlaté jablko se o tom od 14. května můžete přesvědčit sami a navíc se seznámíte i s vzácnými pohádkovými kostýmy z Barrandov Studia.

24. 4. 2019

24. 4. 2019 Zveřejnění filmového programu

Filmový festival startuje již za měsíc, a to je ta nejlepší chvíle na seznámení veřejnosti i novinářů s filmovým programem, zahajovacími snímky i zajímavými hosty festivalu.  Tiskové konference v salonku pražského Divadla Hybernia se zúčastnil kromě zástupců festivalu, výkonného ředitele ČT:D  Petra Kolihy i herec Pavel Liška, jeden z protagonistů zahajovacího filmu TvMiniUni: Zloděj otázek.

12. 3. 2019

12. 3. 2019 Startuje další ročník Klapka tour

Originální umělecká díla 22. ročníku projektu Salon filmových klapek za přítomnosti výtvarníků, novinářů u dalších vzácných hostů dnes vyrazily na svou pouť po českých a moravských městech. Svoji cestu zakončí ve Zlíně, kde se 26. května uskuteční tradiční aukce.

14. 2. 2019

14. 2. 2019 Tisková konference v Praze

Přesně v den stých narozenin cestovatele Miroslava Zikmunda se vizuál  i téma 59. ročníku představilo zástupcům médií v Praze.  U příležitosti krásného výročí připravili organizátoři festivalu překvapení pro pana Zikmunda v podobě zdravice od jeho přátel a kolegů cestovatelů. Tisková konference se konala v Muzeu Na Film.

6. 2. 2019

6. 2. 2019 Představení vizuálu 59. ročníku ZFF

Organizátoři festivalu odtajnili ve Zlíně vizuál nadcházejícího ročníku filmového festivalu a seznámili přítomné novináře s nosným tématem. Ponese se v duchu hesla Objevuj a poznávej!

15. 10. 2018

Filmoví hosté 2018

Loňský ročník Zlín Film Festivalu měl čest hostit mnoho filmových hostů z celého světa. Do Zlína zavítalo 129 delegací k 76 filmům. Rovněž jsme mohli na festivalu přivítat drahé členy porot ze zemí jako jsou Indie, Arménie, Norsko, Ekvádor a dalších zemí včetně České republiky a Slovenska.

3. 6. 2018

Co přinesl 9. festivalový den?

Festivalový půlmaratonský běh zakončil neuvěřitelnou devět dní trvající přehlídku filmů, odborných přednášek, divadel, koncertů a zábavy. Pokud jste nestihli poslední sobotní den, podívejte se, jak probíhal.

3. 6. 2018

Vítězové půlmaratonského běhu

Přestože není nejdůležitější vyhrát, ale zúčastnit se, přesto si vítězové zaslouží velkou gratulaci. Vítězní běžci hledáčkem fotoobjektivu.

Kudy kam?

Pro lepší orientaci ve Festivalovém Zlíně vám přinášíme přehlednou mapu s vyznačenými festivalovými lokacemi a dalšímy možnými body vašeho zájmu.