30/5 — 5/6/2024
64. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
16. 1. 2024

Filmy podpořené naším nadačním fondem bojují o Českého lva

Nominace na České lvy jsou známy a my budeme s napětím očekávat vyhlášení výsledků 9. března. O nejvyšší české filmové ocenění se totiž budou ucházet hned tři snímky, které finančně podpořil Nadační fond FILMTALENT ZLÍN.

Film Electra režisérky Darii Kashcheevy získal hned dvě nominace, a to v kategorii Nejlepší animovaný film a také v kategori Cena Magnesia za nejlepší studentský film (Právě příběh nadějné mladé režisérky si můžete poslechnout v našem podcastu)

Dvě nominace má šanci proměnit i film režisérky Anny Wowra s názvem Jsme v tom spolu, který soutěží mezi nejlepšími krátkými filmy a také studentskými filmy, kam se dostal i snímek Doprovázení, režiséra Vojtěcha Konečného.

„Držíme palce všem nominovaným filmům. Moc nás těší, že jsme mohli podpořit jejich vznik a dopomoci jim k jejich úspěchu,“

uvedla Markéta Pášmová členka správní rady Nadačního fondu FILMTALENT ZLÍN.

Nadační fond FILMTALENT ZLÍN každoročně vyhlašuje soutěž o finanční podporu audiovizuálních projektů pro studenty a mladé, začínající tvůrce a pomáhá tak na svět novým českým filmům, které s vynikajícími výsledky reprezentují doma i ve světě.

Finance na podporu filmových projektů jsou získávány z veřejné dražby Salonu filmových klapek, která je tradiční součástí Zlín Film Festivalu. O finanční podporu se u Nadační fond FILMTALENT ZLÍN mohou ucházet autorské snímky hrané, animované i ty pohybující se na hranici dokumentu.

 

Více o projektu zde:

Český lev 2024 - nominace podpořených filmů Nadačním fondem FILMTALENT ZLÍN

NEJLEPŠÍ ANIMOVANÝ FILM

Electra – režie Daria Kashcheeva – producenti Zuzana Křivková, Martin Vandas – výtvarník Marek Špitálský

 

NEJLEPŠÍ KRÁTKÝ FILM

Jsme v tom spolu – režie Anna Wowra – producentka Alžběta Málková

 

CENA MAGNESIA ZA NEJLEPŠÍ STUDENTSKÝ FILM

Doprovázení – režie Vojtěch Konečný
Electra – režie Daria Kashcheeva
Jsme v tom spolu – režie Anna Wowra

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.