30/5 — 5/6/2024
64. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
6. 11. 2023

Prezidenta našeho festivalu ocenili na spřáteleném festivalu v Tokiu

Japonský festival pro děti KINEKO slaví 30 let a naši zástupci u toho nemohli chybět. Na zahajovacím večeru náš festivalový prezident Čestmír Vančura obdržel Čestné ocenění festivalu Kineko.

Dramaturgyně Jaroslava Hynštová se již po několikáté stala porotkyní, tentokrát mezinárodní poroty pro japonské filmy. Kineko a Zlín jsou již dlouholetými partnery a jeho ředitel Mitsuo Tahira jezdí do Zlína každý rok s mnohočlennou delegací kolegů a sponzorů. Jako dar mu pan Vančura přivezl originál obrazu Zdeňka Milera s legendárním krtečkem.

Ve stejnou dobu se v Tokiu koná i Český festival, který vznikl za spolupráce Českého centra v Tokiu a festivalu Kineko. U řeky vznikla celá česká vesnička propagující nejen českou kulturu, ale také některé české produkty (Rudolf Jelínek, Pilsner Urquel, moravská vína,…). Delegace z našeho festivalu se setkala s mnoha zástupci České republiky a užila si i zahajovací jazzový koncert Tria Emila Viklického.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.