30/5 — 5/6/2024
64. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
7. 6. 2023

Festivalové tipy na středu 7. června

Finišuje 63. Zlín Film Festival. Návštěvníci mají poslední příležitost zajít si na film za symbolickou cenu, pobavit se ve festivalových zónách a sejít se s osobnostmi českého showbyznysu. Zlatý střevíček za mimořádný přínos kinematografii pro děti a mládež dnes převezme na slavnostním galavečeru herečka Zlata Adamovská.

Nejdůležitější události 7. festivalového dne

 

Galavečer – Slavnostní vyhlášení vítězných filmů, Kongresové centrum, 20.00 hodin – Slavnostní předávání Zlatých střevíčků a dalších filmových ocenění nejlepším filmům v jednotlivých soutěžních kategoriích 63. ročníku Zlín Film Festivalu moderuje Jan Čenský. Zlatý střevíček za přínos kinematografii pro děti a mládež získá herečka Zlata Adamovská. Galavečer živě přenáší ČT art od 20.15 hodin.

 

Z FILMOVÉHO PROGRAMU DOPORUČUJEME

Zákon gangu (režie: Peter Pontikis, Švédsko, 2023, 94 min.), Golden Apple Cinema 4, 19.00 hodin – Talentovaný a slušně vychovaný dvanáctiletý Abdel žije se svou matkou na neutěšeném předměstí pro sociálně slabé. Působivé drama s brilantními hereckými výkony poukazuje na to, že i když máte dobrý domov, rodiče a sny, stále můžete skončit ve špatné společnosti kvůli tlaku vrstevníků. Více zde.

Šestnáctiletí (režie: Philippe Lioret, Francie, 2022, 94 min.), Golden Apple Cinema 6, 17.30 hodin – Nora i Leo (16) žijí ve stejném městě i na stejném předměstí a chodí na stejnou střední školu. Ve skutečnosti jsou to ale protiklady, ať už jde o jejich sociální zázemí, náboženské pozadí rodiny či každodenní život. Přesto se do sebe na první pohled zamilují. Více zde.

Psí detektiv Roi (režie: Rane Tiukkanen, Finsko, 2022, 84 min.), Golden Apple Cinema 3, 16.00 hodin - Školačka Valo se nedávno s tatínkem přestěhovala do nového města, kde se však cítí osaměle, protože zatím nezapadla do party místních dětí. Vše se ale změní, když zachrání opuštěného německého ovčáka, se kterým se spřátelí a dá mu jméno Roi. Více zde.

 

CO SE HRAJE V LETNÍM KINĚ

Avatar: The Way of Water (USA, 2022, 192 min.), 21.30 hodin – Nádherný svět Pandory ve velkolepém a strhujícím dobrodružství plném akce. Po více než deseti letech se znovu setkáváme s Jakem Sullym, Neytiri a jejich dětmi, kteří stále bojují za to, aby se udrželi v bezpečí a naživu. Více zde.

 

ZAJÍMAVÉ DOPROVODNÉ AKCE

Golden Delicious, náměstí Míru, 20.00 hodin – Koncert kapely s multižánrovým repertoárem.

Jiří Menzel 85, OZC Zlaté jablko, 8.00-21.00 hodin – Výstava fotografií je vzpomínkou na režiséra, scenáristu, herce a pedagoga, který by letos oslavil 85. narozeniny.

PROMPTnations, 61. budova, 9.00-19.00 hodin – Mezinárodní výstava umělé inteligence, prezentace prací 15 vybraných autorů.

 

KDE SE POTKAT S HVĚZDAMI

Festival Café, náměstí Míru, 16.00 hodin – Ojedinělé posezení ve festivalové kavárně se zajímavými hosty a tématy. Hosty Vladimíra Kroce jsou Zlata Adamovská a Petr Štěpánek.

Autogramiáda, OZC Zlaté jablko, 17.00 hodin – Moderovaná autogramiáda festivalových tváří: Vojtěch Vodochodský, Hana Vagnerová, Jan Révai, Chantal Poullain.

Červený koberec, nádvoří Kongresového centra, 15.00 hodin – Setkání s festivalovými hvězdami: Zlata Adamovská, Petr Štěpánek, Vladimír Kratina, delegace k filmu Princezna zakletá v čase 2: Jan Révai, Sára Korbelová, delegace k filmu Psí detektiv Roi.

 

TIPY NA AKCE VE FESTIVALOVÝCH ZÓNÁCH

Náměstí Míru:

- Kavárna POTMĚ, 14.00-19.00 hodin – Unikátní prostor plně zatemněné kavárny, v níž obsluhují zrakově postižení, přibližuje vidícím život nevidomých v absolutní tmě. Kavárnu provozuje Světluška, dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá těžce zrakově postiženým.

- ZUŠKA? ZUŠKA!, 17.00-19.30 hodin – Pásmo vystoupení základních uměleckých škol Zlínského kraje.

 

Park Komenského:

- Dům České televize, 14.00-19.00 hodin – Déčko slaví 10. narozeniny. Na programu je např. 16.00 Terčin zvířecí svět, 17.00 EduRockShow, 18.40 Zprávičky – projekce.

- Český rozhlas, 14.00-19.00 hodin – Rozhlasový koutek, soutěž o DAB+ digitální rádio, Rourov, zábavné hry a kvízy a další aktivity pro malé i velké.

- Království VIVA, 14.00-19.00 hodin – Chill out zóna, kde si děti mohou vytvořit královskou korunu, postavit si hrad z písku, vyfotit se na bagru nebo třeba vyhrát i king size LEGO. A rodiče? Ti si u nás zatím královsky oddechnou.

- Pohádkové pásmo, šapitó, 14.00-19.00 hodin.

 

Sad Svobody a zlínský zámek:

- DJ Daniell, stan, 21.00 hodin

Virtuální realita, zámek, 13.00-19.00 hodin:

- VR LAND HERNA a VR BRAINZ CINEMA – Jak vypadají světy ve virtuální realitě? Výlet pod hladinu moře, možnost vyzkoušet hru od českých vývojářů BEAT SABER, zasednout do kokpitu supersportu a prohnat se po Masarykově okruhu v Brně nebo pohádkové VR filmy od předních světových producentů.

- ZOETROPIA – Interaktivní workshop, který děti hravou formou seznámí s technologiemi využívanými v hollywoodských filmech nebo v herním průmyslu. Pomocí technologie „Green Screen a Multi Camera“ si děti vytvoří krátké záběry, jejichž hrdiny budou děti samotné.

 

Festivalová ulička (u tržiště Pod Kaštany): Tančení v ulicích, 18.00-20.00 hodin – Salsa.

 

KONFERENČNÍ BLOK DĚTI BEZ HRANIC¿

Média dětem, média s dětmi VII., Kongresové centrum, 9.30-13.00 hodin – Sedmý ročník konference pořádané tradičně Radou pro rozhlasové a televizní vysílání se zaměří na aktuální témata související s mediální gramotností, mediální výchovou a umělou inteligencí.   

 

Kompletní filmový i doprovodný program je k dispozici na www.zlinfest.cz i ve festivalové aplikaci Zlinfest.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.