1 — 7/6/2023
63. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
21. 5. 2023

Jaký bude festival v parku Komenského?

Již tradičně je park v centru města místem plným zábavy zejména pro rodiny s dětmi, pro které po celý den připravujeme bohatý program v čase od 10 do 19 hodin. Zde je jen malá ochutnávka toho, co vás zde čeká…

I letos se můžete těšit na aktivity v Domě České televize. A protože ČT Déčko přijelo na náš festival oslavit své 10. výročí, nebude chybět ani spousta známých tváří z televizních pořadů. Potkáte zde například Agenta v kapse, Terku a její zvířecí svět, Týnu a Zdeňka z pořadu Hýbánky, Aleše Valentu a jeho Lvíčata a řadu dalších.

 

V neděli 4. června v podvečer byste neměli rozhodně minout oslavu 60. výročí od zahájení vysílání Večerníčkova předchůdce – pořadu Stříbrné zrcátko. Dalším oslavencem letošního ročníku je i Český rozhlas, který 18. května oslavil 100. narozeniny. A slavit samozřejmě bude také u nás. V sobotu 3. června se tedy můžete těšit na spoustu narozeninových překvapení. V parku Komenského to bude třeba v 15.00 autogramiáda Adély Zouharové a Raega. Nicméně každý den připravil Český rozhlas Zlín a Rádio Junior Rozhlasový koutek, soutěž o DAB+ digitální rádio, Rourov, zábavné hry a kvízy a další aktivity pro malé i velké.

 

Můžete se také zastavit v chill out zóně našeho generálního partnera, Kovárny Viva. V jejich Království VIVA si mohou děti vytvořit královskou korunu, postavit si hrad z písku, vyfotit se na bagru nebo třeba vyhrát king size LEGO. A rodiče? Ti si zde zatím královsky oddechnou. Zábavu a poučení naleznete ve stáncích ostatních festivalových partnerů, např. u Sluníčka a Mateřídoušky se bude i letos soutěžit a vyhrávat zajímavé odměny, u stánku ALBI čekají zábavné hry, u tiskárny Graspo může tvořit celá rodina. 100 let hrdinů Disney připomene Albatros Media.

 

Zlínská společnost SPUR představí dočasný přístřešek Better Shelter. Ve stánku EKO – KOM se dozvíte něco o ekologii a třídění odpadu. Zaměříme se i na zdraví ve stánku RBP, zdravotní pojišťovny i krásu ve stánku Dermacolu. Nabídneme přednášky od Farmy Bezdínek a farmy Květomluva o zdravém životním stylu.

O program se postarají například děti ze Základní umělecké školy v rámci svého programu ZUŠKA? ZUŠKA!

 

Kompletní program nejen v parku Komenského naleznete zde nebo ve festivalové aplikaci, kterou si můžete zdarma stáhnout a mít tak neustále přehled o aktuálním dění na našem festivalu.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.