1 — 7/6/2023
63. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
14. 5. 2023

Mediální vzdělávání, etiku médií i digitální gramotnost probere Konference Safer Internet Centra

Nabitý program přinese v úterý 6. června konference zabývající se bezpečným pohybem na internetu.

Novinář Čestmír Strakatý bude diskutovat o profesních a etických standardech médií i o mediální gramotnosti se svými hosty – novináři Jiřím Burýškem (Jirka vysvětluje věci) a Jiřím Kubíkem, šéfredaktorem Seznamzpravy.cz, a Karlem Strachotou, ředitelem a zakladatelem vzdělávacího programu JSNS Člověk v tísni.

Projekt „Alex“ seznámí s druhým dílem výukové videohry DigiStories, která je zaměřená na schopnost seberegulace v digitálním světě, pomáhá odhalovat jeho přínosy i rizika a učí, jak budovat zdravé digitální návyky u žáků.

Prezentovat se bude také Dětské krizové centrum provozující Linku důvěry, mediální platforma Seznam.cz a její projekt „Seznam se s médii“, Úřad vlády ČR s festivalem Czech Digital Week, který se chce soustředit na vzdělávání v oblasti mediální gramotnosti, a projekt České televize Alenka v říši gifů.

Projekt je součástí konferenčního bloku Děti bez hranic¿ a uskuteční se v úterý 6. 6. od 13. do 17 hodin v malém sále Kongresového centra.

Podrobnější informace naleznete zde.

 

 

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.