1 — 7/6/2023
63. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
8. 3. 2023

Zahájili jsme Salon filmových klapek

Symbolickým klapnutím zahájili včera v podvečer výtvarníci Kateřina Miler a Kristián Kodet společně s mladým režisérem Martinem Kubou výstavu 26. ročníku Salonu filmových klapek. Slavnostní vernisáže se v Divadle Hybernia zúčastnila celá řada autorů, příznivců našeho festivalu a další významní hosté.

Zmíněným klapnutím se tak vlastně uzavřela pomyslná cesta, kdy z obyčejné filmové klapky vznikne rukou výtvarníků originální umělecké dílo. To je tradičně v rámci našeho festivalu vydraženo a finanční prostředky prostřednictvím Nadačního fondu FILMTALENT ZLÍN potom rozděleny mladým tvůrcům, díky nimž vznikají úspěšné snímky oceňované u nás i v zahraničí.

Právě snímek Vinland, režiséra Martin Kuby je jen jedním z mnoha takových příkladů. Kromě Českého lva se může pochlubit oceněním Trilobit nebo aktuálně Národní cenou na festivalu Pragueshorts. 

„Chtěli bychom ještě jednou fondu FILMTALENT ZLÍN moc poděkovat za podporu našeho filmu, která nás v klíčové chvíli zachránila a bez níž by nebylo možné film dokončit,“

řekl Martin Kuba během slavnostní vernisáže.

Příjemná atmosféra vernisáže umožnila opět po roce setkání tvůrců klapek s organizátory festivalu, dražiteli klapek i dalšími významnými hosty. Nechyběli mezi nimi například i herečka Ljuba Krbová s manželem Ondřejem Neffem, Vladimír Kratina, Vojtěch Vodochodský, Antonie Formanová nebo Barbora Fišerová.

Letošní kolekce 26. ročníku Salonu filmových klapek čítá 125 uměleckých děl od předních českých výtvarníků. Pro veřejnost bude výstava v Divadle Hybernia otevřená denně od 13:00 do 18:00 až do 15. března. Následně se přesune do Liberce – Vratislavic nad Nisou a dalších měst. Informace o aktuálních místech a termínech výstav letošní Klapka tour naleznete zde.

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.