30/5 — 5/6/2024
64. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
5. 3. 2023

Tři z filmů podpořených z výtěžku aukce filmových klapek získaly v sobotu Českého lva

Nejvyšší české filmové ocenění se v sobotu večer dostalo třem snímkům, které finančně podpořil Nadační fond FILMTALENT ZLÍN. V kategorii Nejlepší animovaný film zvítězil snímek Zuza v zahradách, nejlepším krátkým filmem se staly Rituály a Cenu Magnesia za nejlepší studentský film si z jubilejního večera 30. Českého lva odvezli tvůrci filmu Vinland.

„Blahopřejeme tvůrcům všech oceněných filmů a jsme hrdí na to, že jsme mohli přispět k jejich vzniku i mimořádnému ocenění, které se jim dostalo,“

uvedla Markéta Pášmová členka správní rady Nadačního fondu FILMTALENT ZLÍN a dodala, že celkově se ucházelo o toto ocenění sedm snímků s devíti nominacemi.

Nadační fond FILMTALENT ZLÍN každoročně vyhlašuje soutěž o finanční podporu audiovizuálních projektů pro studenty a mladé, začínající tvůrce a pomáhá tak na svět novým českým filmům, které s vynikajícími výsledky reprezentují doma i ve světě.

Finance na podporu filmových projektů jsou získávány z veřejné dražby Salonu filmových klapek, která je tradiční součástí Zlín Film Festivalu. O finanční podporu se u Nadačního fondu FILMTALENT ZLÍN mohou ucházet autorské snímky hrané, animované i ty pohybující se na hranici dokumentu.

Od roku 1998 podpořil Nadační fond FILMTALENT ZLÍN z výtěžku aukce klapek 311 audiovizuálních a vizuálních projektů částkou přesahující 33 milionů korun. Za dosavadních 25 ročníků existence Salonu filmových klapek se do projektu zapojilo 435 výtvarníků, kteří vytvořili 2872 klapek.

Český lev 2023 - nominace podpořených filmů Nadačním fondem FILMTALENT ZLÍN

Nejlepší animovaný film

Tmání

Carp Xmass

Zuza v zahradách

 

Nejlepší krátký film

Rituály

Vinland

 

Cena Magnesia za nejlepší studentský film

Asterión

Ostrov svobody

Rituály

Vinland

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.