1 — 7/6/2023
63. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
23. 2. 2023

Festival odstartujeme na Den dětí

Dnes jsme na tiskové konferenci v Malém sále Kongresového centra ve Zlíně představili novinářům letošní znělku i plánovanou podobu jeho 63. ročníku. V programu festivalu se opět zaměříme na propojování generací, ale také na oslavu československé animace nebo skandinávské web seriály pro mladé. Ale čeká nás i řada dalších témat.

Šedesátý třetí ročník našeho filmového festivalu přinese i letos obyvatelům i návštěvníkům města Zlína pestrý filmový program z různých koutů světa a celou řadu doprovodných aktivit s cílem posilovat a rozvíjet vztahy mezi rodiči, dětmi i prarodiči.

„Naší snahou je ukázat to nejlepší ze světové tvorby pro děti a mládež a nabídnout alternativu k běžně dostupnému audiovizuálnímu obsahu. Současně chceme prostřednictvím filmu vzdělávat, rozšiřovat povědomí o okolním světě, otvírat a následně diskutovat o aktuálních tématech,“

shrnul v obecné rovině prezident Zlín Film Festivalu Čestmír Vančura.

Podobu letošního ročníku naznačuje už festivalová znělka z dílny Michala Baránka a Zdeňka Macháčka, který je současně autorem vizuálu. Její hudební doprovod vytvořil Filip Vojtěch moderním remixem původních fanfár provázejících zlínský festival již desítky let.

„Festival bude barevný, hravý, mnohovrstevnatý. Chce zaujmout a k festivalovému dění ještě více přitáhnout mladou generaci teens,“

nastínila výkonná ředitelka ZFF Jarmila Záhorová a doplnila, že kromě jiného vzniklo v rámci příprav i speciální video pro pedagogy s Janem Čenským.

„Věříme, že s jeho pomocí si učitelé se svými žáky návštěvu kina během festivalu ještě více užijí.“  

Neodmyslitelnou součástí festivalového programu je i Salon filmových klapek, jehož 26. ročník odstartuje už 7. března vernisáží v pražském Divadle Hybernia. Odtud se vydá do Liberce-Vratislavic, Mladé Boleslavi, Olomouce, Brna a do Zlína, kde vyvrcholí tradiční aukcí v neděli 4. června v Kongresovém centru Zlín.

Další významnou doprovodnou akcí bude 8. ročník Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2023, který je již tradičně největší běžeckou událostí ve Zlínském kraji, a odstartuje v neděli 4. červnu v 10 hodin dopoledne od Kongresového centra. V 15 hodin na hlavní závod naváže RPB rodinný běh.

Jako v předchozích letech bude součástí festivalu i další bohatý doprovodný program na řadě míst ve Zlíně, který přinese zábavu, poučení i příležitosti pro smysluplné trávení společného volného času pro celou rodinu.

Již posedmé se festival oficiálně uzavře Mikulovskými ozvěnami Zlín Film Festivalu. Jejich konání je letos naplánováno na termín od 13. do 15. června 2023.

Streamovaný přenos z tiskové konference můžete sledovat zde.

Podrobnosti k dalším tématům z tiskové konference najdete v tiskové zprávě.

 

 

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.