1 — 7/6/2023
63. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
23. 2. 2023

Filmový program festivalu už má své obrysy

Filmový festival, to jsou již tradičně filmy z celého světa, které jsou specifické tím, že je zřejmě jinde, než u nás neuvidíte. V našem filmovém programu nabídneme proto i letos soutěžní snímky v tradičních kategoriích, do kterých je mohou tvůrci přihlašovat už jen do 1. března.

Navíc se naši dramaturgové začátkem týdne vrátili z filmového trhu v Berlíně, kde se měli možnost seznámit s tím nejnovějším, co světový filmový trh právě nabízí.

„Berlinale je pro nás vždy důležitým zdrojem pro výběr filmů a jsme rádi, že se nám i letos podařilo ulovit zajímavé tituly. Navíc se zde máme možnost potkat s řadou filmových profesionálů a osobností, vyměňovat si zkušenosti a samozřejmě je také osobně pozvat na náš festival,“

vysvětlila umělecká ředitelka festivalu Markéta Pášmová.

Ve své mimosoutěžní části filmového programu přineseme mimo jiné i sekci věnovanou uznávané československé animaci. U příležitosti 100. výročí narození Břetislava Pojara tak připomene tvorbu nejen jeho, ale i dalších velikánů jako byl Miroslav Štěpánek, Jiří Trnka, Zdeněk Miler, Jiří Brdečka nebo Vlasta Pospíšilová. Tématu animované tvorby se ale budeme věnovat nejen ve filmovém, ale i doprovodném a odborném programu. V rámci něj se chystají i speciální lektorské úvody s ukázkami různých typů animace.

Chceme také reagovat na trend v oblasti seriálů pro teenagery v rámci nově vzniklé sekce Evropské web seriály pro mladé publikum. Letos ji odstartujeme pilotním ročníkem zaměřeným na skandinávskou produkci a každý den festivalu tak přineseme jeden seriál s tématikou odrážející současné problémy dospívajících jako je vlastní identita, přistěhovalectví, coming out, šikana a další aktuální témata.

 

Finální podobu filmového programu zveřejníme začátkem května.

 

 

 

 

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.