30/5 — 5/6/2024
64. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
20. 1. 2023

Přípravy 63. ročníku festivalu jsou v plném proudu

Na první pohled se sice zdá, že do startu festivalu 1. června zbývá ještě spousta času…Ale zdání klame a své o tom ví i naši kolegové z týmu, kteří pro vás celý festivalový program připravují. Už nyní se tak můžete opět těšit na bohatou nabídku filmů z celého světa, pestrý doprovodný program, zábavu i poučení pro všechny věkové generace a ještě mnohem víc.

A v které fázi příprav se právě nacházíme?

-        Dokončili jsme festivalový vizuál. Chystá se jeho rozaplikace na všechny festivalové nosiče, materiály, inzerce, zkrátka do všech formátů, s nimiž se před festivalem i v jeho průběhu budete setkávat.

-        Shromažďujeme a vybíráme soutěžní filmy, které vám během festivalu budeme promítat. Intenzivně komunikujeme s filmovými tvůrci a distributory, abychom vám na filmovém plátně mohli představit nejnovější premiéry a zajímavé snímky z celého světa.

-        Sestavujeme festivalové poroty.

-        Připravujeme doprovodný program, abyste při návštěvě jednotlivých zón v parku Komenského, v sadu Svobody u zámku i v něm, na náměstí Míru, ve Zlatém jablku, na Gahurově prospektu, v prostorách UTB a na dalších místech ve Zlíně našli to, co vás baví a zajímá.

-        Bavíme se o podobě Galavečera i dalších festivalových večerů.

-        Uzavíráme dohody o spolupráci s našimi partnery – komerčními i mediálními. Děkujeme jim a moc nás těší, že stojí při nás a podporují náš festival.

-        Provedli jsme rezervace hotelů, chystáme zvací dopisy a oslovujeme osobnosti a vzácné hosty, s nimiž se pak ve Zlíně budete moci setkat v kině, na červeném koberci, na autogramiádách nebo jen tak v ulicích města.

-        S napětím otvíráme každý balíček s novou klapkou letošního ročníku Salonu filmových klapek a finišujeme s přípravou Klapka tour, která odstartuje už 7. března.

-        Sledujeme, jak přibývají závodníci festivalového půlmaratonu. Ladíme trasu, která dozná mírných změn a připravujeme se na překlopení cen startovného koncem ledna.

-        Kolegyně z programového oddělení už pomalu balí kufry na festival Berlinale, kde se setkávají s kolegy z filmové branže z celého světa.

-        Se začátkem února spustíme nábor dobrovolníků, bez nichž by nikdy náš festival nebyl takovým, jakým je.

-        Chystáme úpravy na webu a průběžně aktualizujeme a ladíme systém na prodej vstupenek.

-        Připravujeme také tiskovou konferenci, kde vám i novinářům 23. února odhalíme podobu letošního ročníku a snad už i představíme jeho znělku.

Zkrátka plánujeme, vymýšlíme, diskutujeme, zařizujeme… tak, aby 63. ročník Zlín Film Festivalu byl opět nezapomenutelný a přinesl vám spoustu filmových i jiných zážitků.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.