1 — 7/6/2023
63. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
16. 10. 2022

1.Zlínský filmový víkend na Filmových ateliérech

Zažijte s námi jedinečnou atmosféru zlínských Filmových ateliérů a setkejte se s úspěšnými tvůrci, kteří zde začínali. 1. Zlínským filmovým víkendem chceme navázat na projekt Filmový Tesák a založit tak novou tradici tematických setkání ve Zlíně. Poprvé se uskuteční od 11. do 13. listopadu a nabídne projekce zajímavých snímků, setkání s filmovými osobnostmi i exkurze po areálu ateliérů. Součástí bude i promítání pásma krátkých filmů, jejichž vznik byl podpořen Nadačním fondem FILMTALENT ZLÍN a které získaly významná ocenění doma i v zahraničí.

KOMPLETNÍ PROGRAM 1. ZLÍNSKÉHO FILMOVÉHO VÍKENDU

Své filmy i své zlínské stopy na 1. Zlínském filmovém víkendu postupně představí režiséři Michal Nohejl, Tomáš Hodan a Dan Svátek. Tvůrci si v doprovodu svých hostů také zavzpomínají na léta strávená ve Zlíně a společně se pak s účastníky besedy vydají na noční prohlídku míst spojených s jejich studii.

V pátek 11. listopadu je od 17 hodin na programu oceňovaný film Okupace. Následovat bude v 19 hodin beseda s režisérem Michalem Nohejlem a kameramanem Janem Basetem Střítežským.

Sobota 12. listopadu bude patřit filmům režiséra Dana Svátka. Ve 14:30 hodin promítáme úspěšný snímek Úsměvy smutných mužů. V 17 hodin bude uvedena mimořádná projekce rozpracovaného filmu Dvě slova jako klíč, který opět vychází z knihy spisovatele Josefa Formánka. Oba tvůrci pak budou besedovat od 19 hodin.

V neděli 13. listopadu ve 14:30 hodin uvedou režisér Tomáš Hodan a trikový specialista Boris Masník dokumentární film Filmový dobrodruh Karel Zeman. Půjde o netradiční projekci, která se bude konat v původním velkém ateliéru. Další film Tomáše Hodana Poslední závod promítáme v 17 hodin. Do třetice se s režisérem bude možné setkat na besedě v 19 hodin.

Pásma krátkých českých filmů, jejichž vznik byl podpořen Nadačním fondem FILMTALENT ZLÍN a které zabodovaly na filmových festivalech, budou uvedeny v sobotu 12. a v neděli 13. 11. od 11:30 hodin pod názvem FILMTALENT Stars.

Samostatné exkurze po areálu Filmových ateliérů proběhnou v pátek 11. 11. od 15:30 hodin, v sobotu 12. a v neděli 13. 11. od 10:00, 13:00 a 15:30 hodin.

Vstupné na jednotlivé filmové projekce, exkurze a besedy je 99 Kč a lze je zakoupit pouze online. Jejich kapacita je omezená, proto doporučujeme včasný nákup vstupenek. 

Kompletní program a nákup vstupenek naleznete zde.

 

Organizátorem akce je společnost Filmfest s. r. o., pořadatel Zlín Film Festivalu.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.