1 — 7/6/2023
63. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
5. 9. 2022

ZLÍN FEST SCREEN opět nabízí ty nejlepší festivalové filmy

V novém školním roce se opět otvírá online platforma s vybranými festivalovými filmy.

Je určena výhradně školám a nabízí kolekci filmů jejíž součástí jsou také speciální pracovní listy. Ty jsou určeny nejen učitelům, ale i žákům a slouží k hlubšímu seznámení se s filmem a k jeho využití ve výuce. Žáci tak mohou se svými učiteli ve třídách sledovat filmy, které jim přinesou nejen radost a zábavu, ale pomohou jim rozšiřovat povědomí o okolním světě.

 

Nová čtvrtletní kolekce nabízí tři výjimečné festivalové filmy, které v průběhu let získaly trofej nejcennější – Cenu dětské poroty. „Všechny se už jednou v nabídce ZLÍN FEST SCREENU objevily, a protože mezi žáky slavily velký úspěch, rozhodli jsme se je zopakovat a udělat radost i těm, kteří je dosud neměli možnost vidět,“ uvedla umělecká ředitelka Zlín Film Festivalu Markéta Pášmová.  

 

Těšit se tak můžete na trojici snímků z Norska, Austrálie a Německa. Všechny mají něco společného: jsou optimistické, radostné a jejich hrdinové jsou neohrožení.

 

Filmy budou na platformě ZLÍN FEST SCREEN ke shlédnutí do konce listopadu, kdy je vystřídá zbrusu nová kolekce filmů z 62. ročníku Zlín Film Festivalu.

Filmy jsou uváděny v originálním znění s českými titulky a jsou určeny dětem od 10 let.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.